0 lobbyen voor Senior Games specials over Senior Games respect, discipline en zelfbeheersing Chavanel is sneller dan de Rabo's Hardlopen, wielrennen en voetbal in Zeeland Driebanders Reseda lijden een nederlaag Zeeuws-Vlamingen tegen Groene Ster Tweekamp schaken is pas in april van 2010 Gangmakers komen tekort in finale van Parijs-Nice. Lees de weblogs van onze verslaggevers op: www.pzc.nl/blogs PZC Woensdag 11 maart 2009 I 37' i en wat de bijdrage is van diverse organisaties - binnen en bui eeland, maar ook binnen en buiten de sport. Bij elk verhaal hoort eo die kan worden bekeken op www.pzc.nl. daag is een eerste video te zien van de legendarische Engelse Daley Thompson. Hij vertelt over het belang van de Senior mes en houdt de deur op een kier over zijn eigen deelname, e wekelijkse verhalen en video's worden gepubliceerd op een specia le sectie van onze website die de komende maanden moet uit groeien tot een platform vol nieuws en wetenswaardigheden over de Senior Games. Het laatste nieuws van de organisatie en alle berichten van de PZC-redactie zijn daar als eerste te lezen. De belangrijkste be richten verschijnen ook in het Engels, zodat buitenlandse deelnemers, verzorgers en supporters er ook kennis van kunnen nemen. Zij zullen zeker ook geïnteresseerd zijn in de uitgebreide beschrijvin gen van de locaties waar het hoofdprogramma, het recreatieve pro gramma en de demonstratiesporten plaatsvinden. Op de site komt ook een weblog van een deelnemer. Hij geeft van dag tot dag aan hoe hij zich voorbereidt op de spelen, aan welke wedstrij den hij in de aanloop nog meedoet en hoe het hem in september ver gaat. Op het ogenblik wordt nog gewerkt aan een prikbord en een chatroom. Als alles goed gaat, brengen de Senior Games duizenden sporters en bezoekers naar Zeeland. Die gaan uiteraard op zoek naar slaapplaatsen, restaurants, uitjes, enzovoort. Via de chatroom kan ieder een die iets heeft met de Senior Games in gesprek over tal van thema's. Kort voor de Senior Games beginnen, verschijnt bij de krant een spe ciale bijlage. En zijn de spelen losgebarsten, dan moet www.pzc.nl dé site worden met het laatste nieuws en alle uitslagen. I Op www.pzc.nl/video is een video geplaatst waarin Daley Thompson wordt geïnterviewd over de Senior Games in Zeeland. regels: zelfvertrouwen, conditie, discipline, respect en zelfbeheer sing." André Eschenröder ging op jonge leeftijd als opbouwer van de ker mis aan de slag. „Dat lijkt leuk, maar het kermiswereldje is hard. Ik zat bij de botsauto's en liep als veertienjarige vloeren te sleuren. Eenmaal opgebouwd was je trots, maar het was zwaar werk. Je moest je mannetje kunnen staan en van mijn baas moest ik aan sport gaan doen. Overal waar we kwamen ging ik naar de sport school. Thaiboksen, judo, worste len. Puur om mezelf te kunnen verdedigen. Ik werd wel eens ge weigerd, omdat ik geen lid voor langere tijd kon worden. Dan hing ik in de vrachtwagen een zak op om te trainen. Na zeven jaar ben ik ermee gestopt." Overgewicht leidde in 2000 tot een hernieuwde kennismaking met de sportschool. „Mijn neefje deed in Evergem aan thaiboksen. 