Ook zwaar weer voor sleepbedrijven Nummer één voor werkzoekenden Chinese export daalt fors 'Woningcrisis kiem voor nieuwe prijsexplosie' SVBmedia Zips géK óp soaps, hij vihdtaeTïommerciëlen maar niks Lufthansa verwacht lagere winst Vraag om assistentie sleepboten met ruim twintig procent omlaag. HET REGIONALE DAGBLAD uw werk ons regionale bereik Er gaat geen dag voorbij zonder 3FM services pzc Donderdag 12 maart 2009 [17 door Wout Bareman terneuzen - De twee grote sleep en bergingsbedrijven in het Wes- terscheldegebied treffen de nodige maatregelen om de aanhoudende daling van het aantal zeeschepen van en naar de Zeeuwse en Vlaam se havens het hoofd te kunnen bie den. De afgelopen maanden is het aanbod van schepen, die sleep- bootassistentie nodig hebben, met ruim twintig procent gedaald. De directie van de Unie van Red ding- en Sleepdienst (URS) in Ant werpen heeft een pakket maatrege len afgekondigd. Dat heeft nu nog geen gevolgen voor de ruim twee honderdvijftig Nederlandse en Bel gische bemanningsleden van de den haag - China begint steeds meer last te krijgen van de wereld wijde economische teruggang. Door de afnemende vraag is de ex port vorige maand met liefst een kwart verminderd, zo maakten de Chinese autoriteiten gisteren be kend. In januari nam de export met 17,5 procent af Tot voor kort was de export een van de motoren van de Chinese economie, die de afgelopen jaren met 10 procent of meer groeide. Maar nu het Westen in een diepe recessie zit, neemt de uitvoer met sprongen tegelijk af Belangrijke af zetmarkten als Europa en de Vere nigde Staten laten het massaal af weten. Door de vraaguitval hebben dui zenden fabrieken hun deuren moe ten sluiten, waardoor er voor mil joenen Chinezen geen werk meer is. De Chinese regering zoekt nu naar mogelijkheden om de econo mie weer te laten groeien. Zo is een omvangrijk stimuleringspro gramma opgesteld waarmee meer dan 400 miljard euro is gemoeid. Het geld is "onder meer bestemd voor de bouw van wegen, bruggen en energiecentrales. meer dan dertig sleepboten in Ant werpen, Terneuzen, Zeebrugge en Vlissingen, maar houdt de crisis aan, dan wordt gevreesd voor 'in grijpender maatregelen'. De direc tie probeert met een 'plan voor op timalisatie van de havenvloot' te voorkomen, dat moederbedrijf Smit in Rotterdam nu al verstrek kende ingrepen oplegt. De URS-vestiging in Terneuzen krijgt, in het kader van een efficiëntere, zuiniger opererende organisatie, een centrale rol toebedeeld. In Ter neuzen wordt de inzet van de vloot in het Westerscheldegebied gecoördineerd. Waar nodig wor den slepers richting Antwerpen W* De Unie van Redding- en Sleep- dienst concentreert coördinatie van Westerscheldevloot naar Ter neuzen. Multraship zet de tering naar de nering. den haag - Als de overheid niet snel ingrijpt op de woningmarkt, zullen de huizenprijzen in Neder land exploderen zodra de econo mie aantrekt. Daarvoor waarschu wen de Nederlandse Vereniging van Bouwondernemers (NVB) en onderzoeksinstituut OTB van de TU Delft in de halfjaarlijkse Ther mometer Koopwoningen. Door de kredietcrisis is de verkoop van woningen volledig ingestort en dreigt de bouw van nieuwe hui zen stil te vallen. Daarmee wordt de kiem gelegd voor een nieuwe prijsexplosie. „Er bestaat in Neder land nog steeds een groot tekort aan woningen", stelt directeur Ni co Rietdijk van de NVB. „Tot 2025 komen er zelfs achthonderddui zend huishoudens bij. Wanneer de bouwproductie op slot gaat zorgt dat voor nieuwe schaarste." De