Sporters moeten nog PZC pakt uit met Ra bo's geven gas, Roelofsen zit voorlopig op de bank bij Zwolle Handbalclubs formeren Zeeuws talententeam Games 2009 Magere inschrijving leidt bij organisatie nog niet tot onrust. Sylvain Chavanel wint en is de nieuwe leider in Parijs-Nice. c -361 Woensdag 11 maart 2009 PZC ^ZWOLLE - Trainers met het vereiste diploma coach betaald voetbal heeft FC Zwolle niet na de schei ding van (an Everse. In deze nood situatie is Marco Roelofsen aange steld als interim-hoofdtrainer. De voormalige middenvelder be gint zaterdag met zijn nieuwe taak, tegen FC Omniworld zit de oude en toekomstige assistent Claus Boekweg nog op de bank. Roelofsen (40) vindt het wel een verrassing dat de club bij hem is te rechtgekomen. Maar veel keuze hadden de beleidsbepalers niet. Bo vendien heeft de spelersgroep aan gegeven, dat zij wel fiducie heeft in een vruchtbare samenwerking tussen de clubiconen Roelofsen en Boekweg. „Die steun is prettig en belangrijk." Roelofsen is in zijn actieve periode van negen jaar (1990-1991 en 1996-2004) vergroeid met de club, waarvoor hij 230 wedstrijden speel de. Een fors deel daarvan met Boekweg in de rug. „Op het veld was dat een heel goed duo. We hebben onderweg weieens een aanvaring gehad, maar dat is uit- gesrpoken." Het blijft de vraag hoelang Roelof sen verantwoordelijk is voor de op stelling. FC Zwolle mag geen trai ner van buitenaf aanstellen, zolang het meningsverschil met Everse niet is opgelost. Aan werk heeft Roelofsen in de ko mende tijd geen gebrek. Hij heeft bij FC Zwolle een volledige werk week en blijft trainer van het Bi-elftal. Bovendien zit hij in de af rondende fase van de cursus trai ner coach-i. MIDDELBURG - De Zeeuwse hand balclubs hebben de handen ineen geslagen en Jong Zeeland uit de grond gestampt. Op 11 april komt het team van spelers onder 21 jaar ,yoor het eerst in actie bij een inter nationaal toernooi in het Bel gische Izegem. Hoewel de glorietijden van het Zeeuwse handbal al jaren achter ons liggen, menen de clubs dat er nu voldoende talent voor handen is om te bundelen tot een Zeeuws team. Het gros van de geselecteer de spelers speelt al in het eerste team bij hun club. Met deze talenten gaat de komen de weken vier keer getraind wor den, waarna een selectie gemaakt zal worden van tien spelers en twee keepers. Zij zullen Zeeland vertegenwoordigen bij het toer nooi in Izegem. Selectie Jong Zeeland: Thijs de Vos, Kenneth Mellaard, Stefan de Oude, Martijn Ciltay, Hessel Haze, Jens Rogge band en Sebastiaan van 't Veer (allen Delta Sport), Thim Zevenbergen, Jordy Loo, Tim SchotNiels Wagenaar, Kevin, Meulmeester en Myron Bouwmeester (allen EMM), Arno Riemens, Michiel Schuijs, Lennart Vinke, Mark Dorst, Ron van Dalen, Casper Ouwerkerk en Rene Hooyschuur (allen Orion). UIT BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Böhnke/ Maxx- 5 bouw - De Stene Brug 2-6: Jan Vermeulen - Piet Koek 26-35, 45; Wim Rijvers - Wim de Kok 35-34, 75; Ton Hermans - Edwin Geluk 27-30, 47; Kees Gommeren - Ad Menheere 26-30, 71. Pool. Regionale tweede klasse. Dis Pas Pool - Roadhouse Roadies 0-9. 9-ball. Henk Diepstraten - Chris van Renswoude 2-5; Michael Giessen - Fokke Osterthun 3-5; Frank Valkenburg - Chris van Renswoude 0-5. 