De Bevelandse gemeenten investeren in kwaliteit en leefbaarheid De Bloesem van Zeeland Het groene hart van Zeeland I Het bruisende centrum van de Bevelanden Gemeente van contrasten Waar rust de ruimte kust Won ING Expo Zeeland.. 5 !h_ In navolging van het suc ces op Contacta 2008 pre senteren de vijf Bevelandse gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal zich dit jaar voor het eerst gezamenlijk op de WoningExpo Zee land. door Loes van der Hoeven "De gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal werken al sinds 2000 nauw samen binnen het Bestuurlijk Platform De Bevelanden. De doelstelling daarvan is, de kwaliteit van de dienstverlening aan de inwoners van de regio te ver groten. De vijf Bevelandse gemeen ten bouwen gezamenlijk, maar met behoud van de ei gen identiteit, aan het suc ces en aan de toekomst van Zeeland. Dat doen zij aan de hand van de thema's wonen, werken en recreëren. In het Bevelandse themarapport 'Wonen' staat woningbouw centraal en waar kunnen wij ons dan beter profileren dan op de WoningExpo Zeeland!", aldus burgemeester Jaap Ge- lok van Borsele. De roze-witte bloesem pracht en de uitgestrekte groene fruitboomgaarden trekken mensen in alle leeftijdscategorieën naar het mooie Kapelle. KAPELLE - "Bij onze nieuw- bouwplannen richten wij ons op alle doelgroepen. Kapelle is voor iedereen een veilig thuis. Wij besteden dan ook veel aandacht aan scholen, sportvoorzieningen, winkels en zorg", stelt burgemeester Siebe Kramer. "Op de Wo ningExpo presenteren wij on der meer Overtieringe fase 4 en 5, waar nog woningen en kavels beschikbaar zijn. Van zelfsprekend zal plan Zuid hoek ruimschoots vertegen woordigd zijn op de stand. In deze nieuwbouwwijk ten zuiden van Kapelle en direct grenzend aan Biezelinge wor den tot 2020 circa 600 wo ningen in clusters gebouwd tussen boomgaarden, grote groengebieden en waterpar tijen, variërend van starter woningen tot duurdere vrij staande panden. Wonen in Zuidhoek betekent modern Die centrale ligging lokt ve len, in Goes te gaan wonen, werken en recreëren. De altijd bruisende gemeente beschikt over alle facilitei ten voor een goed leef- en werkklimaat. GOES - "Wonen staat cen traal op onze stand", vertelt burgemeester Dick van der Zaag. "Wij presenteren de nieuwe grote wijken, zoals Mannee en waterstad Goese Schans en de nieuwbouw in de Goese dorpen Wilhelmi- nadorp, Wolphaartsdijk en 's-Heer Arendskerke. Wij merken dat er ondanks de economische crisis nog steeds belangstelling is voor zelf bouwen en daarom krij gen onze vrije kavels speci ale aandacht. Hetzelfde geldt voor starterswoningen. Die zijn zeer geliefd. Een ander actueel project is de vernieu wing van Goes-West. Verder werken we aan grote infrastructurele projecten, Burgemeester Siebe Kramer - Foto Gemeente Kapelle wonen met een knipoog naar het Kapelle van de 19e eeuw. Momenteel wordt een ge luidswal langs de A58 aange legd. De Zuidhoek en Kapelle zullen met elkaar worden verbonden door een fiets- en voetgangerstunneltje onder het spoor. Op de plaats van de voormalige veiling aan de Stationsstraat van Kapelle wordt de tweede woning bouwfase voorbereid voor in totaal circa 69 woningen." Burgemeester Dick van der Zaag - Foto Gemeente Goes zoals een extra aansluiting op de A58 en een aquaduct bij Goese Schans. De nieuwe parkeergarage, die voor Kerst 2009 klaar is, zorgt voor een goed bereikbare binnenstad. Onze internationale samen werking ten slotte uiten wij in het Goes-Afrikajaar 2009 en in onze benoeming tot Fairtrade Gemeente. Burgemeester Henny van Kooten - Foto