Zeeland Kustwerk vertraagd door granaten Welstands vrij blijft taboe e> DOMINICUS spectaculaire TEGELWEKEN 7-21 maart Nieuwbouw dichterbij voor scouting Zeeland www.dominicus.nl Schoolfilmproject over de oorlog MODESHOW Mijn uit oorlog blijkt na onderzoek door experts een zeeboei te zijn. Veerse gemeenteraad beslist begin april over eenmalige subsidie. Borsele zegt in nieuwe wijk 's-Gravenpolder te kiezen voor kwaliteit. Natuursteen en keramische tegels tegen de allerscherpste prijzen. UITNODIGING BPZC Dinsdag 10 maart 2009 21 door Maurits Sep VLISSINGEN - Niet één, maar twaalf granaathulzen kwamen gisteren te voorschijn uit het strand bij Vlis- singen. Gelukkig waren ze leeg en konden ze niet meer ontploffen. Gelukkig bleek de 'mijn' ook geen mijn, maar een zeeboei. Door de vondst van explosieven uit de TWeede Wereldoorlog kwam wel het werk aan de kust tussen Vlissingen en Dishoek tijde lijk stil te liggen. Waterschap Zeeuwse Eilanden houdt het op een vertraging van twee weken. „Het zou half april klaar zijn. Dat wordt eind april", aldus woord voerster Emilie Sturm. „Voor het strandseizoen is alles klaar." De projectielen zijn vorige week donderdag al gevonden. Een bom- expert heeft ze vrijdag onder zocht. Die middag hebben het wa terschap en de gemeente Vlissin gen besloten het werk voor het kustversterkingsproject Zwakke Schakels meteen stil te leggen. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de vondst gisteren pas be kendgemaakt om te voorkomen dat nieuwsgierige mensen er in het weekeinde op af zouden ko men en er zouden gaan graven. Het Explosieven Opruimingscom mando kon namelijk gisteren pas komen om de projectielen op te graven. De explosieven lagen bij de Nolle- dijk, in de buurt van de strandover- gang Zwanenburg. Het waterschap heeft het gebied afgezet, maar het strand blijft wel voor iedereen toe gankelijk. „Het is maar een klein stuk waar je niet mag komen, dich ter bij het water is er niks aan de hand", verklaart Sturm. Het bedrijf Van der Herick, een on derdeel van aannemingsbedrijf Zeeuwse Stromen dat de kustver- sterking uitvoert in opdracht van het waterschap, zoekt in de omge ving naar andere explosieven. Sturm: „Deze week worden de lo- Bij kustwerk aan de Nolledijk in Vlissingen zijn twaalf lege gra naathulzen en een zeeboei gevon den. De komende week wordt verder gezocht naar projectielen. caties in beeld gebracht. Volgende week gaan mensen met metaalde tectors op de verdachte plekken op jacht naar projectielen. De week daarna worden ze opgegra ven." „Het was voor ons natuurlijk geen verrassing dat hier explosieven uit de TWeede Wereldoorlog konden liggen", vertelt Sturm. „Daarom is ook extra voorzichtig gewerkt. Maar de dijk daar ter plaatse is na de oorlog aangelegd en later is ook al eens gezocht naar explosieven. We dachten dus dat het meeste wel weg zou zijn." door Annemarie Zevenbergen VEERE - Voor het sterk verouderde Scoutcentrum Zeeland aan de oevers van het Veerse Meer gloort hoop. Het college van B en W van Veere is bereid eenmalig 12.500 eu ro te verstrekken voor nieuw bouw. Scouting Zeeland is al jaren bezig met plannen om het scoutingge- bouw tussen Veere en het recrea tiegebied Oranjeplaat bij Arnemui- den te vervangen door nieuw bouw. Het huidige gebouw, met dertig slaapplaatsen, is veertig jaar geleden gebouwd. Scouting Zee land heeft een ontwerp laten ma ken voor een nieuw onderkomen dat ruimte moet bieden aan vijftig gasten. Groot probleem tot nu toe was het geld. De bouwkosten bedragen 490.000 euro, waarvan de scou ting zo'n 250.000 voor eigen reke ning neemt. Als de gemeenteraad van Veere