Ondernemer Kinkhoest JSF2 Arie Boomsma 3 Voedselbank 2 Fairtrade Oostburg Scheldeverdrag Kredietcrisis Kredietcrisis 2 Kernenergie Overgewicht 2 PZC Woensdag 11 maart 2009 1 3 Kamerleden hebben onlangs symbolisch bomen geplant in de met ontpol- dering bedreigde Hedwigepolder. foto Wim Kooyman LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Het ministerie van Volksgezond heid zou ik met klem willen ver zoeken de huidige kinkhoestvacci- natie te herzien. Gezien de grote toename van het jaarlijks aantal kinkhoestgevallen is een andere strategie noodzakelijk geworden. In het gunstigste geval start de pa tiënt meteen met antibiotica bij verdenking op kinkhoest. De uit slag van bloedonderzoek laat na melijk nog een week op zich wach- ten.Vorige winter dachten wij dat de zware verkoudheid van onze zoon vanzelf over zou gaan. Toen we toch naar de huisarts gingen, bleek het inderdaad om kinkhoest te gaan. Antibiotica hielp niet meer en hij is meer dan 3 maan den ernstig ziek geweest. Als ik dan lees dat er op het ministerie 'nog wordt gediscussieerd', had ik deze deskundigen graag een kijkje gegund aan het bed van onze zoon die zich bijna letterlijk dood hoestte. Gisela Nijsse-Meertens Ring 5, Oud-Sabbinge Als de hoogste militair er wat over mag zeggen, mag ik het als kleine burger ook. Wat die hoge piet er van maakt is het toppunt van ver loedering van normen en waar den: herinneringsmedailles uitrei ken voor.... let op: vredesoperaties. En daarvoor moeten die militairen de allerbeste middelen hebben. Dat zijn Apache-gevechtshelikop ters en F16 jachttoestellen en die worden in gevechtscontacten met uiterste precisie ingezet. Met dat spul wordt het vakmanschap enorm op de proef gesteld. Die dingen zijn toch om te vernie len, en niet om iets op te bouwen? Een vredesoperatie als argument gebruiken om beter wapentuig aan te schaffen geeft aan hoe ver de beschaving al over zijn hoogte punt is gekomen. Nog even en we kunnen '40-'45 vanwege voort schrijdende inzichten als een vre desoperatie beschouwen. De vol gende jaren mag de burger weer eens de broekriem aanhalen. Blijk baar kan een vliegertje van 140 mil joen per stuk er wel af Bij defen sie dragen ze geen riem, zo te zien. H. Gericke Westdorpe, Singel 65 De heer Heuff geeft commentaar op de handelwijze van Arie Boom sma van de EO. Ik ben het van har te met hem eens. Het slaat ner gens op dat een christen naakt po seert. De EO en de daaraan gelieer de Christenunie en het Neder lands Dagblad zijn allen lid van de Linkse Kerk (geworden). Zelfs staatsathéisten spreken er schande van. Wat mij betreft wordt die Kerk vandaag nog gesloten. C. Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Actie voedselbank is een succes (krant 9 maart). Dat de overheid het zover laat komen dat deze no dig zijn getuigt van minachting voor de mensen die in de proble men zijn gekomen. Het minimum loon en veel uitkeringen zijn te laag om nog iets over te houden om fatsoenlijk van te leven; hoe men ook z'n best doet. De vaste lasten stijgen jaarlijks meer dan het inkomen en zo krijg je nog meer armoede. Als de overheid niet overgaat tot daden die zoden aan de dijk zetten, hoort Neder land dan nog bij de beschaafde lan den? Onder andere door het ver korten van de periode dat WW-uitkeringen tegen het maxi mumdagloon worden berekend bij degenen die daarvoor in aanmer king komen en versobering van wachtgeldregelingen kan er al veel bespaard worden. Verder moeten bestuurders afzien van voor de burgers riskante bouwprojecten. Hans Rentmeester Hoofdstraat 56, Ovezande Goes is de eerste Fairtrade gemeen te van Nederland (krant, 10 maar). Prachtig natuurlijk, alhoewel ik dat geen verdienste vind maar een vanzelfsprekendheid! Maar waar om nog meer borden langs de weg gemeente? Minuscule postzegel bordjes waarvan je alleen de kleur zou kunnen onthouden als je er voorbij bent gereden, want op de plaatsen van dit potentieel roest (de ingangswegen van de stad) pro beert men nog van 8okm naar 50km af te zakken. Maar goed, voor de tekst hoefje er niet voor stil te staan: 2000-2015, u bent al acht jaar te laat met uw bood schap. Plant in plaats van een woud aan borden weer een woud aan bomen terug. Da's pas fair tra- de! Isabel de Klerk Donkershoekstraat 13, Hoedekenskerke Oostburg gaat er voor! Oostburg goed voor elkaar! Oostburg naar 6000 inwoners! Op de jaarvergade ring van de StadsRaadOostburg presenteerden én de Oostburgse Ondernemers én de StadsRaad Oostburg hun ambitie. Deze zijn gebaseerd op hun opvattingen dat Oostburg hét West-Zeeuws-Vlaam- se stadje is met een totaalaanbod op het gebied van wonen, werken, zorg, onderwijs, natuur, sport en cultuur én veel winkels. Dus ide aal voor jonge gezinnen met kinde ren én voor senioren. Dit verhaal genereerde enthousiasme bij de meer dan 60 aanwezigen. Behalve bij de aanwezige wethouder. Zij nam de geponeerde ambities niet over, zij zag Oostburg zich nog niet ontwikkelen tot een krachti ge, regionale voorzieningenkern. En toch temperden haar bedenkin gen het enthousiasme van én de aanwezige bewoners én de in gro ten getale opgekomen onderne mers geenszins. Zij gaan ervoor, ondanks dat de wethouder - onno dig en ongevraagd - kanttekenin gen bij onze ambities plaats én blijkbaar niet gelooft in de kracht van de burger en de ondernemer. Waarom omarmt een politica zo'n ambitie niet? Voor haar een gemis te kans; voor velen een prikkel om aan de slag te gaan. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Kamerleden moeten beseffen dat ze ingestemd hebben met het Scheldeverdrag en wat de gevolgen daarvan zijn, aldus hoogleraar wa- terrecht Marleen van Rijswick .(krant 06-03), die daarmee toont slecht op de hoogte te zijn. De T\veede Kamer heeft namelijk bij de instemming van het Scheldever drag nadrukkelijk gesteld dat er een alternatief voor ontpolderen moet komen. Kamerleden hebben dat recent nog onderstreept door bomen symbolisch in de, met ont polderen bedreigde, Hedwigepol der te plaatsen. Tijdens de hoorzit ting over het rapport van de com missie Nijpels werd door meerde re deskundigen bevestigd dat de Hedwigepolder de meest ongun stigste plek voor ontpoldering is. Het is nu aan de Tweede Kamer om dan maar het zinloos onder water zetten van de Hedwigepol der uit het Scheldeverdrag te ha len. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee In de zoektocht naar mogelijkhe den om de gevolgen van de kre dietcrisis voor de arbeidsmarkt te beperken, lijkt vervroegde uittre ding van oudere werknemers niet het meest voor de hand liggende maatregel. Om de aow voor de toe komst betaalbaar te houden krijgt langer doorwerken immers terecht veel aandacht. Het betreft hier ech ter beleid voor de lange termijn. Op korte termijn lijkt een stimule ring van vervroegde uittreding van bijvoorbeeld 60-plussers wel dege lijk een interessante optie. Het gaat hier namelijk om degenen die geboren zijn tussen pakweg 1945 en 1950. De naoorlogse geboor teplek bereikte in deze jaren een absoluut hoogtepunt. Uit maat schappelijke overwegingen lijkt het mij zinvoller deze baby boomers te stimuleren vervroegd te laten uittreden en plaats te ma ken voor jongeren. Financieel lijkt het misschien onhaalbaar. De maatschappelijke prijs die we moe ten betalen voor het opleiden van een 'verloren generatie' zal echter veel hoger zijn. Wim van Gorsel J. Lesagestraat 7, Middelburg Tot voor kort niet goed wetende wat democratie betekende, is mij dat nu duidelijk geworden. Een groepje mensen van verschillende achtergronden, daarin gekomen door politiek te bedrijven, gaat in een torentje beslissen wat de nodi ge maatrtegelen zijn om deze eco nomische crisis zo goed mogelijk te doorstaan. Na enige tijd zal den volke worden meegedeeld hoe het zal moeten, zonder duidelijke uit leg waarom de een wel en de an der geen of weinig gevolgen van de maatregels zal ondervinden. Dat alles in een mistige brij van po litiek geleuter. Prachtig zo'n demo cratie. De man met de blonde pruik en pretoogjes ziet glimla chend toe. N. van de Wekken Middenstraat 1Kats Even wat rechtzetten: de laatste tijd lees ik over een gunstig kli maat in Zeeland m.b.t. toepassing van kernenergie. Dat is er niet, hoe hard de aandeelhouders dat ook roepen. Iedereen met een beet je benul weet dat er onbeheersba re gevaren kleven aan opwekking ervan. Als er wat mis gaat is er geen verzekering die de schade ver goedt, lees vooral de kleine letter tjes. Tegen een aardbeving, over stroming of natuurramp kun je je verzekeren, tegen een stralings ramp niet. Het met afvalhitte op warmen van het Schelde estua rium is in zware tegenspraak met de wens de Schelde schoner te ma ken. Dus: een koeltoren die je van af Roosendaal ziet staan? Dan maar liever een plat dak van zon nepanelen boven het terrein van Cobelfret voor de prijs van een kerncentrale. Ben je gelijk van die verfspatten af. Overigens, al de monstreerde u allemaal tegen kern energie, die vergunning is er 100 keer sneller dan die met betrek king tot Hotel Britannia in Vlissin- gen. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Hier even een reactie op de brief van Marian Villee betreffende over gewicht bij kinderen: 27 januari 2005 heeft de minister van WVS de aanpak van overgewicht (bij kinderen) in samenwerking met de maatschappelijke partners, t.w. de voedingsaanbieders, Consumentenbond, gemeenten, sportbonden, horeca, werkgevers en werknemers bekrachtigd door middel van het Convenant Overge wicht. De huidige voorzitter is Paul Rosenmoeller. Het convenant ontwikkelt programma's en me thodes om overgewicht terug te dringen en pleit voor een integrale aanpak, zoals die ook in het bui tenland worden toegepast. In na volging van het grote voorbeeld Frankrijk, waar Villes Santes in het leven zijn geroepen, wil men Nederland maken tot een lie Santé in een snel dikker wordend Euro pa, met Zwolle als initiator. Als u beschikt over internet, kunt U dit item google-en voor verdere infor matie. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13