verkoop van nieuwe woningen is afgelopen jaar dertig procent ge daald - de grootste terugval in ruim een kwart eeuw. In de eerste twee maanden van dit jaar ligt de verkoop van nieuwe woningen tot zeventig procent lager. De NVB wijt het inklappen van de verko pen aan onzekerheid bij consu- en Zeebrugge gedirigeerd. In die twee Vlaamse havens wordt een klein aantal aantal slepers stilge legd. In Antwerpen wordt medio april ook een proef genomen met een nieuw ploegensysteem. En ver der wordt gestreefd naar minder brandstofverbruik van de sleepbo ten, een beter 'voedselbeheer' en dalende vervoerskosten. Ook concurrent Multraship in Ter neuzen voelt de crisis. Directeur Leendert Muller: „We volgen de ontwikkelingen met argusogen en zetten waar mogelijk de tering naar de nering. Het is momenteel echt een kwestie van op de klein tjes letten en zo efficiënt mogelijk werken, al is dat natuurlijk altijd al het streven." Harde ingrepen wa ren tot nu toe niet nodig. Multras hip zet in het Westerscheldege bied acht slepers in met ruim vijf tig bemanningsleden. menten. Die kopen geen nieuwe woning zolang de oude nog niet is verkocht. Rietdijk: „Niemand durft het avon tuur nog aan te gaan." Door de ver koopdaling zal de productie de ko mende jaren meer dan halveren van 85.000 in 2008 tot 41.000 in 2011. De NVB en OTB vrezen dat daarmee honderdduizend banen in de bouw en aanverwante secto ren verdwijnen. De overheid moet snel ingrijpen om te voorkomen dat de situatie verder verslechtert. Verkoop Door heel Nederland zijn de verkopen van nieuwe wonin gen afgelopen jaar fors ge daald. De daling in procenten ten op zichte van 2007 per provincie op een rij: Groningen: 51 pro cent. Friesland: 37. Drenthe: 41. Overijssel: 16. Gelderland: 34. Utrecht'. 31 Flevoland: 8 Noord-Flolland: 39. Zuid-Hol land: 22. Zeeland: 31. Noord-Brabant: 27. Limburg: 37. Totaal: 30 frankfurt - De Duitse luchtvaart maatschappij Lufthansa heeft vo rig jaar de operationele winst licht zien dalen tot 1,35 miljard euro. Een jaar eerder was dat nog 1,38 miljard euro. Voor 2009 rekent het concern op een winst die aanzien lijk lager zal uitvallen dan vorig jaar. Dat liet Lufthansa gisteren weten bij de bekendmaking van de jaarcij fers. Het is het op een na hoogste bedrijfsresultaat voor Lufthansa ooit. Het bedrijf verwacht in 2009: door de economische crisis een zwaar jaar voor de luchtvaartindus trie, maar Lufthansa ziet in 2010 weer verbetering. Het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2008 levert het bewijs. Voor werkzoekenden zijn wij de belang rijkste oriëntatiebron. Alle vacatures in de PZC worden daarnaast ook doorgeplaatst op JobTrack.nl. Neem voor meer informatie contact op met een van onze arbeidsmarktadviseurs T (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl. WGGGNGR NieuwsMedia mm Opposites attract, maar hoe krijgt u als adverteerder hun aandacht? SVBmedia, (kort en krachtig, de nieuwe naam voor het toon aangevende Schreiner Van Bokkel Media Services) weet hen als geen ander te vinden. Via een heldere doelgroepanalyse komen we met een goed onderbouwde strategie. Hierop volgt een effectief mediaplan dat we tegen de scherpst mogelijke inkoopcondities uitvoeren. Op zoek naar toegevoegde waarde in uw campagne met de optimale media-keus? Neem contact op met SVBmedia, Herco Tibboel: 010 - 453 71 11 of kijk op www.svbmedia.nl Amsterdam Apeldoorn Eindhoven Rotterdam A company of PUB Uümwe WWW.SVbmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17