8-ball. Paul Buijs - Fokke Osterthun 3-4; Björn van Beek - Marco Verrips 0-4; Mark Monsieurs - Marco Verrips 3-4. WIELRENNEN Parijs-Nice. Derde etappe, Orval - Vichy: 1..Sylvain Chavanel (Fra) 178 km in 4.33.12, 2. Flecha (Spa), 3. Langeveld (Ned), 4. Auge (Fra), 5. Seeldrayers (Bel), 6. Garate (Spa), 13. De Kort 1.09, 21. Tjallingii, 25. Timmer, 38. Kroon, 39. Tankink, 41. Veelers 1.39, 51. Terps tra 2.50, 66. Eltink, 100. Goesinnen 10.08, 113. Rooijakkers Algemeen klassement: 1. Sylvain Chavanel 9.29.27, 2. Garate 0.33, 3. Flecha 0.36, 4. Seeldrayers 0.37, 5. Roelandts (Bel) 0.40, 6. Contador (Spa) 1.03, 24. Timmer 1.47, 25. Kroon 1.48, 28. De Kort 1.52, 29. Tankink 1.53, 32. Tjallingii 1.54, 40. Veelers 2.35. door Roeland van Vliet GOES - Zes maanden voor aanvang van de Senior Games zijn er nog maar 500 van de verwachte 3500 inschrijvingen binnen. De organi satie, met Ton Kienhuis voorop, maakt zich echter geen zorgen. „Het heeft geen zin om te gaan doemdenken", zei de general ma nager gisteren. De inschrijvingstermijn verstrijkt officieel op 1 mei, maar aan die da tum wordt niet zo zwaar getild. Veel betrokken sportbonden moe ten immers nog beginnen met het enthousiast maken van hun leden, zo werd duidelijk tijdens een bij eenkomst in Sportpunt Zeeland. Daar kregen de vertegenwoordi gers van onder meer de wierlren- unie, de atletiekunie en de basket- balbond 's middags een rondlei ding, omdat het Goese sportcom plex van 7 tot en met 12 september het kloppende hart van de Senior Games is. Chris Mijnsbergen (56) bekende dat hij zich ook nog niet heeft aan gemeld voor het bowlen, hoewel hij wel wil meedoen. De Goese- naar, die vorig jaar op de banen van BV Goes nog de ultieme 300-game gooide, was aanwezig als tussenpersoon van zowel de bowlingbond als de golffederatie. „Ik weet dat er in elk geval al zo'n veertig inschrijvingen zijn bij het bowlen. Bij die sport begint er een beetje vaart in te komen", zei de Bevelander. „Maar bij het golfen moet het allemaal nog komen. In april beginnen de competities, ook die in het buitenland, te lopen en vanaf dan gaan de clubs pas hun le den attent maken op de Senior Ga mes." Voor zowel het bowlen (vol bij 200 deelnemers) en golf (400) is het ook niet erg dat het aantal deel nemers laat bekend is, stelde Mijns bergen. ,Jïen maand van tevoren is ook goed. Ik maak me niet zo'n zorgen, ook niet over de andere sporten. Ik weet zeker dat we in al le takken van sport goede competi ties kunnen houden." Dat veel deelnemers uit Nederland (en vooral Zeeland) zullen komen, lijkt onvermijdelijk. De Senior Ga mes, een traditie geworden in de Verenigde Staten, worden voor het eerst in Europa gehouden. Het eve nement is aan deze kant van de oceaan nog nauwelijks bekend. „De Senior Games hebben tijd no dig om te groeien", zei Mijnsber gen. „Bij de eerste paar edities van de Europese Senior Games zal het gros van de deelnemers uit het or ganiserende land komen." Ook zijn de organisatie en de sportbonden zich ervan bewust, dat seniorensporters uit het buiten land weg kunnen blijven vanwege de kredietcrisis. Dan maar een keer een toernooi overslaan, zou den de mensen die krapper bij kas Zeeland The Netherlands zijn komen te zitten kunnen den ken. Bij een vergelijkbaar senioren evenement in San Francisco, dat in augustus wordt gehouden en puur voor Amerikaanse sporters is, speelt dat probleem al. René Hondelink, die bij de atletiek unie voorzitter is van het Leden Platform Masters, weet echter dat er in Nederland nog veel goede se niorensporters actief zijn. De 62-ja- rige atleet uit Vaassen gelooft dat er in september sowieso, dus ook als