Zeeland 'Ik weet nu dat dit echt 'Bevelander valt moreel wel wat te verwijten' Jeugdsoos in 's-Gravenpolder vaker open Officier van justitie kan verkrachting van meisje niet bewijzen. Lezing en koorconcert tijdens boekenweek Lezing weerman Jules Ceirnaerdt Informatie Theresiahof in 's-Heerenhoek Dierenfotowedstrijd in Goese boekhandel 'Het idee ontstond er in april vorig jaar. In oktober zijn we gaan draaien en nu is hij klaar voor de première' Expositie schilderijen Jopie Minnaard Meditatieavond voor balans en ontspanning Informatiedag blinden en slechtzienden Goes Kindersportinstuif in Stenge Heinkenszand Dorpsplein Wemeldinge op de schop 18 Dinsdag 10 maart 2009 PZC door Emile Calon MIDDELBURG - Juridisch kon offi cier van justitie W. Suijkerbuijk de inwoner van een Zuid-Bevelands dorp niets verwijten. Moreel wel. De toen 26-jarige man had nooit mogen kussen en friemelen met een tien jaar jonger meisje, zo hield hij hem gisteren voor. De officier kon tegenover de Mid delburgse rechtbank de oorspron kelijke aanklacht, verkrachting, niet bewijzen. Daarvoor had hij onvoldoende harde aanwijzingen. Hij gaat er echter wel vanuit dat er anderhalf jaar geleden tijdens een zomerse nacht, na een "spontaan feest bij de buren, dingen zijn ge beurd die moreel gezien echt niet door de beugel kunnen. „U had wijzer moeten wezen. U had nooit mogen doen wat u met haar ge daan heeft." De officier vroeg de rechtbank toch de man vrij te spre ken. Volgens de man had dat buurmeis je hem die hele avond al lopen uit dagen. Toen hij 's nachts door haar meegevraagd werd om de hond uit te laten, zouden ze net buiten het dorp elkaar spontaan gekust en betast hebben. In de vi sie van het meisje was hij die nacht veel te ver gegaan. Ze meld de dat diezelfde nacht nog aan haar vriendin waarna de politie is gealarmeerd en de man de volgen de ochtend werd opgepakt. Het meisje is inmiddels verhuisd en de man hoopt haar ook nooit meer te zien, zo zei hij in een emotionele reactie tegen de rechters. Uitspraak 23 maart. GOES - Boekhandel De Koperen Tuin in Goes houdt twee activitei ten in het kader van de boeken week waarin dieren centraal staan. Vrijdag 13 maart om 19.30 uur geeft Wieke Biesheuvel een lezing. Vlak voor de boekenweek is haar boek Hok van het slot, avonturen met dieren verschenen. Woensdag 18 maart brengt de Zeeuwse Koor school vanaf 16.00 uur een spe ciaal programma over fabeldieren. COLIJNSPLAAT - Weerman Jules Geirnaerdt geeft woensdag een le zing in de Vismijn in Colijnsplaat. Vanaf 20.00 uur vertelt hij over het weer aan de kust, hoe onweer ontstaat en weerberichten op inter net. De entree voor de lezing is 3,50 euro. Vooraf, vanaf 18.00 uur, kan voor 15 euro een vismaaltijd worden genuttigd. De opbrengst is voor een aquarium bij de Vismijn dat met Pasen wordt onthuld. 's-HEERENHOEK - Woningstichting R8cB Wonen houdt morgen vanaf 19.30 uur in De Jeugdhoeve in 's- Heerenhoek een informatieavond voor mensen met belangstelling voor een seniorenwoning aan de Deken Tomaslaan. In het complex Theresiahof komen zestien huur- appartementen, negen koopappar tementen en twee groepswonin gen met twaalf verpleeghuisplaat sen. Oplevering is eind 2009. GOES - Helemaal in het teken van het dieren-thema van de boeken week houdt boekhandel Het Paard van Troje in Goes een dierenfoto wedstrijd. Mensen kunnen hun fa voriete huisdier samen met hun fa voriete boek op de foto zetten. In leveren kan tot 20 maart in de win kel aan de Lange Vorststraat 2 of via info@paardvantroje.nl. Voor de drie beste foto's liggen drie boeken- bonnen a 25 euro klaar. BAARLAND - Jopie Minnaard expo seert haar schilderijen tot 16 april in brasserie De Kleine Toren van Baarland. Haar werk omvat oliever ven, aquarellen en gemengde tech nieken. In impressies van het land schap en de zee probeert ze haar liefde voor Zeeland tot uiting te brengen. De expositie is te bezichti gen van woensdag tot en met vrij dag vanaf 16.00 uur en in het week einde vanaf 11.00 uur. HEINKENSZAND - Rob Derksen van stichting Het Elfenlicht houdt mor gen een meditatieavond voor ieder een 'die balans zoekt en spanning van zich af wil zetten'. Deze avond is voor beginners én gevorderden vanaf 16 jaar. Aangeraden wordt een matje en een fleecedeken mee te nemen". De bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Stenge in Heinkenszand. Aanmelden via info@elfenlicht.nl of 0113-567713. GOES - Koninklijke Visio, de lande lijke stichting voor slechtzienden en blinden, houdt op zaterdag 21 maart een informatiedag op het Stationspark 2 in Goes. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan elektroni sche hulpmiddelen en braille cen traal. In korte workshops maken deelnemers kennis met de voor- en nadelen van onder meer mobie le telefoons, navigatiesystemen en memorecorders. HEINKENSZAND - Sporthal De Sten ge in Heinkenszand biedt morgen weer ondetdak aan een sportin- stuif voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De hal wordt omgebouwd tot een spannend sportcircuit. De in stuif begint om 13.30 uur. De en tree is 3,20 euro. Deelnemers moe ten zelf sportkleding en gymschoe nen meenemen. Vrijwilligers om mee te helpen zijn welkom, aan melden via 0113-561865. Hoofdrolspeelster Yvette Luijten in een scène uit de film Papa's Weekend. WEMELDINGE - De gemeente Kapelle wil het Dorpsplein in Wemeldinge op nieuw inrichten. Daarvoor wordt een beroep gedaan op ideeën van dorpsbe woners. De direct omwonenden en betrokkenen krijgen een speciaal enquê teformulier in de bus. Op basis van de reacties zal door het betrokken ad viesbureau Ruimte Groen uit Borssele een inrichtingsplan worden ge maakt. Het huidige plein heeft door het forse profiel, het steenachtige ka rakter en een op de verkeersfunctie afgestemde inrichting volgens de ge meente een minder aantrekkelijke uitstraling. foto Willem Mieras 'S-GRAVENPOLDER - Jeugdsoos Cha peron bij de voetbalvelden van 's- Gravenpolder is voortaan elke vrij dagavond geopend van 19.00 uur tot middernacht. De gemeente Borsele heeft dit mo gelijk gemaakt door een professio nele beheerster aan te stellen via Sportfondsen Borsele. Chris Inne- mee, voorzitter van Chaperon, is blij met de versterking. „De be heerster neemt ons als vrijwilli gers veel werk uit handen." De sinds vorig jaar actieve jeugdsoos Achter de Stenge in Heinkenszand kreeg al professionele ondersteu ning. Chaperon is deze maand ook nog woensdagavond open van 19.00 tot 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80