'Ze zijn voor mij al winnaar op het moment dat ze de ring in gaan' Van daaruit ben ik naar Gent ge gaan, waar ik tweeënhalf jaar on der Suat Yildirim heb getraind." Onder leiding van deze drievoudig wereldkampioen kickboksen ont wikkelde hij zich snel. „Toen ik ge vraagd werd les te geven, ben ik dat gaan doen. Twee jaar later ben ik op aanradên van Yildirim met een paar familieleden een eigen club begonnen in Sas van Gent. Eerst als Le Gaulois Sas van Gent. In 2006 is mijn broer Roland ver ongelukt. Veel mensen binnen de club vonden dat we de naam moesten veranderen. Ter nagedach tenis aan hem heten we nu Team Roan (Roland en André). We zijn „op zoek naar een nieuwe ruimte." Natuurlijk weet de 35-jarige Sas- senaar dat een enkeling lid wordt om er op verkeerde momenten ge bruik van te kunnen maken. „Als er een vechtpartij is geweest en de politie weet dat er iemand van mijn school bij is geweest, kan ik een schorsing of boete opleggen",- vertelt hij. „Zelfs als iemand uit noodweer heeft gehandeld, zijn we streng. Maar dan kan het wel een ander verhaal worden. Res pect is heel belangrijk. Voetballers raken elkaar en maken na de wed strijd nog ruzie, kickboksers schoppen en slaan en geven elkaar na het gevecht een hand. De kans op een blauw oog in de trein is groter dan tijdens de training. Of je nou groen, blauw of paars bent en bij wijze van spreken vóór de deur iets met elkaar gehad hebt, dan wil ik daar in de les niks van merken. Bij Eschenröder begint iedereen met een verplichte uitrus ting. „Scheenbeschermers, tok, bokshandschoenen, bit, bandages rond de pols en voor de dames borstbescherming. Als ze goed aan een gevarieerde techniek werken, kunnen ze de ring in." SAS VAN GENT - Reseda verloor ver rassend van De Geslootene Boom in de vierde divisie driebanden: 6-2. Carlo van Dam won in 48» beurten van Ben de Waal en Cees Baumgarte moest in 49 beurten buigen voor Johan van der Dus- sen. De verrassing zat hem vooral in de volgende partijen.Erik Kla- sen versloeg in 45 beurten Peter Snelders en was Rien Sandrini be ter dan Rob Claerhoudt. TERNEUZEN - Voorafgaand aan de oefeninterland tussen de zaalvoet ballers van Nederland en België wordt er ook een voorwedstrijd- strijd gespeeld tussen de Zeeuws-Vlaamse selectie en eerste klasser Groene Ster uit Vlissingen. Het duel begint om 18.00 uur in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Het aanvangstijdstip van de oefeninterland Neder--. land-België is 20.00 uur. ISTANBUL - De wereldschaakbond Fide heeft de match om het we reldkampioenschap tussen titelver dediger Viswanathan Anand uit In dia en de Bulgaarse uitdager Vese- lin Topalov uitgesteld. De tweekamp was voorzien voor september, maar is opgeschoven tot op zijn laatst 20 april 2010. Ste den kunnen opnieuw bieden voor de organisatie van de schaakont-, moeting. vichy - Sylvain Chavanel heeft dinsdag de derde etappe in Pa- rijs-Nice gewonnen. De Franse wielrenner was in de 178 kilome ter lange etappe van Orval naar Vi chy, met de Raboploeg in een hoofdrol, de snelste van een kop groep van zeven man, onder wie* Juan Antonio Flecha, Sébastian Langeveld en luan Manuel Garate van Rabobank. Flecha kwam als tweede over de streep, Langeveld als derde. Chavanel nam door zijn zege in het algemeen klassement de lei ding over van de Spanjaard Alber to Contador. Garate is tweede op 33 seconden, voor Flecha (36 secon» den). Joost Posthuma verscheen wegens griep niet meer aan de start. Hij had last van hoofd- en spierpijn. Posthuma stond op de zesde plaats in het klassement. Ook Langeveld voelde zich niet he lemaal fit. Ondanks een pijnlijke rug deed hij wel mee. Al vroeg in de etappe reden vij» renners weg. De groep, met daarin ook de Nederlander Tom Veelers (Skil-Simano), werd op ruim der tig kilometer van de finish ingere kend. In de aanloop naar de Senior Games werden bestuurders van sportbonden rondgeleid in de Zeelandhallen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55