ei het haasje zijn Vissertoys Bus langs jeugddebat én Debaters' Night Informatie voor minima Kapelle SALONIKI Pt 'Het leven verklankt' in 's-Heer Abtskerke Jongerenraad Goes zet training en debat op touw in stadskantoor. www.vissertoys.nl Sprankje hoop voor De Korenbloem Gewonde bij ongeval bedrijf Vlissingen-Oost B PZC Woensdag 11 maart 2009 23 GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag 20% korting op de totale rekening tot max. 8 pers. Geldig tot 30 april 2009 Beestenmarkt 10 - Goes l tel. (0113)215 715 www.saloniki.nl - asen overuren. Om onverklaarbare reden zijn de hazen dit jaar populairder dan eieren. foto's Willem Mieras Dit jaar verlaten zo'n 2500 hazen, achthonderd kippen, vierhonderd ruim zeven ons zware eieren en een paar honderd kilo kleine eitjes de fabriek. Dat staat gelijk aan ongeveer vier honderd kilo chocolade per week. Da's dus behoorlijk aanpoten, ze ker als je weigert een knieval te maken voor verzoeken om nog eer der dan januari met de paaspro- ductie te starten. „De grote inkoop- bedrijven beginnen heel vroeg, maar dat doen wij bewust niet. Het komt de versheid van chocola de niet ten goede en bovendien moet een paashaas een seizoens product blijven." Dit jaar zijn om onverklaarbare re den de hazen het meest in trek, terwijl in 2008 de vraag naar eie ren het grootst was. „Het zal er misschien mee te maken hebben dat mensen van variatie houden. Geef je het ene jaar een ei, dan de volgende keer een haas." En de kip? Die is nu dus het haas je. Haar eitjes zijn even minder in trek. Nou ja... er is vast geen paas haas die het in zijn kop haalt met een leeg mandje op stap te gaan. video op www.pzc.ril Op 26 februari 2009 is ten laste van D.M. Vos, thans zijnde zonder beken de woon- of verblijfplaats zowel in als bulten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op inkomen. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 'S-HEER ABTSKERKE - Kamerkoor Musica Cordis brengt morgena vond in de dorpskerk van 's-Heer Abtskerke een nieuwe voorstelling genaamd 'Het leven verklankt'. In de liederen vertolkt Musica Cordis alle stadia van het leven: van kin dertijd tot verliefdheid, van ge trouwd zijn tot ouderdom en ster ven. De zangers en zangeressen worden op piano ondersteund door Leen de Broekert en op klari net door Annemiek de Bruin. De entreeprijs is zes euro. Het concert begint om 20.00 uur. WEMELDINGE - Het Sociaal Café houdt vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur in Wemeldinge een bijeen komst voor mensen die het finan cieel wat minder hebben. Ans van Veen van de gemeente Kapelle komt uitleg geven over regelingen voor minima. De bijeenkomst is in dorpshuis De Wemel in Wemel dinge. Het Sociaal Café is een ini tiatief van stichting Ouderenzorg Kapelle, Allévo, ouderenbond AN- BO Wemeldinge en steunpunt De Wegwiezer. door Frank Balkenende GOES - Wie woendag 18 maart het PZC-debat voor Zeeuwse jongeren bezoekt in de Zeelandnetstudio in Kamperland, kan aansluitend lek ker doorpraten in Goes. De Jonge renraad Goes houdt vanaf 16.00 uur een Debaters' Night in het Goese stadskantoor. Twee debatten voor de jeugd op één middag in de regio Bevelan- den. Het lijkt een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. Se cretaris Harold van de Velde van de Goese jongerenraad heeft daar om besloten van de nood een deugd te maken en contact ge zocht met de PZC. Het resultaat van dat overleg is dat jongeren en schoolklassen die de Debaters' Night in Goes willen bij wonen, gebruik kunnen maken van de PZC-bus die wordt ingezet om jongeren naar Kamperland en terug te vervoeren. De bus houdt dan halt in Goes. Wie mee wil rij den, moet zich opgeven. Bij veel animo zet de PZC twee bussen in. De bus rijdt in elk geval van De Ba lans in Middelburg naar Kamper land en (bij voldoende aanmeldin gen) van het Ostrea Lyceum in Goes naar Kamperland en terug. Afhankelijk van het aantal aanmel dingen worden meer opstapplaat sen in de regio gecreëerd. Het PZC-jeugddebat in Kamper land begint om 14.00 uur en ein digt om 16.30 uur. De Debater's Night in het Goese stadskantoor trapt om 16.00 uur af, maar de eer ste debattraining begint pas om 16.45 uur. Na een maaltijd volgt om 19.15 een debat dat tot 21.00 uur duurt. Een professional ver zorgt de workshops. Een deskundi ge jury, waarin onder anderen ge deputeerde George van Heukelom en wethouder Sophie van 't West einde zitten, zal de debatprestaties beoordelen. Het debat is toeganke lijk voor Zeeuwse jongeren van 14 tot en met 22 jaar. Publiek is ook welkom. Deelname is gratis. Q Aanmelden: jongerenraad@goes.nl Meer info: www.jongerenraadgoes.nl of 06-10127494 (Harold van de Vel de). Aanmeldingen voor busrit via: jouwzeeland® zeeland.nl. www.pzc.nl/jeugddebat Speelgoed Visser Langekerkstraat 2 Goes tel. (0113) 21 65 57 bezoek onze website: VLISSINGEN-OOST - Bij een bedrijf aan de Monacoweg in industrie- en havengebied Vlissingen-Oost is. gistermiddag rond twee uur een kraanmachinist uit Terneuzen ge wond geraakt. Bij het wegslepen van een drijvende kraan brak een staalkabel van bijna vier centime ter. De Terneuzenaar kreeg het uit einde van de kabel tegen zijn bo venbeen en raakte daardoor ge wond. De man is naar het zieken huis in Vlissingen gebracht. De ar beidsinspectie is op de hoogte ge bracht van het incident. KORTGENE - Stichting Molen De Korenbloem krijgt 7575 euro provinciale subsidie. Het geld is bedoeld voor aankoop van de Kortgeense molen. Pas als de molen in handen is van de stichting, is Monumentenzorg in principe bereid zeventig procent van de restauratiekosten te subsidiëren. De molen bij de entree tot Kortgene is nu nog particulier bezit. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71