Zeeland PZC Procedure minicampings moet over 21 WALCHEREN 32 en 33 22 en 23 Uitspraak rechter heeft gevolgen voor tientallen adviezen aan gemeente. Tapijt van asfalt verbindt Nieuw- en Sint joosiand met Middelburg Waarschuwing voor drijfzand bij de dijk Vrouw breekt been bij verkeersongeval Twee gewonden bij ongeval in havengebied Voetbalplaatjes De knop is om: mosselsector gaat er vol tegenaan Haven Zierikzee is kloppend hart Deltaweek nieuwe stijl Woensdag 11 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep GRIJPSKERKE - De gemeente Veere moet voor enkele tientallen mini- campings opnieuw beoordelen of ze voldoen aan de eisen voor uit breiding van het aantal standplaat sen. Dat is het gevolg van een uit spraak van de rechter in Middel burg. Die heeft gisteren een besluit van de gemeente vernietigd dat mini- camping De Kreekrug toestem ming gaf uit te breiden van 15 naar 25 kampeerplaatsen. Volgèns de rechter heeft de gemeente niet al leen de verkeerde procedure ge volgd, maar schiet de advisering door de Agrarische Adviescommis sie Zeeland (AAZ) aan de gemeen te ernstig te kort. Die is 'onvolledig en beantwoordt niet aan de daar aan te stellen eisen', oordeelt de rechter. De AAZ wordt door de gemeente Veere ingeschakeld bij alle verzoe ken die minicampings indienen om met tien standplaatsen te mo gen uitbreiden. De AAZ beoor deelt bijvoorbeeld of de minicam- ping nog steeds een neventak is bij een echt agrarisch bedrijf „We hebben bewust gekozen voor advi sering door deskundige derden en niet door onszelf', reageert de Veerse wethouder Wim van Taten- hove (toerisme). „Wij hebben ook geen aanleiding te twijfelen aan 1*5 De gemeente Veere heeft de ver- keerde procedure gevolgd voor de uitbreiding van minicamping De Kreekrug. Ook vindt de rech ter het agrarisch advies te slecht. hun adviezen. De conclusies zul len hetzelfde blijven. Als je de uit spraak leest, moeten we wel con stateren dat we de conclusies beter moeten onderbouwen." Daar is al met de AAZ over gespro ken, want nu is het fout gegaan met één procedure (De Kreekrug) omdat een buurman daar bezwaar heeft gemaakt tegen de uitbrei ding. Er lopen echter nog enkele tientallen procedures voor uitbrei ding van minicampings in Veere. Voor al die procedures moet het huiswerk door de AAZ dus op nieuw worden gedaan. „Elke procedure is immers anders. We gaan betere afspraken maken met die adviescommissie, want die hebben we gewoon nodig voor ons werk", zegt Van Tatenhove. De rechter vindt ook dat de ge meente de verkeerde juridische procedure heeft gevolgd bij het toe staan van de uitbreiding van De Kreekrug. „Dat hadden we kun nen en moeten weten, maar dat is er tussendoor geglipt", erkent Van Tatenhove. „Dat gaan we dus repa reren. Er komt zo spoedig moge lijk een nieuw besluit zodat De Kreekrug alsnog kan uitbreiden." NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een tapijt van as falt wordt uitgerold over de Weizichtweg. Van af eind maart is dit de verbinding voor het ge motoriseerde verkeer tussen Nieuw- en Sint joosiand en Middelburg. De weg loopt paral lel aan de A58 tussen de rotonde bij het via duct in de Sloeweg-Noord en het dorp. Als de Weizichtweg is opengesteld wordt de verbin ding tussen stad en dorp via de Nieuwlandse- weg voor gemotoriseerd verkeer afgesloten. Alleen fietsers kunnen dan nog daar onder de A58 door. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Rondom de werk zaamheden aan de glooiing bij het Badstrand en de Nolledijk in Vlis- singen kan drijfzand ontstaan. Om gevaarlijke situaties te voorkomen, attendeert de gemeente Vlissingen burgers erop dat het rood- witte lint niet voor niets om het terrein is gespannen. Aan voetgangerszij de heeft het waterschap tevens waarschuwingsborden met uitleg neergezet. VLISSINGEN - Een 45-jarige vrouw uit Vlissingen heeft gisteren als ge volg van een aanrijding haar been gebroken. De vrouw stak tegen kwart voor negen 's morgens op haar fiets de President Rooseveltlaan in haar woonplaats over. Ze kreeg volgens de politie daarbij geen voorrang van een 28-jarige automobilist, die eveneens afkom stig is uit Vlissingen. VLISSINGEN-OOST - Bij een aanrij ding op de Europaweg Noord in het havengebied van Vlissin- gen-Oost raakten gisteren twee personen zwaargewond. Hun auto's botsen rond 6.50 uur op de kruising met de Denemar- kenweg. De twee werden met am bulances naar het ziekenhuis ver voerd. Een arts van een traumahe likopter verleende assistentie bij de hulpverlening. ALMANAK Wekenlang hield de Terneuzense dertiger het angstvallig stil dat hij, overmand door nostalgische gevoe lens, voetbalplaatjes spaarde. Hij voelde zich te groot om plaatjes te ruilen, maar desondanks had hij zaterdag, op de laatste actiedag, zijn album bijna compleet. Zijn maat verklaarde hem al die tijd voor gek. Tot het virus op de aller- Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl laatste actiedag ook hem in de greep kreeg. Na 24 uur heen en weer rijden naar vrienden, waar de stapels dubbelen tot de hemel reikten, belde hij bij zijn maat aan. „Zeg, jij moest toch alleen nog het logo van FeyenoordHier, alsje blieft. Mijn boek is vol. Tss, zo'n al- bumpje vol krijgen is echt kinder spel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23