Stamcelbesluit Bush teruggedraaid Ex-premier Leterme ontkent manipulaties KRAS.NL Proever van koffie heeft tong van 11 miljoen Kies de mooiste, origineelste, duidelijkste of beste Zeeuwse poster. Belgische toppoliticus zegt verkoop Fortis niet te hebben beïnvloed. Ban is 'foute keuze tussen gedegen onderzoek en morele waarden'. www.pzc.nl/poster PZC Dinsdag 10 maart 2009 I 7 door onze correspondente Pascale Thewissen BRUSSEL - „Ik heb nooit contact ge had, gezocht of laten opnemen met de rechtelijke macht." Yves Le terme, de Belgische ex-premier die in december moest opstappen om dat hij zou hebben geprobeerd de rechtszaak over de verkoop van Fortis Bank te manipuleren, beet gisteravond bij de parlementaire onderzoekscommissie naar 'Fortis- gate' fel van zich af. De problemen voor Leterme begin nen in september 2008 als een groep ontevreden aandeelhouders naar de rechter stapt om de ver koop van de Belgische Fortis Bank aan BNP-Paribas aan te vechten. Ze vinden dat de Fransen veel te weinig hebben betaald. Het Hof van Beroep geeft hen gelijk. Een flinke tegenslag voor de rege ring. Die zou er dan ook alles aan hebben gedaan om de verkoop door te laten gaan en het vonnis te gen te houden. Rechter Paul Blondeel beweert dat geprobeerd is het arrest 'te sabote ren'. Zowel Leterme als ex-)usititiemi- nister Jo Vandeurzen en minister van Financiën Didier Reynders ontkennen dat. Wel wisten ze dat de rechters het onderling oneens waren. Eén van hen weigerde het arrest te ondertekenen en meldde zich ziek. Maar zelfs op haar ziekbed werd ze belaagd door haar colle ga's die wilden dat ze haar handte kening zette. Haar man klaagde daarover bij Vandeurzen. Hij waar schuwde voor een 'dramatische wending' in de Fortiszaak en zette ongewild Fortisgate in werking. Opvallend waren de tegenstrijdige verklaringen van Leterme en Reyn ders. Leterme gaf toe dat hij vooraf wist dat het vonnis slecht zou uit pakken voor de regering. Reynders wist dat naar eigen zeg gen niet. LONDEN - De tong van de belang rijkste koffieproever van de wereld wijde kofïieketen Costa Coffee is voor 10 miljoen pond (zo'n 11 mil joen euro) verzekerd, zo meldde de BBC. Gennaro Pelliccia proeft in zijn be drijf in Londen koffiebonen uit el ke partij die binnenkomt. „Door mijn achttienjarige ervaring kan ik duizenden smaken onder scheiden." Costa Coffee verkoopt wereldwijd elk jaar 108 miljoen kopjes koffie. De verzekering werd afgesloten bij Lloyds of London. „De smaakpapil len van een koffiemeester zijn net zo belangrijk als de stembanden van een zanger of de benen van een topmodel. Dit is een van de grootste verzekeringspolissen die voor één persoon is afgesloten", stelde een woordvoerder. Barbievaandel. De pop lijkt beduidend meer op Barbie dan op Merkel. Het bureau van de bondskanselier in Berlijn heeft officieel niet gereageerd op de onderscheiding, maar volgens bronnen bij Mattel heeft Merkel laten we ten het bijzonder leuk te vinden. foto Axel Heimken/AP WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama heeft gis teren een besluit van zijn voorgan ger George Bush teruggedraaid en financiering van embryonaal stam celonderzoek door de federale overheid mogelijk gemaakt. Bush vond het gebruik van em bryo's voor het verkrijgen van stamcellen moreel verwerpelijk en besloot daarom dat onderzoek met dit soort cellen niet door de overheid gefinancierd mocht wor den. De overheid is de belangrijk ste geldschieter bij medisch-weten- schappelijk onderzoek in de VS. Door het verbod waren weten schappers aangewezen op stamcel len van voor het verbod en overge bleven embryo's van vruchtbaar heidsbehandelingen, iets wat het onderzoek ernstig hinderde. Tot twee