Terneuzen 'vergeet' roetfilters wagenpark Voetpad cruiseterminal Terneuzen ligt verkeerd Sophie Bertram uit Hulst leest het beste voor 'Mensen vertelden mij met tranen in de ogen verhalen die ze nog nooit in hun leven aan iemand anders hadden verteld. Zelfs niet aan hun eigen kinderen'. PvdA'er Jonkman vindt dat college bestelling snel moet aanpassen. Lezing over invloed van de Noormannen Gift Doggy Fair voor Dierenasiel Terneuzen Kinderkledingbeurs in De Halle Axel Aanhouding voor rijden onder invloed Inbrekers slaan toe in Axel en Sas van Gent Voetbalplaatjes 22 Woensdag 11 maart 2009 PZC Z door Wout Bareman TERNEUZEN - Het PvdA-raadslid Jan Jonkman vindt dat burgemees ter en wethouders van Terneuzen bij de bestelling van een nieuw wa genpark alsnog moeten eisen dat iedere wagen al in de fabriek van een roetfilter wordt voorzien. Het gaat om dertig voertuigen voor een totaalbedrag van anderhalf miljoen euro. Jonkman heeft verbaasd geconsta teerd dat Terneuzen, 'een gemeen te waar duurzaam ondernemen en verantwoord omgaan met het milieu hoog in het vaandel staan', die eis bij de Europese aanbeste ding achterwege liet. De gemeente loopt daardoor grote risico's. Er ligt immers al een convenant, waarin de ministers van Vrom en Verkeer en Waterstaat én de staats secretaris van Financiën de provin cies, gemeenten en waterschappen oproepen hun wagenpark te voor zien van roetfilters om zo de uit stoot van fijnstof te beperken. Als 'Den Haag' die oproep straks tot re gel verheft en bedrijfsauto's zon der filter bijvoorbeeld - net als el ders in Europa - uit de binnenste den weert, is het wagenpark van Terneuzen in één klap waardeloos. Later geïnstalleerde filters kunnen, zo wijst de praktijk uit, leiden tot motorstoringen en andere gebre ken. Jonkman grijpt een waarschuwen de brief van garagehouder Van Put ten aan om B en W te vragen waarom de roetfilters niet als voor waarde zijn gesteld. Hij vraagt het college de bestelling aan te passen. TERNEUZEN - De Noormannen trokken in de lie en 12e eeuw van uit Normandië zuidwaarts rich ting Sicilië om zich daar te vesti gen. Over hun culturele invloed en het waarom van hun trek verhaalt J. Lockefeer morgen in de biblio theek van Terneuzen. De lezing (geïllustreerd met beelden) begint om 19.30 uur. Toegang vijf euro. TERNEUZEN - Organisator Marjo lein Harpe van de eerste Doggy Fair overhandigde Dierenasiel Ter neuzen een cheque van tweehon derd euro. Naast het geld kreeg het asiel dierenbenodigdheden ter waarde van honderd euro. Harpe wil in 2010 weer een Fair houden. Op 26 februari 2009 is ten laste van D.M. Vos, thans zijnde zonder beken de woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op inkomen. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen AXEL - In De Halle in Axel is zater dag tussen 10.00 en 12.30 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs. Na afspraak met initiatiefnemers Ineke Curran (0115-563438), Cor- rie Stallard (0115-564336) of Jacque line Elenbaas (0115-564799) kan kleding donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur en vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur worden ingeleverd, voor zien van prijs en maat. HULST - Een 25-jarige automobilist uit de gemeente Hulst is gistermid dag rond twee uur aangehouden op de Absdaalseweg in Hulst voor rijden onder invloed. Hij had meer dan driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en moest zijn rijbewijs inleveren. Zijn auto werd in beslag genomen. Axel - Bij een inbraak in een wo ning aan de Westsingel in Axel in de nacht van maandag op dinsdag zijn sieraden en geld gestolen. Diezelfde nacht is in de Pieter Pau- lusstraat in Axel een achterruit van een geparkeerde auto' vernield. Een schadebedrag is niet bekend. Ook werden die nacht bij een in braak in een bedrijfspand in de Zuidstraat in Sas van Gent enkele honderden euro's en een kluis met papieren weggenomen. De da ders kwamen binnen door een deur te forceren. ALMANAK Wekenlang hield de Terneuzense dertiger het angstvallig stil dat hij, overmand door nostalgische gevoe lens, voetbalplaatjes spaarde. Hij voelde zich te groot om plaatjes te ruilen, maar desondanks had hij zaterdag, op de laatste actiedag, zijn album bijna compleet. Zijn maat verklaarde hem al die tijd voor gek. Tot het virus op de aller- Tip? redactie@pzc.nl laatste actiedag ook hem in de greep kreeg. Na 24 uur heen en weer rijden naar vrienden, waar de stapels dubbelen tot de hemel reikten, belde hij bij zijn maat aan. „Zeg, jij moest toch alleen nog het logo van FeyenoordHier, alsje blieft. Mijn boek is vol. Tss, zo'n al- bumpje vol krijgen is echt kinder spel." door Wout Bareman TERNEUZEN - Het nieuwe voetpad bij de aanlegplaats voor riviercrui seschepen aan de Beurtvaartkade in Terneuzen moet mogelijk wor den heraangelegd. Terneuzense binnenvaartschippers hebben met hun kennersoog vastgesteld dat het pad, waaraan momenteël wordt gewerkt, te dicht langs de kademuur ligt. Dat betekent dat de loopplank straks vanaf het schip tot over het voetpad reikt en daardoor een heu se hindernis vormt voor de in- en ontschepende passagiers. Ook de lantaarnpalen, die midden op het voetpad staan, vormen een belem mering, vooral voor rolstoelers. Aangezien de kade straks vermoe delijk ook wordt gebruikt als aan legplaats voor de Henri Dunant en De Zonnebloem vindt het raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst), in geseind door de schippers, dat de gemeente snel een onderzoekje moet instellen en eventueel moet ingrijpen. Het raadslid: „Ik heb erg veel waar dering voor het snelle handelen van gemeente en havenschap bij de verwezenlijking van de cruise terminal. Maar moet er iets aan de situatie worden gewijzigd, dan is nu het moment. Nu kan het nog zonder al teveel kosten te maken." Het eerste cruiseschip wordt maan dag 23 maart verwacht. KOEWACHT - Sophie Bertram van basisschool De Moerschans in Hulst heeft de eerste halve finale van het Zeeuws-Vlaams voorlees- kampioenschap In De Vlasschaard in Koewacht gewonnen. Er deden kinderen van scholen uit heel Oost-Zeeuws-Vlaanderen aan mee. Sophie Bertram las voor uit En de groeten van groep 8 van Jac ques Vriens. Op de tweede, plaats eindigde Ellen de Bruyn van basis school Heidepoort uit Heikant. Zij las voor uit Marlies stinkt naar... van Nanda Roep. De volgende re gionale voorronden zijn 25 en 26 maart in het stadhuis van Axel. Dan treffen schoolkampioenen uit de Kanaalzone elkaar. Tonny van Kemseke: „Niets van horen zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46