PZCI35 Real speelbal van Liverpool Hiddink blijft overeind bij Juventus 36 en 37 36 en 37 j Fernando Torres gaat voorop in voetbalshow op Anfïeld Road. Federer keert terug met nieuwe trainer Dwain Chambers niet welkom in Hengelo Schweertman in de selectie voor EK teams Van der Meet met stip in de top honderd Bonden moeten leden nog warm maken voor Senior Games Raborenners geven etappe in Parijs-Nice kleur Woensdag 11 maart 2009 door Wilber Hack LIVERPOOL - Liverpool heeft in een cruciale week de eerste slag bin nen. De ploeg van de Spaanse coach Rafael Benitez blies gistera vond op Anfield Road het statige Real Madrid omver. Op de i-o-uit- zege van twee weken geleden volg de een daverende triomf: 4-0. Het is al voor de vierde keer in vijf jaar dat Liverpool de kwartfinales van het toernooi om de Cham pions League bereikte. De ploeg staat inmiddels eerste op de rang lijst van de Uefa over de laatste vijf seizoenen. Na Juventus, Arsenal, Bayern en AS Roma was Liverpool de vijfde ploeg op rij die de Spaanse kam pioen in de achtste finales van de Champions League een halt toe riep. En hoe. De Koninklijke werd compleet omver geblazen door een bij vlagen fantastisch spelende thuisploeg. Voor Spanje was het misschien een schrale troost dat er bij Liverpool meer landgenoten binnen de lijnen stonden dan bij Real. Fernando Torres ging voorop in de strijd. El Nino, het kind, had bril jante ingevingen, maar joeg ook als een bezetene achter de spelers van Real aan. De ploeg uit Madrid kon het hoge tempo van Liverpool geen moment volgen. Het verschil tussen de Premier League en de an dere Europese topdivisies lijkt dit seizoen groter dan ooit. Liverpool kreeg kans op kans. Het enige smetje op de show - die de doorgaans saaie Champions Lea gue weer wat glans gaf - waren de treffers voor de pauze. Bij de ope ningsgoal gaf Torres, op weg naar de pass van Kuijt, Pepe een zetje. Bij de 2-0 blunderde de Belgische arbiter De Bleeckere door een bal op de schouder van Heinze als hands te beoordelen. Gerrard schoot de penalty onberispelijk in. Bij Real faalde Arjen Robben, die in de competitie toch vaak de bes te man is, opzichtig. Op Anfield Road was er geen ruimte voor zijn dribbels. In de rust werd hij ver vangen. Wesley Sneijder zorgde tenminste nog voor wat weerwerk. Hij dwong Reina tot een enorme_ re flex bij een vrije trap. Voor Van Liverpool gaat door naar de kwartfinale van de Champions League na een voetbalshow op eigen veld tegen Real Madrid. De Britten winnen met 4-0. der Vaart was er een ondankbare invalbeurt. Hij kwam in de ploeg toen de achterstand van Real in middels tot 3-0 was opgelopen. Van der Vaart kreeg een rol als schaduwspits. De andere vier Ne derlanders die bij de Europese top per in actie kwamen speelden alle maal op de flank. De derde treffer vlak na de rust had Liverpool voor een groot deel te danken aan Ryan Babel, die ver rassend een basisplaats kreeg. Hij speelde op links international Ra mos uit. Gerrard trapte zijn voor zet in het dak van het doel. De aanvoerder, die zijn honderd ste Europese wedstrijd afwerkte, ging een kwartier voor tijd onder een staande ovatie naar de kant. De wissels braken het ritme niet bij de Engelse voetbalmachine. Na een geweldige aanval maakte Dos- sena er nog 4-0 van. Tip? sportd'pzc.nl INDIAN WELLS - Roger Federer maakt deze week in Indian Wells zijn rentree in het tenniscircuit met een nieuwe trainer. De Zwit ser heeft een contract gesloten met de 43-jarige Australiër Darren Cahill, voormalig coach van onder anderen de oud-kampioenen Lley- ton Hewitt en Andre Agassi. Federer speelde en trainde de afge lopen maanden zonder vaste coach. DEN HAAG - In Berlijn mag hij naar de Golden League komen, maar de Britse sprinter Dwain Cham bers is op 1 juni niet welkom bij de FBK-games in Hengelo. Organisator Fedde Zwanenburg sluit uit dat de omstreden hardlo per de 100 meter mag lopen. „De afspraak met de organisatoren van Euromeetings