Zeeland PZC Roep om flitspaal op Bogerdweg 21 SCHOUWEN-DUIVELAND 32 en 33 22 en 23 Dorpsraad en gemeente werken samen aan veilig verkeer Dreischor. Praathuisje krijgt een grote beurt Brouwse man rijdt tegen boom op Flakkee Twee gewonden bij Geen treinen tussen ongeval havengebied Goes en Vlissingen zmvmmnmM - Voetbalplaatjes De knop is om: mosselsector gaat er vol tegenaan Collectant merkt nog niets van de crisis Woensdag 11 maart 2009 Tip? schouweri-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans DREISCHOR - Fietsstroken, een flits paal op de Bogerdweg, het verban nen van zwaar verkeer uit het dorpshart en vooral meer snel heidscontroles door de politie. Dat is wat Dreischor wil, zo bleek gis teravond tijdens de drukbezochte vergadering van de dorpsraad Dreischor. De raad wil de wensen van de dorpelingen met betrek king tot de verkeersveiligheid in het ringdorp op een rijtje zetten en - samen met de gemeente Schouwen-Duiveland - naar oplos singen zoeken. Geen sinecure want alleen al de Bogerdweg is berucht. Uit metin gen is gebleken dat 75 procent van de weggebruikers zich bar weinig aantrekt van de daar geldende maximumsnelheid van 30 kilome ter per uur. De gemiddelde snel heid is vastgesteld op 37 kilometer per uur. Vijftien procent rijdt er sneller dan 48 en er zijn zelfs uit schieters van meer dan 100 kilome ter per uur genoteerd. Tijdens de dorpsraadsvergadering klonk her haaldelijk en met nadruk de roep om meer handhaving. Liefst in de vorm van een permanente flits paal op de Bogerdweg. Want dat is, zo betoogde een van de dorps bewoners, echt het enige dat werkt. Verder werd de suggestie ge daan om op de Bogerdweg een I** Dreischor wil meer snelheidscon- troles op met name de Bogerd weg en Stoofweg. De dorpsbewo ners hopen op een flitspaal op de Bogerdweg. van de rijbaan voor autoverkeer af gescheiden fietspad te realiseren. Ook elders in Dreischor zijn ver keersproblemen. Op meerdere plaatsen geeft het parkeren moei lijkheden en op de Stoofweg wil men het gaspedaal ook nog wel eens te diep indrukken. Over hoe de Stoofweg veiliger ge maakt kan worden, lopen de me ningen uiteen. Het idee is geop perd de maximumsnelheid daar te verhogen van 30 naar 50 kilometer per uur, want dan wordt het moge lijk om te werken met voorrangs kruisingen. Of dat de weg veiliger maakt, staat voor lang niet ieder een vast. Ook is Dreischor ver deeld over wat er moet gebeuren om de situatie bij openbare basis school De Klimop veiliger te ma ken. Bewoners van de Vlasakker straat pleiten voor het definitief af sluiten van de doorgang van hun straat naar de Nieuwe School straat, waar de school aan ligt. De gemeente steunt dit. Een slecht plan, menen bewoners van de Nieuwe Schoolstraat. Volgens hen resulteert dat in - gevaarlijk - ke ren op de weg. Vooralsnog houdt de gemeente aan het plan vast. DREISCHOR - Als het weer meezit, is het praat- maandag mee bezig. „We hebben de hele bin- plafond komt nieuwe kunststof." Aan de voor huisje aan de Slotstraat in Dreischor eind de- nenkant gestript", zegt timmerman Adri Heij- kant van het huisje is de zinken goot kapot, ze week opgeknapt. Drie timmerlieden van de boer. „De raampjes waren stuk, dus die wor- „We gaan kijken of we die kunnen repareren, gemeente Schouwen-Duiveland zijn er sinds den vernieuwd. Op de binnenwanden en het Als dat niet lukt, moeten we die vervangen. En zodra het droog is, kunnen we gaan schil deren." Als alles volgens planning gaat, is vol gende week het praathuisje in Noordgouwe aan de beurt. foto Dirk-Jan Gjeltema DEN BOMMEL - Een twintigjarige man uit Brouwershaven raakte maandagochtend rond half tien ge wond nadat hij op de Tilsedijk in Den Bommel met een bestelauto tegen een boom botste. De man raakte na een bocht in de berm, waarna hij tegen de boom reed. De brandweer haalde hem uit zijn auto. Hij moest met rugletsel naar het ziekenhuis. De politie onder zoekt de oorzaak van het ongeval. VLISSINGEN-OOST - Bij een aanrij ding op de Europaweg-Noord in het havengebied van Vlissin- gen-Oost raakten gisterochtend twee automobilisten zwaarge wond. Hun auto's botsen rond 06.50 uur op de kruising met de Denemarkenweg. De twee werden met ambulances naar het zieken huis vervoerd. Een arts, aange voerd met een traumahelikopter, verleende assistentie. GOES - Ook het komende weekend rijden er geen treinen tussen Goes en Vlissingen vanwege werkzaam heden aan het spoor. De NS zet ten bussen in. Tussen Lewedorp en Arnemuiden wordt over een lengte van ander halve kilometer het ballastbed (spoorgrind) vervangen. De spoor wegovergang in de Noord-Kraa- ijertsedijk bij Lewedorp is afgeslo ten. Tip? redactie@pzc.nl Wekenlang hield de Terneuzense dertiger het angstvallig stil dat hij, overmand door nostalgische gevoe lens, voetbalplaatjes spaarde. Hij voelde zich te groot om plaatjes te ruilen, maar desondanks had hij zaterdag, op de laatste actiedag, zijn album bijna compleet. Zijn maat verklaarde hem al die tijd voor gek. Tot het virus op de aller laatste actiedag ook hem in de greep kreeg. Na 24 uur heen en weer rijden naar vrienden, waar de stapels dubbelen tot de hemel reikten, belde hij bij zijn maat aan. „Zeg, jij moest toch alleen nog het logo van FeyenoordHier, alsje blieft. Mijn boek is vol. Tss, zo'n al- bumpje vol krijgen is echt kinder spel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57