hart Deltaweek nieuwe stijl Politie Reimerswaal en Kapelle in nieuw pand Bezoekers Deltaweek kunnen spelevaren, fokhijsen en 'grinden' WOMENSWEAR SUMMER '09 Vijfhonderd kinderen actiefin kano, zeilboot of op surfplank 'Het gaat om een soort sportdag voor vijfhonderd 'In een zeilsimulator kun je een wedstrijdje varen met kinderen van groep acht' Joost Hopmans van SportZeeland een andere zeiler' Edwin Lodder, coördinator van de Deltaweek Gouden sieraden in Vlissingen blijken nep Mogelijke eigen wijktafel Mortiere Geen treinen tussen Vlissingen en Goes Twee bekeuringen bij controle door scholieren w Grinden door publiek van de Volvo Ocean in Singapore, foto Diana Bogaards Jeugdwedstrijden op het water; een toertocht en een businessrace. Volgend jaar ook op de Westerschelde. Delta geeft de Deltaweek een facelift. door Ton van den Nouweland Het werd ook eens tijd voor een frisse wind door het al 38 keer op de Oosterschelde ge houden zeilevenement Deltaweek. Die impuls komt van de nieuwe hoofdsponsor, energiebedrijf Del ta. „We hebben ons voor drie jaar verbonden aan dit evenement en hebben er hoge verwachtingen van," vertelt Ger-Jan van den Ei sen van Delta. „Volgend jaar gaan we de Deltaweek uitbreiden, rich ting Westerschelde. Het moet iets voor heel Zeeland worden." Maar voorlopig is Zierikzee nog het hart van de Deltaweek. Daar vinden op zaterdag 27 juni, behal ve de reguliere zeilwedstrijden - van zo'n 150 bemanningen - de fi nales plaats van de jeugdwedstrij den surfen, kanoën en zeilen. Vanuit Zierikzee vertrekt die dag ook de Zeeland Regatta: een toer tocht voor de zeiler die plezier be langrijker vindt dan snelheid. Op zaterdag gaat de tocht naar Yer- Onder de naam 'Spetters' mogen zo'n vijfhonderd Zeeuwse basisschoolkin deren in juni meedoen aan wed strijdjes zeilen, surfen en kanoën. „Het gaat om een soort sportdag voor de groepen acht," zegt Joost Hopmans van SportZeeland, die de organisatie op zich heeft geno men. De wedstrijden duren vijf da gen en worden op vier locaties ge houden. De finales zijn zaterdag 27 juni in de haven van Zierikzee. Hopmans: „Twee dagen lang zijn seke voor een proeverij, met daar na feestavond in Zierikzee. Op zon dag wordt in de buurt van Neeltje (ans op zee gevaren met snelle rub berboten. De ZeelandRegatta ein digt op zondagmiddag in Zierik zee. In het weekeinde van 27 en 28 juni vindt daar aan 't Luitje ook een uitgebreid walprogramma plaats. Nog een noviteit is de businessra ce op vrijdag 26 juni. De race is be doeld voor bedrijventeams. Vanuit Zierikzee wordt vertrokken voor een zeilwedstrijdje, dat voor de lunch wordt onderbroken in Yerse- ke. Na afloop volgen prijsuitreiking en diner in de Zierikzeese feesttent, waarbij ook de deelnemers aan de reguliere wedstrijden mogen aan schuiven. Die liggen dan inmid dels afgemeerd in de drie jachtha vens, in afwachting van de eerste wedstrijd zaterdag. In de 39ste editie van de Delta week wordt natuurlijk ook het re guliere programma voor scherpe jachten, rond- en platbodems, on gemeten jachten en eenheidsklas sen, zoals de Laser SB3 en de J22, afgewerkt. Na het startweekeinde in Zierik zee verplaatst het circus zich ach tereenvolgens naar Sint Annaland, Wemeldinge en Yerseke. Het slot- weekeinde vindt plaats in Colijns- plaat. De Deltaweek begint op za terdag 27 juni en duurt tot en met zondag 5 juli. we bij zeilschool Aquavitesse in Bruinisse, maar er zijn ook wed strijddagen in de haven van Vlis- singen en bij zeilschool De Vikin gen in Wolphaartsdijk. Naar de vierde locatie zijn we nog op zoek. Ik denk hierbij aan De Braakman in Zeeuws-Vlaanderen." Volgend jaar zullen de jeugdwed strijden tien dagen duren. Moge lijk komen er ook nieuwe water sporten bij. „Dan moet deelname van zeker duizend kinderen haal baar zijn," aldus Hopmans. Tijdens het eerste weekeinde van de Deltaweek in Zierik zee is op en rond 't Luitje van alles te doen. Bezoekers en in woners van Schouwen-Duiveland kunnen zich vermaken met roei- wedstrijden of met het varen met radiografisch bestuurbare bootjes. Aan wal staan opstellingen voor ty pische zeilvaardigheden als 'grin