Zeelandhallen Goes staat voor Zeeland WoningExpo Zeeland... www.zeelandhallen.nl Rob Scharff, directeur Zeelandhal Zeelandhallen Goes is een belangrijke motor voor de Zeeuwse economie. Het eve nementencomplex zet de provincie op de kaart. Dat doet het ambitieuze team van directeur Rob Scharff graag samen met professio nele, regionale partners. door Loes van der Hoeven GOES - Rob Scharff gelooft in regionale aanpak. Sinds 1 au gustus 2008 staat de voormali ge manager Catering Services van Ahoy Rotterdam aan het roer van Zeelandhallen Goes. "Regionaal kun je alleen maar een sterke speler zijn als je samenwerkt met ambitieuze regionale partners, die even eens geloven in de kracht van Zeeland. Wij moeten ons niet willen profileren als landelijke of zelfs internationale speler. Zeelandhallen Goes staat voor Zeeland! Niemand uit de pro vincie (en wellicht een klein gedeelte daarbuiten) kan om de Zeelandhallen heen, ook de Zeeuwen niet die verder willen groeien, zoals Blof. Van uit hun solide regionale basis hebben zij de hele wereld aan hun voeten weten te krijgen, terwijl zij Zeeland nog altijd koesteren. Voor hen waren de Zeelandhallen een belangrijke springplank naar succes. Met zulke ambassadeurs willen wij samenwerken." Partnership De maatschappij verandert op i Goes allerlei terreinen. Er is bijvoor beeld sprake van een duide lijke groei in de behoefte aan persoonlijk contact. In die be hoefte kan Zeelandhallen Goes perfect voorzien nu het be drijf een koerswijziging heeft gemaakt. Rob Scharff heeft namelijk al direct na zijn aan treden de organisatie onder de loep genomen en een nieuwe missie, visie met bijbehorende kernwaarden en strategie ge lanceerd. Rob Scharff: "Onze nieuwe basisfilosofie luidt 'Zeeland hallen Goes streeft ernaar een winstgevende, regionaal opererende onderneming te zijn, die beurzen, evenemen ten, concerten, congressen en vergaderingen initieert, organiseert, exploiteert, ac commodeert en faciliteert'. De visie die deze missie onder steunt, luidt: het podium voor business, communicatie en entertainment met een uniek totaalconcept dat optimaal in speelt op de groeiende behoef te in de markt aan persoonlijk contact. Ofwel, wij willen part nerships aangaan met onze klanten, regionale partner ships dan wel te verstaan. Die zijn zo belangrijk! Mensen in Zeeland kunnen elkaar sterker maken. Ons team neemt daar bij het voortouw door vanuit een professionele, proactieve communicatie organisaties te zoeken met wie Zeelandhallen Goes echte partners willen worden. Partners, die binding hebben met de organisatie en er trots op zijn, daarmee sa men te werken." The place to be De core-business van Zeeland hallen Goes is niets meer dan 'het verhuren van drie grote kale lege hallen'. Dat kunnen zij aan zichzelf doen, maar ook aan externen. "Wij verhuren de hallen pas aan onszelf als we een goed concept hebben bedacht. Dat moeten wij vervolgens zelf gaan ontwikkelen, want al leen een idee is moeilijk uit te besteden. Nadat wij het hebben doorontwikkeld faci- literen wij het concept weer. Zeelandhallen Goes creëert, organiseert en faciliteert dus. Samen met onze maatschap pelijke verantwoordelijkheid is ons team daarmee dagelijks bezig. Dat zijn de kernwaar den, waar onze organisatie voor staat. Op die manier wer ken wij keihard naar ons doel: Zeelandhallen Goes is voor elk evenement 'the place to be!' Naast alle lopende zaken, zo als snuffelmarkten, de para view en de bijna permanente kartbaan streven wij naar acht eigen titels, zoals Contacta, de Zeeuwse Horecabeurs en de grootste modelbouwbeurs van de Benelux, drie dansfeesten, vier concerten, drie kinderac tiviteiten en vijf externe ver huringen per jaar. Die laatste zijn beurzen en evenementen zoals de Dogshow en diverse andere concerten. Onze 'vloer bedekking' is echter eindeloos flexibel: of er nu leem ligt voor de indoor motorsport, plu che voor beurzen, gras voor paardenspektakels, ijs voor de schaatsliefhebbers of een sportveld voor de Harlem Glo betrotters, voor ons is niets te gek zolang het maar bijdraagt aan het regionale belang en aan het plezier van onze be zoekers." Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Ondernemen in Millennium en Fairtrade Gemeente Goes vertaalt Zeelandhallen Goes in een steeds dynamischer bij drage aan MVO en Duurzaam Ondernemen. Langzamerhand wordt het de normaalste zaak van de wereld die tussen de oren van de medewerkers zit. Niet alleen binnen de eigen bedrijfsfilosofie, het komt ook terug in hun producten. Het in maart 2008 in de Zee landhallen georganiseerde MVO-event van de Provincie Zeeland bijvoorbeeld, krijgt in 2010 een vervolg. Contacta 2008 had een MVO-plein en het dynamisch biologische duuurzaamheidsplein met vooral Zeeuwse streekproduc ten op de van 2-4 maart gehou den Zeeuwse Horecabeurs was een typisch voorbeeld van de cradle to cradle gedachte. "Als organisatie gaan wij mi nimaal twee goede doelenpro jecten per jaar ondersteunen, Foto: DuoFoto of zelf initiëren, zoals de stoe- lenwedstrijd bij de ijsbaan, waai-van de opbrengst in het kader van het Goes-Afrikajaar ten goede komt aan een meu belproject in Gambia. Het steu nen van goede doelen zie ik echt als een sociaal bindmid del met de maatschappelijke omgeving, dat wij bovendien op het commerciële vlak kun nen benutten. Onze schoor steen moet immers ook blij ven roken!, aldus Rob Scharff. Leisure Center Het Zeelandhallencomplex bestaat uit meer dan drie eve nementenhallen. De collegiale samenwerking tussen Zeeland hallen Goes en hun leisure partners, Fitland, Carambowl, Happy Wok, servicebioscoop Merral en Indoor Karting Rama draagt eveneens bij aan het succes van het evenemen tencomplex. Voor activiteiten die binnen het leisure concept passen, biedt Zeelandhallen Goes nog 800 m2 bedrijfscrp- pervlakte te huur aan." Gezocht: üw evenement De agenda van de Zeelandhal len vult zich gestaag met een veelzijdig aanbod. "Uw evenement mag daarin niet ontbreken! Wij begroeten u graag in de Zeelandhallen", besluit Rob Scharff.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83