Watersportplein primeur op WoningExpo Zeeland 2009 ZEELAND WONING WoningExpo Zeeland.. 17 «gm - ««t. isF a Idee Jeanet Menheere van Zeelandhallen Goes begeleidt het Watersportplein - Foto: DuoFoto Zeeland is al jaren de ideale provincie voor zon-, zee- en strandvakanties van gezin nen met jonge kinderen, maar de toerist verandert en daarmee ook zijn vakantie gedrag. Alle potenties zijn in huis om aan de wensen van de veranderende toerist te kunnen voldoen. door Loes van der Hoeven GOES - Diverse instanties heb ben initiatieven ontwikkeld voor vernieuwing van de toe ristische sector, waarmee zij Zeeland op de kaart gaan zet ten als belangrijkste water sportprovincie van Nederland. Voorbeelden daarvan zijn de projecten 'Spiegels voor succes' van de Kamer van Koophandel, 12-12-'12: Divers' Delta van de Nederlanse Onderwatersport Bond (NOB), 'Schipperen met Ambities' van CDA Zeeland en last but not least het Water sportplein op de WoningExpo Zeeland. Jeanet Menheere van Zeelandhallen Goes is begelei der van het Watersportplein en is tevens betrokken bij de genoemde projecten. Recreëren is watersport! "Een van de beursitems is 're creëren'. Zeeland staat syno niem voor Watersportland en mag dus niet ontbreken op deze beurs", vindt Jeanet Men heere. "De in 2007 door ons georganiseerde Watersport- beurs was een springplank naar een veel breder gedragen concept dat wij nu met diverse partners willen ontwikkelen. Daarin staat waterrecreatie in combinatie met landrecreatie centraal. Samen met hen wil len wij bouwen aan het succes en de toekomst van recreatief Zeeland! Zeelandhallen Goes, zou daar bij een spilfunctie kunnen vervullen: de plek waar alle betrokken partijen zich in de toekomst op diverse manieren kunnen presenteren. De acti viteiten zijn nog te pril om al een evenement op zich te kun nen vormen, wel als onderdeel van beurzen zoals de Woning Expo Zeeland. Ons plein is het podium voor watersport in de breedste zin van het woord. Rondom een botenplein pre senteren watersportgerela- teerde organisaties zich, zo als, leveranciers, zeilscholen, watersport kleding, vaarin- structie en organisatoren van watersportevenementen. Op ons watersportplein vindt elke (potentiële) watersporter iets van zijn gading!" Spiegels voor succes Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland, MKB-Zeeland, de toeristische ondernemers organisaties en het Kenniscen trum Toerisme en Recreatie hebben het actieplan 'Spiegels voor succes' opgesteld voor vernieuwing van de toeristi sche sector in Zeeland. Daar uit blijkt dat er nog veel moet gebeuren. Ondernemers, over heden en ondernemersorga nisaties zullen samen aan de slag moeten. Om deze ontwik keling te starten, nemen de Kamer van Koophandel, toe ristische ondernemersorgani saties en het Kenniscentrum Toerisme en Recreatie het voortouw voor diverse initia tieven. Elke partij benut bin nen zijn eigen specialisme de mogelijkheden, die Zeeland in huis heeft om nieuwe doel groepen te interesseren in een vakantie in de provincie. En de mogelijkheden om Zeeland hét vakantieland bij uitstek te laten blijven, zijn er legio, zowel aan het water, erop als onderwater. i2-i2-'i2: Divers Delta Zeeland wil een volwaardige bestemming worden voor sportduikers: van nature mooi onder water en met alle fa ciliteiten en kansen bij een duikgebied horen. Wat er in Zeeland allemaal nodig is om op 12 december 2012 'Divers Delta' te zijn, staat in het mas- terplan 'Onderwatersport in Zeeland' dat NOB-voorzitter John Geurs op 21 januari 2009 samen met Erica Terpstra van NOC*NCF heeft gepresenteerd aan gedeputeerde Harry van Waveren van de Provincie Zee land. De bond wil onder meer 27 duiklocaties voorzien van steigers, toiletten en indien mogelijk horecavoorzienin- gen, die Zeeland aantrekkelijk maken voor duikarrangemen- ten. De eerste negen worden de komende vier jaar gereali seerd. Tevens wil NOB de druk verminderen op bestaande duiklocaties door in de Greve- lingen, Oosterschelde en het Veerse Meer kunstmatige rif fen van steen aan te leggen. Bovendien zal het afzinken van schoongemaakte wrakken op acht locaties een onweer staanbare aantrekkingskracht hebben op sportduikers. De Westkapelse Kreek, ten slotte wordt ontwikkeld tot duikplek voor mindervaliden. Vanaf 2013 prijken nieuwe prestigieuze evenementen op de kalender, zoals in 2013 het North Sea Film Festival voor onderwaterfilms in Vlis- singen en in 2015 de wereld kampioenschappen onderwa terfotografie. Zeeland is dan thuisbasis en gastheer voor evenementen van de Europe an Underwater Federation en waar kunnen die beter wor den gehouden dan in de Zee landhallen Goes! Schipperen met ambities Friesland wordt gelieerd aan watersport, terwijl Zeeland meer mogelijkheden biedt, namelijk naast op en boven waterrecreatie, een unieke on derwatersportrecreatie. Des ondanks loopt het toerisme terug. Reden voor de Zeeuwse CDA-Statenfractie om onder leiding van Koos Meulenberg- Op 't Hof te onderzoeken of en wat er schort in deze belang rijkste toeristenbranche. "Uit bezoeken aan diverse water- sportgerelateerde bedrijven is gebleken dat hun samenwer king beter kan. De provincie kan ook bijdragen aan water sportpromotie in de vorm van het beschikbaar stellen van méér geld, bijvoorbeeld con form de financiële injectie van de Provincie Friesland. Vervol gens hebben wij Kees Alberts, directeur van Ottenhomeheeg in De Heeg als spreker uitgeno digd tijdens onze bijeenkomst 'Schipperen met Ambities' op 12 februari 2009. Hij heeft het Friese project toegelicht aan circa tachtig ondernemers uit Zeeland en Zuid-Holland. Hun reacties zijn positief. Mijn fractie gaat nu een vi sie hierover ontwikkelen ten behoeve van het 'Provinciaal Sociaal Economisch Beleids plan'. Tevens organiseren wij voor geïnteresseerden een be zoek aan De Heeg en proberen wij provinciale en Europese subsidie voor een soortgelijke actie te verkrijgen, maar ook een financiële bijdrage van de sector zelf. Daarmee moet Zee land zowel vanuit de land- als de waterzijde meer uitstraling krijgen. Tevens organiseren wij vervolgbezoeken, want ook de betrokken bedrijven moeten een impuls geven aan het project."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97