den' (het draaien aan de staande lier) of het hijsen van de fok. Het publiek kan proberen met deze vaardigheden een snelle tijd neer door Frank Balkenende KRUININGEN - Het wijkteam Rei- merswaal van de politie Zeeland krijgt een nieuw politiebureau in Kruiningen. Daar zal ook het wijk team van Kapelle intrekken. Het bureau in Kapelle wordt op ter mijn gesloten maar een publieks functie zal er in de gemeente Ka pelle wel blijven. De politie heeft gisteren een bouwaanvraag inge diend bij de gemeente Reimers- waal ter vervanging van het pand aan Eindje de Rondte in Kruinin gen, dat uit de jaren zestig stamt. Dat gebouw is van oorsprong een school. Ruim 25 jaar terug kwam de politie erin. Het gebouw is in middels tot op de draad versleten te zetten. „We zijn ook bezig met het naar Zierikzee halen van zeilsi- mulatoren. In een bootje achter een monitor kun je een wedstrijd je varen met een andere zeiler", legt Deltaweek-coördinator Edwin Lodder uit. De walactiviteiten worden tussen ti.oo en 16.00 uur gehouden, de periode dat de wedstrijdzeilers op het water zijn. Lodder: „En voor de zaterdag geldt dat in het haven kanaal dan ook de finales van de jeugdwedstrijden bezig zijn." en zal in juli worden gesloopt. Ge bouw en grond zijn eigendom van de gemeente Reimerswaal, die voor het nieuwbouwplan bereid is een deel van de kavel aan de poli tie te verkopen. De nieuwbouw moet in de zomer van 2010 klaar zijn. Het gebouw krijgt twee bouw lagen. Over de noodzakelijke inves tering wil de politie niets kwijt, zo dat er straks zo gunstig mogelijk kan worden aanbesteed. Sinds vijf, zes jaar terug is ook de verkeerspo litie onderdak geboden in Kruinin gen. Daarvoor moet nog tijdelijke huisvesting worden gezocht. Overi gens verhuist de verkeerspolitie op termijn naar een nieuw kantoor in de Middelburgse wijk Mortiere. PZC Woensdag 11 maart 2009 23 VLISSINGEN - De Politie Zeeland on derzoekt een geval van oplichting dat gistermiddag omstreeks vier uur plaatsvond in de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Daar werd een 19-jarige Middelbur ger door enkele personen met, naar later bleek, een smoes overge haald gouden sieraden ter waarde van enkele honderden euro's van hen te kopen. De Middelburger kocht de sieraden, maar later ble ken ze nep en van weinig tot geen waarde. Hij heeft aangifte gedaan van oplichting. MIDDELBURG - Middelburgs jongste wijk, Mortiere, krijgt mogelijk een eigen wijktafel. Voor dit overleg van bewoners met de gemeente is Mortiere nu nog gekoppeld aan de wijktafel Dauwendaele. Tijdens de vergadering van de wijktafel Dauwendaele/Mortiere sprak deze week een vertegen woordiger van de Mortiere de wens uit voor een eigen wijktafel. Wijkmanager Karei van de Beek zei dat er binnen de gemeente al naar de mogelijkheid van een wijk tafel Mortiere wordt gekeken. MIDDELBURG - Ook kómend week einde rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Goes in verband met diverse werkzaamheden aan het spoor. De NS zet bussen in. Tussen Arnemuiden en Lewedorp wordt; over een lengte van anderhalve ki lometer de ballast (spoorgrind) ver vangen. In Middelburg wordt de fundéring van het spoorviaduct in de nieuwe N57 aangebracht. In ver band hiermee zal ook de Klevers- kerkseweg zijn afgesloten. Fietsers zullen bij de afsluiting met bussen worden 'overgezet'. MIDDELBURG - Vier leerlingen van basisschool De Leeuwenburch heb ben gistermorgen met de politie een snelheidscontrole gehouden op de Middelburgse Spinhuisweg, waar een maximumsnelheid geldt van 30 km/u. Nikki, Ravi, Rutger en Hebun gaven een groene kaart met oranje sjaal aan de zeventien bestuurders die zich keurig aan de snelheid hielden. Verder werden er twaalf gele kaarten uitgedeeld aan de mensen die iets te hard re den. Drie reden zo hard dat ze een bekeuring van de politie kregen. Op 26 februari 2009 is ten laste van D.M. Vos, thans zijnde zonder beken de woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op inkomen. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Kinderen zeilen in de haven van Zierikzee. foto WV Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25