Gemeente Noord-Beveland Omringd door het water van de Oosterschelde en het Veerse IJdeer is het groene Noord-Beveland dé gemeen te voor landbouw, recreatie en toerisme. Borsele is een gemeente met contrasten, uiteenlo pend van een Nationaal Landschap enerzijds en zeehavengebied Het Sloe anderzijds. Op de Woning Expo Zeeland presenteert Borsele een breed spectrum aan nieuwbouwplannen, maar ook informatie over de gemeentelijke zorg voor het milieu, starters en wo ningverbetering. HEINKENSZAND- "Nu en in de nabije toekomst hebben wij mooie nieuwbouwplannen De nieuwe slogan van de Gemeente Reimerswaal is zorgvuldig gekozen. De rust en ruimte zijn kenmerkend voor de Poort van Zeeland. KRUININGEN - Op de Wo ningExpo richt Reimerswaal zich meer op wonen dan op recreëren. "In onze bijzon dere, huiselijk aandoende stand presenteren wij diverse nieuwbouwprojecten," ver telt burgemeester Jan Huis man. "Het 'Kruse Veer' in Kruiningen is het eerste voor malige veerplein in Zeeland, dat nu ontwikkeld wordt tot een bijzondere woonwijk met woningen en apparte- WISSENKERKE - "Naast deze speerpunten richten wij ons onder meer op ambitieuze nieuwbouwprojecten in alle kernen. Binnen de projecten is er rekening gehouden met de wensen van de verschil lende doelgroepen. Er zijn bijvoorbeeld woonvormen ontwikkeld voor starters, ge zinnen en senioren. In onze stand op de Woning- expo vindt u meer informatie over deze projecten. Noord-Beveland is meer dan alleen boerderijen en cam pings", stelt burgemeester Henny van Kooten. "We zijn vooruitstrevend op het ge bied van woningbouw. Op de sportvelden in Wissenkerlce wordt de eerste wijk gebouwd die zoveel mogelijk zal be staan uit passieve woningen. met gevarieerde bebouwing. Wij starten in 2009 en 2010 met het bouwrijp maken van plannen in Heinkenszand Over de Dijk III (circa 85 wo ningen), in 's-Gravenpolder Oostgaarde (circa 90 wonin gen), in 's-Heerenhoek de Blikken II (circa 45 woningen) en in Ovezande circa 60 wo ningen Plataanweg Noord- West en bij de sportvelden", zegt Jaap Gelok. "Verder is er nü grond beschikbaar in Borssele, Lewedorp en Kwa- dendamme. Ten slotte zijn er voor de periode 2010-2014 menten in alle prijsklassen. Deze kenmerken zich door hun Zeeuwse identiteit. Het onlangs geopende informa tiecentrum trekt ook verras send veel belangstellenden van buiten Zeeland. De ves tiging van Maintenance Val ley in Woensdrecht levert in onze gemeente veel woning zoekenden op. De kavels van Veerplein zijn inmiddels in de verkoop. De eerste verko pen zijn zeer hoopvol. In Yerseke komen kavels in het hogere segment in de verkoop in de wijk Steehof. Ook in Krabbendijke zijn di verse nieuwbouwprojecten gestart." Uniek aan deze huizen is, dat ze zeer milieuvriendelijk en energiezuinig zijn. In het dorp Colijnsplaat worden diverse locaties gerevitaliseerd. Op termijn komen er in de Wil- lem-Adriaanpolder bij Kortge- ne watergebonden woningen. De haven van Kamperland, zal de komende jaren een me tamorfose ondergaan tot een moderne jachthaven. Vanuit de economische hoek kijken wij hoe wij van onze 'parels' een 'ketting' kunnen maken, die veel toeristen naar Noord- Beveland zal trekken. Het Wissenkerke van de toekomst geeft plaats aan een prachtig natuurpark en een gevarieerd recreatieaanbod. Kortom in Noord-Beveland vindt men een ongekende rust, ruimte en weidsheid." Burgemeester Jaap Gelok - Foto Gemeente Borsele nieuwbouwplannen in Baar land, Nisse en 's-Heer Abts- kerke." Burgemeester Jan Huisman - Foto Gemeente Reimerswaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85