de tal van buitenlanders weg blijven, op een hoog niveau sport bedreven zal worden. „We hebben in Nederland houders van Europe se records en wereldrecords. Wij doen goed mee in Europa." Hondelink is zelf hoogspringer. Zijn persoonlijk record bij de man nen 60 is 1 meter 48. De nummer twee van het laatste NK indoor doet in september ook mee. Hij vindt het nog prachtig om actief te zijn in de 'moeder aller sporten'. „Wij, de masters, vinden liet ook niet erg om een jaartje ouder te worden", vertelde hij. „Wij kijken uit naar een nieuwe categorie. E^an ben je weer opeens de jongste'en kun je weer proberen records aan te scherpen." Met de jaren komen wel de blessu res, weet Hondelink, die dertig jaar geleden in Vlissingen was ge stationeerd als commandant van de marechaussee. Hij houdt zich soepel met skeeleren, roeien en hardlopen en concentreert zich dus niet alleen op het hoogsprin gen. „Als je fit wilt blijven, moet je aan heel je lichaam werken", zei hij. Net als voor het golf zijn er bin nen de Senior Games vierhonderd startplekken voor atleten. Hoewel het nu nog niet storm loopt, wor den die wel gevuld, verwacht Hon delink. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De PZC besteedt het komende half jaar ruim aandacht aan de Senior Games. Uiteraard volgen onze redacteuren alle ontwik kelingen rond deze eerste Europese editie, die van 7 tot en met 12 sep tember plaatsvindt in Zeeland en West-Brabant. De voorbereidingen worden op de voet gevolgd en als het zo ver is worden de wedstrijden verslagen en alle uitslagen gemeld. Maar een bijzonder evenement rechtvaardigt een bijzondere aanpak. Dus gaan we nog meer doen, zowel in de krant als op de website. Van af volgende week blikt de PZC elke woensdag vooruit. In de krant verschijnen verhalen met deelnemers, medewerkers van de organisa tie, sponsoren, ambassadeurs en partners (zoals gemeenten en sport bonden). Vanuit verschillende invalshoeken hopen we op die manier duidelijk te maken wat er bij komt kijken om mee te doen aan de Se nior Games, wat er bij komt kijken om een dergelijk evenement te or- door Edward Swier VICHY - De ene dag kon hij geen kant op, werd hij gekweld door een pijnlijke rug. En de andere dag, na een ingreep van een kra ker, kromde hij dezelfde rug en hielp Sebastian Langeveld mee aan een bijzondere, maar uiteindelijk toch mislukte machtsgreep van de Rabobank-ploeg in Parijs-Nice. „Mijn bekken stond wat verkeerd, mijn linkerbeen liep bij een beetje inspanning direct vol", vertelde hij gisteren in Vich, waar Sylvain Cha vanel de etappe won. „Het was wel verrassend dat het vandaag zo goed ging, want de af gelopen twee dagen had ik er echt last van." Het zijn bewogen weken voor de jongeman uit de Bollenstreek. In de Omloop Het Nieuwsblad leek het erop dat de 24-jarige renner om de zege kon gaan sprinten met Heinrich Haussier, maar besloot ploegleider Erik Dekker anders en zetten zijn eigen teamgenoten de achtervolging in. Van de weeromstuit viel Lange veld zo'n beetje op de streep. De fysieke klachten die dat met zich meebracht maakten dat hij maan dag het peloton in Parijs-Nice am per kon volgen. Een kraaksessie van een osteopaat bracht verlich ting, waarna Langeveld zich giste ren flink kon uitsloven. Sylvain Chavanel voert de kopgroep in Parijs-Nice aan voor de Raborenners Sebastian Langeveld en Juan Manuel Garate. foto Guillaume Horcajuelo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78