PZCIzi Politie bouwt nieuw bureau stsrst, 'ELANDEN-THOLE 32 en 33 22 en 23 Voetbalplaatjes Politie Reimerswaal en Kapelle samen in nieuw pand in Kruiningen. Ook 's-Heer Arendskerke heeft zijn ommetjes Kruiningen krijgt eind dit jaar Thomashuis Scooterrijdster bij aanrijding lichtgewond Geen treinen tussen Goes en Vlissingen DCV E De knop is om: mosselsector gaat er vol tegenaan Chocolade paashaas wint het dit jaar van de eitjes Woensdag 11 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES - Ook het komende weekend rijden er geen treinen tussen Goes en Vlissingen vanwege werkzaam heden aan het spoor. De NS zet ten bussen in. Tussen Lewedorp en Amemuiden wordt over een lengte van anderhalve kilometer het ballastbed (spoorgrind) vervan gen. De spoorwegovergang in de Noord-Kraaijertsedijk bij Lewe dorp is afgesloten. Tlp? redactie@pzc.nl Weken hield de Terneuzense der tiger het angstvallig stil dat hij, overmand door nostalgische ge voelens, voetbalplaatjes spaarde. Hij voelde zich te groot om plaat jes te ruilen, maar desondanks had hij zaterdag, op de laatste ac tiedag, zijn album bijna com pleet. Zijn maat verklaarde hem al die tijd voor gek. Tot het virus op de allerlaatste actiedag ook hem in de greep kreeg. Na 24 uur heen en weer rijden naar vrienden, waar de stapels dubbe len tot de hemel reikten, belde hij bij zijn maat aan. „Zeg, jij moest toch alleen nog het logo van Feyenoord? Hier, alsjeblieft. Mijn boek is vol. Tss, zoln albumpje vol krijgen is echt kinderspel." door Frank Balkenende KRUININGEN - Het wijkteam Rei merswaal van de politie Zeeland krijgt een nieuw politiebureau in Kruiningen. Daar zal ook het wijk team van Kapelle intrekken. Het bureau in Kapelle wordt op ter mijn gesloten maar een publieks functie zal er in de gemeente Ka pelle wel blijven. De politie heeft vandaag een bouwaanvraag inge diend bij de gemeente Reimers waal ter vervanging van het pand aan Eindje de Rondte in Kruinin gen, dat uit de jaren zestig stamt. Dat gebouw is van oorsprong een school. Ruim 25 jaar terug kwam de politie erin. Het gebouw is in middels tot op de draad versleten en zal in juli worden gesloopt. Gebouw en grond zijn eigendom van de gemeente Reimerswaal, die voor het nieuwbouwplan bereid is een deel van de kavel aan de poli tie te verkopen. De nieuwbouw moet in de zomer van 2010 klaar zijn. Het gebouw krijgt twee bouw lagen. Om te zorgen dat omwonen den straks geen last (meer) heb ben van de koplampen van af- en aanrijdende dienstauto's, ver schijnt de nieuwe ingang naar het binnenterrein aan de Dirk Jan Blomstraat. Over de noodzakelijke investering wil de politie niets kwijt, zodat er straks zo gunstig mogelijk kan wor den aanbesteed. Het bureau in Kruiningen huisvest momenteel het wijkteam van Reimerswaal, dat uit achttien politiemensen be staat. Daarnaast is sinds vijf, zes jaar terug de verkeerspolitie onder dak geboden in Kruiningen. Dat team omvat 36 agenten, van wie het gros vooral op de weg zit. Omdat de nieuwbouw op dezelfde locatie komt, moet voor het perso neel tijdelijke huisvesting worden De politie bouwt in Kruiningen een bureau voor de wijkteams Reimerswaal en Kapelle. In Kapel le blijft er een publieksfunctie op een nader te bepalen plaats. gezocht. In Yerseke in elk geval niet, want dat wijkondersteunings-' punt aan de Paardenmarkt is afge lopen maandag gesloten. Volgens de politiewoordvoerder kan het wijkteam worden ondergebracht in de bureaus in Goes en Kapelle. Reimerswaalse burgers hoeven niet de gemeentegrens over om de politie te spreken. Voor publieksza- ken wordt een politiepost in het gemeentehuis in Kruiningen inge richt. Een dergelijke voorziening komt er voor Kapelle permanent. Voor de verkeerspolitie moet nog tijdelijke huisvesting worden ge zocht. Overigens verhuist de ver keerspolitie op termijn naar een nieuw kantoor in de Middelburgse wijk Mortiere. VLISSINGEN-OOST - Bij een aanrij ding op de kruising Denemarken- weg/Europaweg-Noord in Vlissin- gen-Oost zijn gisterochtend vroeg twee automobilisten gewond ge raakt. Een arts van de opgeroepen traumahelikopter bood hulp. De bestuurders zijn later per ambulan ce naar het ziekenhuis gebracht. De politie meldde gisteravond dat één van de gewonden een 33-jari- ge man uit Nieuw-Lekkerland is. KRUININGEN - Het Thomashuis aan de Zandweg in Kruiningen is eind 2009 klaar. René en Monique van Manen gaan er na de verbouwing, als zelfstandige zorgondernemers wonen met maximaal acht verstan delijk gehandicapten. Door de lage kosten blijft in Thomashuizen meer geld over voor dagelijkse zorg en begeleiding. Zaterdag 14 april is om 19.30 uur een informa tiebijeenkomst in Ons Dorpshuis. YERSEKE - Een 17-jarige scooterrijd ster uit Yerseke is gisterochtend om kwart over tien lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Tuinstraat-Molenweg in haar woonplaats. Een 58-jarige au tomobiliste uit Yerseke die over de Tuinstraat richting de Molenlaan reed, verleende de scooterrijdster geen voorrang. 'S-HEER ARENDSKERKE - Na 's-Heer Hendrikskinde ren, Kattendijke en Wilhelminadorp heeft ook 's-Heer Arendskerke zijn ommetjes. Gisteren wer den de twee wandelroutes van 6,3 en 8,8 kilome ter gepresenteerd tijdens de voorjaarsvergade ring van de Stichting Overlegorgaan 's-Heer Arendskerke. Wethouder Joost Adriaanse wil na gaan of er geld is te vinden om de wandeltrajec ten rond het dorp aan te kleden met routepaal tjes, informatiepanelen en bankjes. Daarmee zou Routes op http://shak.goesweb.net het 'af zijn, vinden dorpelingen Gerard Steen hard en Willem van der Bijl van de dorpsstichting die de routes hebben uitgezet, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69