is dat wie een do- pingstraf van twee jaar heeft on dergaan, niet meer welkom is." MIDDELBURG - Squasher Piëdro Schweertman, die gisteren in een Satelite-toernooi in Kuale Lumpur in de eerste ronde werd uitgescha keld, is geselecteerd voor het F.K voor landenteams, dat vanaf 28 april in het Zweedse Malmö wordt gehouden. De Koudekerkenaar is een van de vier namen op het lijst je van bondscoach Lucas Buit. LUXEMBURG - Angelique van der Meet is met stip binnengekomen in de tophonderd van de wereld ranglijst voor tennissers tot en met achttien jaar. De speelster uit 's-Heer Abtskerke bereikte afgelo pen week de halve finales bij het jeugdtoernooi in Luxemburg en steeg van plaats 105 naar 88. Het is haar hoogste positie ooit. CHAMPIONS LEAGUE Achtste finale, tweede wedstrijd. Bayern Munchen* - Sporting Portugal 7-1 (4-1). 7. Podolski 1-0, 34. Podolski 2-0, 39. An derson Polga (e.d.) 3-0, 42. Moutinho 3-1, 43. Schweinsteiger 4-1, 74. Van Bommel 5-1, 82. Klose (pen.) 6-1, 90. Muller 7-1. Geel: Moutin ho, Silva (Sporting Portugal). Scheidsrechter: Hansson. Juventus - Chelsea* 2-2 (1-1). 19. laquinta 1-0, 45. Essien 1-1, 74. Del Piero (pen.) 2-1, 83. Drogba 2-2. Rood (2x geel): 70. Chiellini (juventus). Geel: Salihamidzic (Juventus), P. Cech, Drogba, A. Cole, Anelka, Lampard (Chel sea). Scheidsrechter: Undiano Mallenco. Liverpool* - Real Madrid 4-0 (2-0). 16. Tor res 1-0, 28. Gerrard (pen.) 2-0, 47. Gerrard 3-0, 88. Dossena 4-0. Geel: Gerrard, Maschera- no, Dossena (Liverpool), Pepe, Heinze, Marcelo (Reat Madrid). Scheidsrechter: De Bleeckere. Panathinaikos - Villarreal* 1-2 (0-0). 49 Iba- gaza 0-1, 55. Mantzios 1-1, 70. Llorente 1-2. Geel: Llorente (Villarreal). Scheidsrechter: Bus- acca. Naar kwartfinale. Programma vanavond (vorige ontmoeting): AS Roma-Arsenal (0-1) Barcelona-Olympique Lyon (1-1) FC Porto-Atlético Madrid (2-2) Manchester United-lnternazionale (0-0) TURIJN - Het succes van Guus Hiddink bij het Londense Chelsea duurt nog even voort. De Achterhoeker haalde gisteravond met zijn club de kwartfinales van de Champions League. Het werd echter niet Hiddinks zesde overwinning op rij sinds zijn aantreden. Nadat in Londen met ï-o van Juventus werd gewonnen, eindig de het duel gisteravond in Turijn in 2-2. Even leek het dat de Oude Dame uit Turijn Hiddinks weg zou blokkeren. Een fenomenale omhaal van David Trezeguet zette Vincenzo la quinta vrij voor Chelsea-doelman Petr Cech: 1-0. Maar de Ghanees Mickaël Essien maakte vlak voor rust de 1-1 die Chelsea in rustig vaar water leek te brengen. De wedstrijd leek rustig naar het einde te hobbelen, ook al verzette Ju ventus bergen werk, maar de twee doelpunten die nodig waren om een ronde verder te ko men leken onhaalbaar. Totdat een kwartier voor tijd Juliano Belletti hands maakte in de Chelsea-muur en Alessandro del Piero de penalty benutte. De Italianen zetten zware druk, maar een doelpunt van Drogba maakte zeven minuten voor tijd een einde aan de Itali aanse wensdroom. Henk ten Cate had na het 1-1 gelijkspel bij Vil larreal goede hoop met Panathinaikos te kun nen stunten door zich bij de laatste acht te scharen. Tot kort na rust lag Panathinaikos op schema. Een doelpunt van Ariel Ibagaza bracht Villarreal in de 49e minuut op voorsprong. Van- gelis Mantzios maakte kort daarna nog wel ge lijk, maar een nieuwe tegengoal van Joseba Llo rente kwamen de Grieken niet meer te boven. Bayem München was na de eerste wedstrijd te gen Sporting Portugal, die eindigde in een over winning van 5-0, normaal gesproken al zeker van een plaats in de kwartfinales. Het elftal van Jürgen Klinsmann deed het echter alles be halve rustig aan. In München werd het liefst 7-1. Mark van Bommel, die in het basiselftal startte, scoorde één keer. Fernando Torres zweeft stijlvol door de lucht in een duel met de harde Italiaanse verdediger in Spaanse dienst, Fabio Cannavaro. foto Jon Super/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37