Mensngen WEEKENDAFSLUITINGEN KLEVERSKERKSEWEG MIDDELBURG Goede doelen Vrijburg Vrijburg 2 Geuzenpenning Bevrijding Kiezersbedrog Seniorgames JSF3 Ontpoldering 2 Ontsluitingsweg Israël 2 1 2 Donderdag 12 maart 2009 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Jarengeleden was ik donateur van de Novib, totdat ik las hoeveel de directeur verdiende. Het kan ook anders. Vorige week is een groep mensen vertrokken naar Ambon. Twee artsen en technici. Zonder ophef en zonder vergoedingen. Ze hebben spuien verzameld en die worden opgeknapt en gebruikt in het ziekenhuis in Ambon. Dit goe de doel hoeft niet gecontroleerd te worden. Groot respect voor deze mensen die weten dat je hulp al leen kunt geven zonder poespas. A. van den Berge Arnelaan 31, Middelburg Ondergetekende is vanaf het be gin, tot nu toe betrokken bij de sportaccommodatie in Vrijburg. Ik ben erg geschrokken en ontstemd over de wijze waarop de Hockey Middelburg nu uit het overleg stapt. Het is onelegant om eerst je gemeenteraad in Middelburg een besluit te laten nemen en dan er uit stappen. Ik spreek de hoop uit dat de gemeenteraad van Vlissin- gen de sporters na 8 jaar en zelfs de atletiek met 11 jaar wachten niet in de steek laat. Wat mij het meest verbaast is dat het bestuur van de hockey aan hun leden een plan voor gaat leggen dat niet be staat. Ik hoop ook dat de droom van de sporters uitkomt en dat ze in 2010 kunnen sporten op Vrij burg en zeer zeker begin 2011. Theo Jansen Vrouwestraat 50, Vlissingen Ik heb helemaal niets met hockey, maar ik geef de MMHC groot ge lijk dat ze afhaken. Na acht jaar 'praten' is deze club het beu. En te recht. Op sportpark De Voorborch is ruimte genoeg. Twee sporthal len hoeven daar echt niet te ko men. Eén is genoeg. De korfbal club Swift hoeft ook geen twee kunstgrasvelden. Deze club loopt zodanig achteruit dat ze over een paar jaar waarschijnlijk niet eens meer bestaat. Dat wethouder Al- bert de Vries de houding van de hockeyclub 'heel teleurstellend' vindt, vind ik ook heel teleurstel lend. Na zeven jaren. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Hoe tolerant Israël is blijkt weer uit het reisverbod dat de directeur van de Palestijnse mensenrechten organisatie Al-Haq is opgelegd door de regering van Israël. Hierdoor is Shawan Jabarin niet in staat de prestigieuze Geuzenpen ning in ontvangst te nemen, die hem deze week in Vlaardingen zou worden uitgereikt. Volgens de geheime dienst van Israël is deze man een bedreiging voor de veilig heid van Israël. )e vraagt je af wie vormt er geen bedreiging voor de staat Israël. Maar na even piekeren weet ik het weer, Wilders die vormt zeker geen gevaar voor de veiligheid van de staat Israël. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg De bevrijding Zeeuwsch-Vlaande- ren begon niet op 19 september 1944 maar op zaterdag 16 septem ber 1944. St. Jansteen werd toen bevrijd; binnenkomst van de Po len vanaf Kapellebrug over de Grien (Huidige Brouwerijstraat) in de vroege morgen. Hulst werd be vrijd op dinsdag 19 september, maar eerst na het afschieten van de toren op de basiliek in de na middag van maandag 18 septem ber. Wij konden op die maandag middag vanaf St. Jansteen elke ra ket in de toren zien inslaan. De kerktoren op St. Jansteen werd op 17 september nog even bestoookt vanuit Hulst door de Duitsers. Le den van het zangkoor waren op de vierhoek van de toren gaan