keer toe probeerde het Congres de ban op financiering van het onderzoek te verlichten, maar beide keren wist toenmalig president Bush dat te blokkeren met een veto. Volgens Obama was het beleid van Bush niet ingege ven door wetenschap, maar door politieke ideologie. Het besluit de financiering te stoppen was 'een foute keuze tussen gedegen onder zoek en morele waarden'. President Obama wil financiering van stamcelonderzoek hervatten. Zijn voorganger Bush keurde dat onderzoek af en verbood er be lastinggeld aan te spenderen. Het terugdraaien van het besluit werd gisteren verwelkomd door wetenschappers en veroordeeld door conservatieve religieuze groe pen en het Vaticaan. Stamcellen zijn cellen die zich kun nen ontwikkelen tot specifieke lichaamscellen zoals bot-, spier-, of zenuwcellen. Onderzoekers hopen te ontdekken hoe dat proces pre cies verloopt, zodat ze vervangend weefsel kunnen creëren om ziek tes als diabetes, Parkinson of mis schien zelfs Alzheimer te behande len, of beschadigde zenuwcellen bij mensen met een dwarslaesie te vervangen. Tot de pleitbezorgers van stamcel onderzoek behoorde wijlen Super- man-acteur Christopher Reeve. Die brak in 1995 bij een val van een paard zijn nek. Daarbij raak ten de zenuwbanen in zijn rug- gemerg zodanig beschadigd dat hij aan een rolstoel gekluisterd was. Hij hoopte dat stamceltherapie ge nezing kon brengen. Komende zo mer worden de eerste stamcelthe- rapiën bij dwarsleasie-patiënten toegepast. Aihambra Sevilla Ontdek het mooiste van Zuid-Spanje met KRAS.NL! Vanaf slechts 649 nemen wij u mee naar Andalusië, een streek met een prachtige natuur en indrukwekkende steden! 8 dgn KARAKTERISTIEK ANDALUSIË We beginnen de reis met een bezoek aan Ronda en de sherrystad Jerez de la Frontera. Volgende hoogtepunten zijn de steden Sevilla en Córdoba, met de unieke Mezquita. Via de renaissancesteden Baeza en Ubeda reizen we naar de voormalige koningsstad Granada, waar we uiteraard het beroemde Aihambra bekijken. waarom zou je verder zoeken INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Malaga v.v., vlieg-/luchthavenbeiasting, rondreis per bus, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt, 4 x diner, Nederlandssprekende reisleiding, excursieprogramma, entree Aihambra. Vertrekdata: donderdag van 2/4 t/m 29/10 April v.a. 699 Augustus v.a. 649 Mei v.a. 699 September v.a. 699 Juni v.a. 679 Oktober v.a. 699 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35682 Voor deze reis in omgekeerde volgorde, zie www.kras.nl/35681 Combinatie van cultuur strand! Deze reis combineert prachtige cultuursteden met strand- dagen aan de Costa del Sol. Met gegarandeerde vertrekdata in maart, april en mei. 15 dgn GRAND TOUR ANDALUSIË Allereerst bezoeken we het beroemde Aihambra in Granada, Baeza, Córdoba, het sfeervolle Sevilla, de Britse enclave Gibraltar, Cadiz, sherrystad Jerez de la Frontera en het hooggelegen Ronda. Hierna is het heerlijk ontspannen in een 4-sterren hotel direct aan het strand of prachtig gelegen in de bergen van Mijas. INCLUSIEF: vliegreis, luchthaverv/vliegbelasting, rondreis per bus, verblijf in goede hotels, 14 x ontbijt, 11 x diner, Ned.spr. reisleiding, excursie programma, entree Aihambra. Vertrekdata: donderdag van 26/3 t/m 29/10 Maart v.a. 969 Juni v.a. 969 April v.a. 959 September v.a. 979 Mei v.a. 979 Oktober v.a. €'949 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/28000 of www.kras.nl/35679 (Hotel Costa del Sol) of www.kras.nl/28001 of www.kras.nl/35680 (Hotel Mijas) BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cpm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van X/ - reizen of Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7