Twijfel over windmolens op Tholen Gebruikers gymzaal naar andere dorpen Ophogen van dijken begonnen Digitenne II i Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn Nieuwe discussie of meer turbines op het eiland wenselijk zijn. Tholen vindt optie om zaal eerst gedeeltelijk te slopen te duur. Drie nieuwe leden voor Thoolse jongerenraad Waterkeringen bij Rilland en Kruiningen worden verzwaard. Bruse moeder zwaait met mes in zwembad Beter beeld en geluid. ft Kom naar Primafoon Goes, Lange Vorststraat 46 B PZC Dinsdag 10 maart 2009 23 door Rob Paardekam tholen - De Thoolse politiek lijkt te twijfelen over de komst van nieuwe windmolens in de gemeen te.- Dat bleek gisteren tijdens de verga dering van de commissie ruimte. Daarin werd de brief van de na- tuurvereniging Tholen besproken. Die is fel gekant tegen grote nieu we windmolens, die in de toe komst bij Stavenisse en Sint-Maar tensdijk moeten verrijzen. De Reformatorische Fractie Tho len (RFT) trok gisteren het felst van leer tegen de plannen voor nieuwe turbines. Raadslid Rien Klippel wees erop dat de gemeen teraad in 2003 heeft bepaald dat er in de gemeente voor een vermo gen van 22,5 megawatt aan wind molens zou mogen komen. Daar werden vier locaties voor aangewe zen: Anna Jacobapolder, Sint-An- naland, Stavenisse en Sint-Maar tensdijk. De windmolens van te genwoordig wekken echter veel meer energie op dan die van 2003. „Daarom halen we alleen in 1*5 De raad gaat opnieuw bekijken of het wenselijk is nog meer windmolens toe te staan in de ge meente Tholen. Enkele fracties twijfelen daar erg aan. Sint-Annaland al 15 megawatt", stelde Klippel. Volgens hem zou den er daarom niet veel windmo lens meer mogen komen bij Stave nisse en Sint-Maartensdijk. Hij heeft de steun van Algemeen Belang Tholen (ABT), dat in 2003 al tegen de komst van veel wind molens was, en ook de PvdA lijkt te twijfelen. „Kunnen we nog te rug?", vroeg Ellen van der Wal zich af Ook de Christenunie zou graag zien dat de gemeenteraad de hele zaak nog eens goed bespreekt. Dat gaat waarschijnlijk ook gebeu ren. Wethouder Karei Heijboer zegde gisteren toe dat het college zal onderzoeken hoe het precies zit met het maximum van 22,5 me gawatt, waar de RFT over begon. Klippel kondigde alvast aan te zijner tijd een motie in te zullen dienen om de komst van nieuwe windmolens tegen te houden. „Er is erg veel maatschappelijke weer stand", stelde hij. „En daar komt bij dat minister Cramer momen teel ook bekijkt of het niet beter is om windmolens te concentreren in plaats van ze overal maar neer te zetten. Dit is onze kans om op de rem te gaan staan." De SGP liet een ander geluid ho ren. Volgens die partij zet de ge meente ondernemers aan wie al toezeggingen zouden zijn gedaan over de mogelijkheid om turbines te bouwen in de kou. De partij denkt dat er in dat geval wel eens schadeclaims kunnen komen. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De gymzaal aan de Laban Deurloostraat in Scherpenis- se wordt in één keer gesloopt. Ge bruikers worden daardoor gedwon gen om naar zalen in omliggende dorpen te gaan. Dat antwoordt het college op vragen van de PvdA. Volgens burgemeester en wethou ders is onderzocht of de gymzaal eerst gedeeltelijk gesloopt kan wor den, zodat een ander deel nog ge- THOLEN - De Thoolse jongerenraad JOTH heeft er vanaf vanavond drie nieuwe leden bij. Het zijn Jo- let Beens uit Tholen, Eline Bras uit Oüd-Vossemeer en Herriaan Fran sen uit Scherpenisse. Ze worden vanavond officieel benoemd tij dens de jongerenraadsvergadering. De drie nieuwe leden hebben een sollicitatieronde doorlopen en zijn uiteindelijk gekozen door reeds zit tende leden van de jongerenraad. door Thijs Imandt kruiningen - Met een ludieke graafwedstrijd en het zingen van het Zeeuws volkslied is gisteren het startsein gegeven voor werk zaamheden aan de dijken van de Zimmermanpolder bij Rilland en de Kruiningenpolder bij Kruinin gen. Waterschapsbestuurder Jan de Ja ger en directeur Luitzen Bijlsma van de Waterdienst van Rijkswa terstaat verrichtten de openings handeling. Ze moesten het tegen elkaar opnemen in een graafwed strijd. Bijlsma won. De dijken bij Rilland en Kruinin gen worden verzwaard, omdat uit onderzoek is gebleken dat de wa terkeringen niet hoog genoeg zijn om aan de wettelijke veiligheidseis te voldoen. De werken worden in het kader van het landelijke Hoog waterbeschermingsprogramma uit gevoerd door waterschap Zeeuwse Eilanden. De Westerscheldedijk bij Kruinin gen wordt over een lengte van één kilometer met bijna anderhalve meter opgehoogd tot negeneneen- halve meter boven Normaal Am sterdams Peil (NAP). Het praat huis De Punt bij de walradarpost bij de toegang tot het Kanaal door Zuid-Beveland wordt tijdelijk ver plaatst. In Rilland wordt de dijk van de Zimmermanpolder één meter op gehoogd tot negen meter boven NAP. Het werk bij Rilland moet in oktober afgerond zijn en dat bij Kruiningen vóór het zomersei zoen. bruikt kan worden. Die optie is echter veel te duur. Voor sommige gebruikers wordt nu bekeken of ze elders in het dorp terecht kunnen, bijvoorbeeld in de school of het dorpshuis. Maar voor onder meer de scholen en de gymnastiekvere niging zal dat geen soelaas bieden, omdat zij de voorzieningen van een gymzaal nodig hebben. Daar om zullen ze tijdelijk naar een zaal in een ander dorp móeten. De zaal in Scherpenisse maakt plaats voor het woonzorgcentrum. Daarin komt overigens een nieuwe gym zaal evenals appartementen en een nieuw dorpshuis. brouwersdam - Een 48-jarige vrouw uit Bruinisse is zaterdag avond aangehouden nadat ze een 18-jarige jongen met een mes had bedreigd in het zwembad van bun galowpark Port Zélande op de Brouwersdam. Het vriendengroep je van de jongen had ruzie gekre gen met een andere groep, waaron der de dochter van de verdachte. Die waarschuwde haar moeder, die met een mes kwam aanzetten. Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te stuiten sluit je aan Het Puntkoor zingt bij Kruiningen het Zeeuws volkslied bij het begin van de dijkversterkingen, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85