Optimale benutting van zonne-energie Woon- en l Houdt beide benen waarin men op de grond WoningExpo Zeeland... 13 www.delta.nl/zonnepanelen www.delta.nl/zonneboilers www.marsaki.nl Met visie op hedendaagse woonwensen en een oog voor de wereld van mor gen ontwikkelt AM Zeeland uit Terneuzen ambitieuze nieuwbouwplannen op di verse locaties verspreid door de hele provincie. door Loes van der Hoeven TERNEUZEN - Ondanks de perikelen op de woningmarkt is directeur Jan Sips van AM Zeeland een tevreden mens: "Op dit moment loopt de ver koop van nieuwbouwpanden in Zeeland beter dan in de rest van Nederland." Hij heeft dan ook veel vertrouwen in het ambitieuze project Best evaêr, de eerste fase van het plan Scheldekwartier in Vlis- singen dat dit voorjaar in ver koop lcomt. Leven op het ritme van de haven Wonen in de binnenstad én aan het water, dat is wat men sen naar Bestevaêr trekt. Op de stand van DELTA kun nen bezoekers tijdens de WoningExpo Zeeland ken nismaken met de voordelen van zonnecollectoren en zonneboilers. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Bij DELTA draait alles om energie. Op de beursstand voornamelijk om een optimale benutting van zonne-energie. Samen met zijn team beantwoordt pro jectmanager Thiemo Nieu- wenhuizen er de vragen van bezoekers. "Met behulp van Google kunnen wij de bezoe kers al op de beurs een indica tie geven van de kosten en op brengsten van de investering in zonne-energie, die het bes te past bij hun woonsituatie. Vanzelfsprekend kunnen wij het intakegesprek ook thuis bij de belangstellenden voe ren. DELTA beschikt over een jarenlange expertise op het gebied van zonnecollectoren en -boilers." Subsidie Het plaatsen van zonnecol- Bestevaêr: leven op het ritme van de haven Foto: AM Zeeland Jan Sips: "Op de WoningExpo tonen wij aan de hand van de maquette van het Schel dekwartier dat daarmee geen woord teveel is gezegd. De eerste fase betreft circa 120 appartementen en grondge bonden woningen gelegen aan of in de omgeving van de Houtkade en het Perrydok." Diversiteit Andere projecten die op de stand van AM Zeeland wor den gepresenteerd zijn onder meer de uitbreidingsplannen Noorderpolder in Zierikzee, Othene in Terneuzen, Over de Dijk II in Heinkenszand, Plan Perkpolder in Hulst en het nieuwe inbreidingsplan in Sint Jansteen. Op dit moment heeft AM Zee land circa 3500 woningen en appartementen in ontwikke ling in allerlei typen en prijs klassen. Zonder uitzondering voldoen die aan de woonwen sen van hun toekomstige be woners. lectoren is, met uitzondering van monumenten, altijd toe gestaan. Bij beeldbepalende panden is vooroverleg met de welstandscommissie vereist. Dat is een landelijke verorde ning, die voor alle gemeenten geldt. Per 1 april 2009 verleent het Rijk een nieuwe subsidie voor de aanschaf van zon nepanelen. Sinds vorig jaar september is er al een sub sidieregeling voor zonneboi lers. DELTA kan het gehele traject voor u verzorgen: van het intakegesprek, de subsi dieaanvraag, de plaatsing tot en met de oplevering van de panelen en de boiler. Media Op de stand is ook ruimte ingericht voor de presenta tie van onder meer razend snelle breedband internet verbindingen, internet voor senioren, telefonie via het internet en digitale televisie. Belangenbehartiger NVM speelt een nadrukkelijk rol in makelaarsland, maar is op de beurs uit sluitend aanwezig bij de deelnemende NVM-ma- kelaars. Zij richten zich actief op latent woning zoekenden, als individu eel kantoor of op een ge zamenlijke stand. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Voorzitter Bert Bimmel van NVM Zee land: "Er is veel vraag naar goede en betaalbare wonin gen in Zeeland, zeker vanuit de gebieden aan de rand van de provincie. Onze speerpun ten zijn, met name in die ge bieden actief te werven, door zowel in West-Brabant als in het zuidelijke deel van de Randstad te adverteren. Onze makelaars verkopen al veel woningen aan mensen uit andere provincies. De WoningExpo Zeeland kan daartoe zeker bijdragen. Die komt op het juiste moment voor de seizoensaftrap. Het steeds breder wordende beursaanbod kent zijn weer slag in het groeiende aantal bezoekers. Daartoe draagt ook de perfecte locatie met zijn uitgebreide parkeergele genheid bij". Internet "Ook op funda.nl promoot NVM haar betrokkenheid en die van haar makelaars nadrukkelijk bij het bou- De Zuidhoek in Kapelle in vogelvlucht - Foto: Marsaki 1 DELTA verzorgt het gehele traject - Foto: DELTA Vanuit een gloednieuwe stand presenteert Marsaki zich op de WoningExpo Zee land 2009. Naast deze pri meur wordt op 20 maart op de beurs de totaal vernieuw de en kopersvriendelijke website van de regionale ontwikkelingsmaatschappij gelanceerd. door Loes van der Hoeven Marsaki ontwikkelt projecten die een bijdrage leveren aan de kwaliteit van de woonom geving. De wensen van de toekomstige bewoners staan daarbij altijd centraal. Manager ondersteuning Els ten Broeke-Molenaar: "Op de WoningExpo Zeeland 2009 presenteren wij onder meer een elftal projecten die al in de verkoop zijn en enkele die binnenkort volgen. Negen ervan worden op een grote wand geprojecteerd, de ove rige twee staan als maquette opgesteld. Deze beurs is voor ons belangrijk. Het is het enige moment, waarop wij direct contact hebben met potentiële klanten." Gevarieerd aanbod Binnenkort start de verkoop van een aantal projecten op Walcheren en de Bevelanden. Bert Bimmel, voorzitter NVM Zeeland Foto: Bert Bimmel Makelaardij wen aan het succes en de toekomst van Zeeland. Dat gebeurt steeds breder, zeker nu ook andere brancheorga nisaties deze website mogen gebruiken". Advies "Potentiële huizenkopers denken dat er veel te on derhandelen is. In sommige prijscategorieën klopt dat ook. Maar het is lang niet altijd het geval en is vooral afhankelijk van de vraagprijs die wordt gehanteerd. Bepaal dus een realistische vraag prijs, dan verkoopt het huis zich binnen een redelijke ter mijn. Reserveer bovendien geruime tijd in tussen de transactie en de eigendoms overdracht voor de aanschaf van een andere woning. Daarmee voorkomt u dure, dubbele lasten!", aldus Bert Bimmel. Daaronder bevinden zich starterswoningen in diverse dorpen op Walcheren. In Ka pelle realiseert Marsaki in de Zuidhoek 48 grondgebonden koop-, huur- en koopgarant- woningen met een dorps ka rakter. In Goes-Zuid komen op de plaats van de voormali ge Casembroodtschool aan de Beukenstraat, 21 koopappar tementen, 10 grondgebonden koopwoningen en 800 m2 commerciële ruimte. Aan het Bleekplein verrijst rondom de nieuwe parkeergarage het complex Stadsveste met een grote variatie aan koop- en koopgarant appartementen, diverse kantoren, ateliers en andere commerciële ruimten. Aan de Laan der Verenigde Na ties, vlak bij winkelcentrum De Spinne in Goes Noord, worden elf appartementen (koop- en koopgarant) gerea liseerd. Bijzonder zijn de C02-neu- trale woningen die Marsaki samen met Woonburg in Grijpskerke gaat ontwikke len, op initiatief van de ZMF en Architechten Alliantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93