9 specials over Senior Games maar grijpen naast de zege in Vichy lobbyen voor Senior Games Hardlopen, wielrennen en voetbal in Zeeland Roadhouse Roadies is niet te stoppen De Stene Brug nestelt zich in de subtop Honkballers verliezen nipt van Puerto Rico Groene Ster is dicht bij het kampioenschap Biljarter Karelse blinkt uit in teamcompetitie Vincent Kommers derde bij NK tennis Lees de weblogs van onze verslaggevers op: www.pzc.nl/blogs B pzc Woensdag 11 maart 2009 I 37" ganiseren en wat de bijdrage is van diverse organisaties - binnen en bui ten Zeeland, maar ook binnen en buiten de sport. Bij elk verhaal hoort een video die kan worden bekeken op www.pzc.nl. Vanaf vandaag is een eerste video te zien van de legendarische Engelse tienkamper Daley Thompson. Hij vertelt over het belang van de Senior Games en houdt de deur op een kier over zijn eigen deelname. De wekelijkse verhalen en video's worden gepubliceerd op een specia le sectie van onze website die de komende maanden moet uit groeien tot een platform vol nieuws en wetenswaardigheden over de Senior Games. Het laatste nieuws van de organisatie en alle berichten van de PZC-redactie zijn daar als eerste te lezen. De belangrijkste be richten verschijnen ook in het Engels, zodat buitenlandse deelnemers, verzorgers en supporters er ook kennis van kunnen nemen. Zij zullen zeker ook geïnteresseerd zijn fh de uitgebreide beschrijvin gen van de locaties waar het hoofdprogramma, het recreatieve pro gramma en de demonstratiesporten plaatsvinden. Op de site komt ook een weblog van een deelnemer. Hij geeft van dag tot dag aan hoe hij zich voorbereidt op de spelen, aan welke wedstrijden hij in de aanloop nog meedoet en hoe het hem in september vergaat. Op het ogenblik wordt nog gewerkt aan een prikbofd en een chatroom. Als alles goed gaat, brengen de Senior Games duizenden sporters en bezoekers naar Zeeland. Die gaan uiteraard op zoek naar slaapplaatsen, restaurants, uitjes, enzovoort. Via de chatroom kan iedereen die iets heeft met de Senior Games in gesprek over tal van thema's. Kort voor de Senior Games beginnen, verschijnt bij de krant een spe ciale bijlage. En zijn de spelen losgebarsten, dan moet www.pzc.nl dé site worden met het laatste nieuws en alle uitslagen. I Op www.pzc.nl/video is een video geplaatst waarin Daley Thompson wordt geïnterviewd over de Senior Games in Zeeland. Op weg naar Vichy had ploeglei der Erik Dekker een poets in ge dachten. De wind stond verrader lijk, na een klimmetje op vijftig ki lometer van de streep moest zijn plannetje tot uitvoering worden gebracht. De hele Rabo-ploeg, met uitzonde ring van de wegens griep afgestap te Joost Posthuma, zette het pelo ton op de kant. Langeveld: „Erik Dekker gaf ons het sein te gaan en we zijn toen met de ploeg vol gaan rijden." „Direct trokken we alles uit elkaar en al snel zaten we nog maar met een klein groepje, maar nog steeds met zes renners van ons erbij. Dan ga je natuurlijk door, met dit resul taat." De grote groep viel in steeds meer stukken uiteen, uiteindelijk kwa men zeven man aan de leiding. Drie van hen droegen het Ra- bo-shirt: stylist Juan Antonio Fle- cha, klassementsrenner Juan Ma nuel Garate en stoemper Lange- 'We moesten tot op de streep blijven gaan, anders was het werk voor niks' veld. Quick Step had twee man voorin weten te krijgen, Keivin Seeldraeyers en Sylvain Chavanel. De laatste won de rit én pakte de leiderstrui van Alberto Contador af Direct succes leverde de coup dan ook het nog niet op, maar de Ra bo-ploeg boezemt de concurrentie in ieder geval veel angst in de laat ste