PZCI 21 Sluiting bedreigt peuterspeelzalen Brief lang onderweg ANDEREN 32 en 33 22 en 23 Samenwerking met kinderopvang nodig voor voortbestaan. Veroorzaker ravage in Clinge aangehouden Procedure nodig voor serveren kopje koffie Vrijstelling 77 huizen in Kreeke Oostburg LM/ De knop is om: mosselsector gaat er vol tegenaan Dwangarbeid trok diepe sporen in het Land van Hulst Woensdag 11 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderend'pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal kinderen dat de peuterspeelzalen in de ge meente Terneuzen bezoekt is de af gelopen tijd gehalveerd. Als er niets wordt ondernomen zijn de peuterspeelzalen binnen een paar jaar verdwenen. Dat is de overtui ging van wethouder Cees Liefting. Om het hoofd boven water te hou den is een verregaande samenwer king met de organisaties voor kin deropvang noodzakelijk. „Wij willen dat kinderen zo goed mogelijk voorbereid op de basis school komen", zegt Liefting. „Die voorbereiding gebeurt in de peu terspeelzalen." Inmiddels is ook voor twee- tot driejarigen de kinderopvang heel toegankelijk geworden en goed koop. Ouders kunnen hun kroost een hele dag achterlaten. Bij peu terspeelzalen wordt gewerkt met dagdelen. Steeds meer ouders kie zen daarom voor de kinderopvang. „Maar er is een groep mensen die daar geen gebruik van kan ma ken", schetst Liefting. „Bijvoor beeld gezinnen waar één partner thuis is. Die krijgen geen bijdrage in de kosten voor kinderopvang en die zijn dus aangewezen op de peuterspeelzalen. Als de peuter speelzalen ter ziele gaan, krijg je straks dat bepaalde groepen peu ters verstoken blijven van peuter ig Peuterspeelzalen en kinderop- vang moeten in Terneuzen nauw gaan samenwerken. De kinderop vang moet meer doen aan voor schoolse educatie. speelzaalwerk in hun buurt." Om dat te voorkomen wil de gemeen te de kinderopvang en het peuter- speelzaalwerk meer integreren. „We willen dan het geld dat we nu per peuter uitgeven aan de peuter speelzalen doorsluizen naar de kin deropvang. Dan krijg je straks groe pen kinderopvang waar het ene kind betaald is door de gemeente en het andere door het Rijk en de werkgevers." De gemeente zal wel van de orga nisaties voor kinderopvang eisen dat dat de kinderdagverblijven meer doen dan alleen kinderen op vangen. De peuterspeelzalen wer ken met professionele leidsters. „Al onze investeringen in deskun digheid mogen niet wegvloeien. De kinderopvang moet dus meer doen aan voorschoolse educatie", betoogt Liefting. Hoe de samenwerking geregeld zal worden, hangt af van de plaatselij ke situatie. In Zaamslag heeft peu terspeelzaal De Sprong al plannen om nauw samen te werken met stichting Prokino en in Axel heeft Ukkepuk al besloten te fuseren met de stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. HEIKANT - Gewapend met zaag en den dat in het kader van de Nationale Boom- ren van snoeiwerk al sinds jaar en dag. Want se plekken 24 bomen en meer dan tweedui- snoeischaar gingen leerlingen van basisschool feestdag. Officieel is die woensdag 18 maart, er doen niet minder dan vierhonderd kinde- zend struiken aan. Ook later deze week en ui- de Heidepoort in Heikant gisteren gemeente- maar de gemeente Hulst spreidt het planten ren van zestien scholen in de hele gemeente teraard Óp de Nationale Boomfeestdag zelf ko- lijke beplanting in de Ellestraat te lijf. Ze de- van jonge bomen en struiken en het uitvoe- aan mee. Die planten samen dit jaar op diver- men nog kinderen in actie. foto Peter Nicolai CLINGE - De politie heeft een 34-ja- rige automobilist uit De Klinge aangehouden. Hij wordt gezien als de veroorzaker van een ravage zon dagavond op de 's Gravenstraat in Clinge. De man ramde twee au to's, twee kliko's en een gevel van een woning en ging er vervolgens vandoor met achterlating van zijn auto. Op grond van het kenteken spoorde de politie hem op. De Belg is inmiddels verhoord. SINT ANNA TER MUIDEN - Tijdens een expositie kan niet zo maar een kopje koffie en een plakje cake worden geserveerd. Daar is een vergunning voor nodig. Sluis be gint daarom een procedure om de eigenaar van het voormalige stad huisje in Sint Anna ter Muiden in de gelegenheid te stellen wat hore- ca-activiteiten te ontplooien. In het verbouwde stadhuisje worden exposities gehouden. OOSTBURG - Sluis begint een vrij stellingsprocedure voor de bouw van 77 woningen in het gebied 'De Kreeke' in Oostburg. Het bouw plan van ontwikkelaars Blauw hoed en Rabo Bouwfonds omvat 155 woningen, verdeeld in een oos telijk deel van 77 woningen en een westelijk deel van 78 woningen. Centraal in 'De Kreeke' is een well- nesscentrum van Villa Aqua uit Oostende. door Frank van Cooten SLUIS - Raadsleden in Sluis hebben nog geen brief ontvangen van bur gemeester Jaap Sala waarin hen wordt gevraagd op persoonlijke ti tel een bijdrage aan de noodlijden de voedselbank te verstrekken. Sa- la zei in de raadsvergadering van 26 februari dat de brief binnen een week zou worden verstuurd. Dat is niet gelukt. Fractievoorzitter Lia Flikweert (CDA) betreurt de vertraging. Zij stelde in de raadsvergadering voor dat ieder raadslid tweehonderd eu ro zou schenken maar dat mag niet van de wet. Sala stelde daar om voor dat hij de raadsleden een brief zou sturen met het voorstel een bedrag over te maken op de re kening van de voedselbank. „Ik ga er vanuit dat we de brief nog deze week hebben. Anders ga ik toch maar weer vragen hoe het zit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45