akkoord gaat met de subsidie van 12.500 euro, zullen volgens voorzitter Wouter Dert van het Scoutcentrum 'meer subsi diegevers over de brug komen'. „Het geeft de mogelijkheid om naar de provincie te stappen en zelfs om Europese subsidie aan te vragen. Ik zie de toekomst nu veel zonniger in." door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - Welstandsvrij bouwen blijft taboe in de gemeen te Borsele. Wie straks in de nieu we wijk Oostgaarde bij 's-Graven- polder wil gaan wonen, moet een keuze maken uit een aantal, van te voren bepaalde woningtypes. Ber ry Kooiker, raadslid voor de Lokale Partij Borsele (LPB), had daar on langs op een informatieavond over Oostgaarde kritiek op. Nieuwe be woners moeten meer vrijheid krij gen om te bouwen wat ze willen, vindt hij. Kooiker kreeg geen poot aan de grond. „Welstandsvrij bouwen mocht in de wijk De Blikken in 's-Heeren- hoek", reageerde ambtenaar Sjaak Dekker. „Tot iets spannends heeft dat niet geleid." De kous was daar mee af Kooiker kreeg van het pu bliek op de jaarvergadering van de dorpsraad 's-Gravenpolder nauwe lijks bijval. Blijkbaar vielen de ge toonde woningtypes in de smaak en hadden bezoekers begrip voor de keuze voor 'het bewaken van de kwaliteit van de wijk'. Oostgaarde komt aan de oostkant van 's-Gravenpolder, direct naast 'Er is genoeg belangstelling. In 's-Gravenpolder zijn lang niet zoveel huizen gebouwd' de wijk Weltevreden 2. Straten in Weltevreden 2, de Kamperfoelie- en Lavendelstraat, worden in Oost gaarde doorgetrokken. In de nieu we wijk zelf komt een centrale ont sluitingslaan van zuid naar noord. Aan deze laan zijn woningen in de de stijl van populaire tuindorpen als het Witte Dorp in Eindhoven geprojecteerd, met wit gepleis terde gevels en zadeldaken met ro de pannen. Andere huizen wor den in roodbruine bakstenen uitge voerd met grijze dakpannen. Naar het platteland toe wordt de bebou wing lager. In de wijk zijn 93 huizen gepland, waarvan veel vrijstaande en twee- onder-één-kap. Vier starterswonin- gen (150.000 a 170.000 euro) zitten er ook bij en vier goedkopere hui zen te bouwen in particulier op drachtgeverschap. Er is genoeg be langstelling. 'Op de wachtlijst van de gemeente staan 132 inwoners van 's-Gravenpolder, 14 uit overig Borsele, 34 uit de rest van Zeeland en 4 van buiten Zeeland. In 's-Gra- venpolder zijn lang niet meer zo veel huizen gebouwd. Als de proce dures vlot verlopen, begint het bouwrijp maken begin 2010. Sr E o o ai ~o o E <d _Q E GOES - De gemeentearchieven van Goes en Noord-Beveland hebben met oorlogsmuseum Infatuate in wording in Nieuwdorp de handen ineengeslagen om scholieren meer te betrekken bij de Tweede Wereld oorlog en de bevrijding. Ze hebben het idee opgevat om scholieren uit de hoogste groepen van het basisonderwijs en de on derbouw van het middelbaar on derwijs mee te laten doen aan een digitaal filmproject, in de vorm van een wedstrijd. Leerlingen mo gen voor de camera vertellen hoe zij over oorlog en bevrijding den ken en welke gevoelens zij hebben bij oorlog en vrede. Het is oktober/november dit jaar vijfenzestig jaar geleden dat Zuid en Noord-Beveland zijn bevrijd. Naast het filmproject komen er ex posities en een lesbrief Het gron dig verbouwde oorlogsmuseum In fatuate opent ook de deuren. Meer informatie via m.louisse@goes.nl (e-mailadres) of 0113-249.785. Ontwerp van Oostgaarde met vooraan de centrale ontsluitingslaan. concept impressie architectenbureau Roos en Ros dinsdag 17 Maart 10.00- 13.30- 16.00 uur - reserveren is gewenst - mooE T WALSTRAAT VLISSINGEN 0118-440450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83