weken. De Nederlandse forma tie zette het klassement van Pa- rijs-Nice op zijn kop. Garate en Fle- cha staan op respectievelijk 33 en 36 tellen achter Chavanel in de rangschikking en met klimmer Ga rate heeft de Rabo-ploeg zodoen de wel degelijk goede kansen op een mooi eindresultaat. Contador is zesde op 1.06. Volgens ploegleider Erik Dekker blijft Con tador favoriet. Op de Rabo-websi- te: „Hij ligt een half minuutje ach ter Garate en een minuut achter Chavanel. Dat moet te doen zijn voor hem. Maar dat neemt niet weg, dat hij een tikje heeft opgelo pen." De dagzege ontglipte Lange veld. Op twee kilometer van de streep ging hij aan, maar de Quick Step-renners neutraliseerden zijn uitval. Langeveld: „Natuurlijk hoop je dat je wint. Daar ben je tenslotte wielrenner voor. Maar de renners van Quick Step hebben hun steentje bijgedragen en Syl vain Chavanel is gewoon een heel sterke renner. Ons eerste doel was om Juan Manuel Garate een goede uitgangspositie voor het klasse ment te bieden. Dekker: „Dat we niet winnen, is ook inherent aan onze manier van koersen. We moesten tot op de 'streep blijven gaan, want anders was al het werk voor onze kop man bijna voor niks geweest." O zie ook weblog Tour de Zélande op www.pzc.nl roosendaal - De poolbiljarters van Roadhouse Roadies zijn in hun mars naar de titel in de regio nale tweede klasse niet te stuiten. Nu werd Dis Pas Pool met 0-9 ver slagen. Chris van Renswoude, Fokke Osterthun en Marco Verrips won nen allen twee partijen en alleen Paul Buijs en Mark Monsieurs bo den bij de thuisspelers enige tegen stand van betekenis. oosterhout - Door de 2-6 over winning op Böhnke/Maxxbouw rukten de driebanders van De Ste-' ne Brug op naar de vijfde plaats in de rangschikking. Met name Piet Koek was in goeden doen (0.777) en won van |an Vermeulen. Edwin Geluk speelde ook een goe de partij. Ad Menheere hield vier punten over en Wimde Kok kwam er welgeteld een tekort. san juan - Het Nederlands honk balteam heeft in de World Base ball Classic in San Juan (Puerto Ri co) weer een ijzersterke wedstrijd gespeeld. Toch was gastland Puer to Rico iets te sterk voor Oranje: 3-1. Zaterdag won Nederland nog ver rassend met 3-2 van de Domini caanse Republiek. Ook na de ne derlaag tegen Puerto Rico is er nog een kans op de tweede ronde. roosendaal - Groene Ster Vlissin- gen is nog maar drie punten ver wijderd van de titel in de eerste klasse van het zaalvoetbal. De ploeg won met 5-3 bij bij Bristol/Team B-Fit. Problemen kende Groene Ster niet, want pas in de slotfase kon de thuisclub de stand een draaglijk aanzien geven. Voor de Zeeuwen scoorden Etien- ne Mallie, Salim Ben Sellam (bei den 2x) en Hoessein Bouzambou. rotterdam - Bij de nationale jeugdkampioenschappen tennis in Rotterdam is Vincent Kommers als derde geëindigd. Hij kwam uit- in de categorie tot en met veertien jaar. In de halve finale verloor Kommers met' 1-6 3-6 van Russel losh Evangelista, de nummer één geplaatst. In de strijd om de derde plaats herstelde Kommers zich en won hij met 1-6 6-4 6-2 van Botic van de Zandschulp. In de aanloop naar de Senior Games werden bestuurders van sportbonden rondgeleid in de Zeelandhallen. 's-heerenhoek - In de slotronde van de teamcompetitie van het dis trict Delta zuid-west kwam André Karelse van BV De Toekomst in het driebandenduel in de B2 klas se met HIO uit Heinkenszand tot een bijzondere prestatie. Hij versloeg Alfred van den Dries met 40-20 in slechts 30 beurten. Karelse noteerde derhalve het mooie moyenne van 1.333 gemid-, foto Willem Mieras deld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79