kijken richting Hulst of er nog iets van de Duitsers was te zien. Deze laatste zagen beweging op de toren en schoten. Mijn vader, Desiré Freij- ser, heeft de Steense toren gerepa reerd in de zomer van 1947. Ook jn het open gehakte galmgat aan de zuidkant herstelde hij het met selwerk. Dit was door de Duitsers een jaar eerder ruimer uitgehakt om de klok te kunnen stelen. J. Freijser Het Heem 1, Breskens Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, met aan het hoofd dagelijks be stuurder J. Verdurmen, beloofde vlak voor de verkiezingen op hun website en via grote advertenties zich in te zetten tegen een fusie en voor verlaging van de tarieven (krant, 07-03). Na de coalitievor ming liet men als eerste het verzet tegen een fusie varen en op 2 maart stemden deze 'partijlieden' nota bene tegen een motie om de tarieven te 'bevriezen'. 'De over heid heeft geen geheugen, gewe ten en moraal' - uitspraak van WD-coryfee Henk Vonhoff, is ook in dit geval wederom van toe passing. I. Mulder-Bansema De Stelle 2, Cadzand Enthousiast opende ik de website van de Seniorgames om mij in te schrijven voor het onderdeel Golf Al snel moest ik teleurgesteld con stateren dat ik als 56-jarige niet kan deelnemen omdat mijn handi cap hoger is dan 16. Geen games voor mij! Geen sportieve uitdaging met leeftijdgenoten uit binnen- en buitenland, geen ontmoetingen met enthousiaste sporters, geen mogelijkheid te netwerken en deel te nemen aan de gebruikelijke ge zelligheid. Nu ik lees.dat van de 3000 te verge ven inschrijvingen er tot op heden nog maar 500 zijn gerealiseerd, doe ik een beroep op de organisa tie om ook voor golfers, naast han dicapcategorie o tot en met 16, in de handicapcategorie 17 tot en met 36 inschrijvingen mogelijk te ma ken. Ik zal dan de eerste zijn om mij in te schrijven! Kees Moelker Park Reygersbergh 35, Oostkapelle In 'Een vandaag' werd dinsdaga vond vol trots getoond waartoe de F 16 in staat is tijdens de zoge naamde vredesoperaties (zie ook brieven, 11 maart). Moeten we dan als klein landje nog een beter moordwapen (JSF) aanschaffen? De kosten zullen zeker oplopen tot 8 miljard euro. Wat kan de overheid, gelet op de enorme te korten, daar niet allemaal mee doen in deze barre tijdenrMijn vu rige wens is dat het volk in op stand komt tegen deze waanzin. Leen Jobse Esdoornlaan 17 Middelburg Op democratisch genomen beslis singen zou niet moeten worden te ruggekomen, omdat dit funest zou zijn voor het vertrouwen in de de mocratie, aldus de hoogleraar wa- terrecht, mevrouw Van Rijswick in haar indrukwekkend betoog voor een gezelschap Zeeuwse juris ten (krant 4/3). Het ging over het waterbeheer in het Schel- de-stroomgebied, waarbij zij ont poldering als alternatief voor na tuurcompensatie in de Wester- schelde het meest geschikt leek. Daarmee ging zij echter voorbij aan het feit dat volgens de sedert het jaar 2000 geldende regels voor waterbeheer op basis van stroom gebieden ook alternatieven in de Oosterschelde kunnen worden ge situeerd. Daarnaast wist zij blijkbaar niet dat de Westerschelde door tenmin ste 132 chemisch, meer of minder giftige, stoffen is verontreinigd. Wellicht zal zij het met mij eens zijn dat de Westerschelde de naam 'natuurgebied' niet verdient totdat het gehele stroomgebied op grond van de Kaderrichtlijn Water van verontreinigingen is gezuiverd. En dat betekent dan weer dat voor een vervuild gebied elders geen al ternatieven behoeven te worden gezocht. Zo geredeneerd moet juist omwil le van de democratie op gemaakte tekortkomingen in het dossier het verdriet van Zeeland worden terug gekomen. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Graag wil ik het volgende kwijt over de enige ontsluitingsweg voor het wijkje Over de Dijk 2 in Heinkenszand. Pas is er begonnen met de bouw van het vierde appar tementencomplex aan de Hoef bladstraat. De weg ligt langs dat bouwproject. Bouwverkeer doet ui teraard zijn werk. Verbaasd ben ik dat de gemeente Borsele zo slecht kan plannen. Ze weten toch al ja ren dat er gebouwd wordt. Sommi gen wonen hier al 3,5 jaar. Wat als er zich calamiteiten voordoen? Uit gerekend nu, nu er maar een auto in en uit kan wordt een kunst werk geopend. Wat als zich calami teiten voordoen? C. Boot Fluitekruidstraat 5, Heinkenszand Na het lezen van het ingezonden stukje van Ruud Baas (krant, 9 maart) wil ik kwijt dat ik nooit in Sedorat ben geweest, maar ik heb wel de utizending van Zembla ge zien. De miljaren schade, aange richt door joods wapenmig aan on der andere ziekenhuizen en scho len is niet te vergelijken met het geen de zelfgemaakte raketten van Harnas veroorzaakten. In ge noemd programma waren zelfs nog brandende restanten van fos- forbommen te zien. Het meest frustrerende vond ik nog dat de israëlische economie miljoenen dolaars beter wordt van de Europese hulp voor de weder opbouw van Gaza. Er wordt name lijk gebruik gemaakt van israëli sche bedrijven. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen NIEUW. EN ST. JOOSLAND afgesloten weg VAN VRIJDAG 13 MAART 21.00 UÜR TOT MAANDAG 16 MAART 07.00 UUR VAN VRIJDAG 3 APRIL 21.00 UUR TOT MAANDAG 6 APRIL 07.00 UUR Rijkswaterstaat sluit van vrijdag 13 maart 21.00 uur tot maandag 16 maart 07.00 uur en van vrijdag 3 april 21.00 uur tot maandag 6 april 07.00 uur de Kleverskerkseweg tot aan de rotonde, de Grenadierweg tot aan de aansluiting Kuipersweg en het westelijk gedeelte van de Arnesteinkade af vanwege de aanleg van een nieuw spoorviaduct. Wegverkeer is in beide weekenden niet mogelijk vanwege het veilig aan- en afvoeren van bouwmaterialen en machines over de Kleverskerkseweg. Hulpdiensten kunnen wel gebruik maken van de Kleverskerkseweg. Fietsers van en naar Arnemuiden worden gedurende de gehele periode van de afsluitingen met een pendelbus over de afgesloten Kleverskerkseweg vervoerd. De spoorwegovergang over de Nieuwlandseweg is in deze weekenden enkele uren afgesloten. Van vrijdag 13 maart 21.ÜQ uur tot maandag 16 maart Q7.00 uur en tweemaal één uur tijdens het weekend van vrij dag 3 april 21.00 uur tot maandag 6 april 07.00 uur is de spoorwegovergang over de Nieuwlandseweg afgesloten. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Gevolgen treinverkeer Van zaterdag 14 maart 01.00 uur tot maandag 16 maart 05.00 uur en van zaterdag 4 april 01.00 uur tot maandag 6 april 05.00 uur rijdt er geen treinverkeer tussen Goes en Vlissingen. De Nederlandse Spoorwegen zet bussen in. Kijk voor meer informatie over het vervangend busvervoer op www.ns.nl of www.prorail.nl/zeeuwselijn Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie. www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat NEDERLAND MOET DOOR. INFORMATIE: WWW.VANANAARBETER.NL - TELETEKST RADIO - TELEFOON 0800-8002 (GRATIS)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12