Zeeland PZC Goes bekijkt nieuwe weg Spinne gemeente Gemeen 17 BEVELANDEN-THOLEN 27 18 en 19 College vindt alternatief Groenlinks te duur en komt met eigen variant. Recordschip MSC komt naar haven Antwerpen Fietspad De eerste van Nederland De kegelbijvlieg is in iedere tuin te vinden Dinsdag 10 maart 2009 Film Papa's Weekend van Mark Lindenberg klaar voor première Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes bekijkt of een nieuwe weg naar winkelcentrum De Spin ne in de Goese Polder haalbaar en betaalbaar is. Het gaat om een va riant op een eerder ingediend plan van de fractie van GroenLinks. Dat plan - een volledige knip in de Troelstralaan - acht het college van B en W te duur en het zorgt ook voor nieuwe verkeersproblemen. Niettemin borduurt het college met de nieuwe 'afslag' wel voort op het idee van GroenLinks, dat als oogmerk heeft de Goese Polder echt een wijkhart te geven. De frac tie oppert een groene verbinding met fiets- en voetpaden te maken tussen winkelcentrum De Spinne en het toekomstige Erasmuspark. In het plan van GroenLinks wordt een stukje Troelstra ter hoogte van de huidige Erasmusflat opgeofferd voor zo'n groene zone. Het college twijfelt 'aan nut en noodzaak' van een harde knip in de ringweg die door de wijk loopt. Volgens het college wordt de bus route onderbroken en daardoor het openbaar vervoer slechter be reikbaar voor wijkbewoners. De knip heeft ook nadelige gevolgen voor bewoners van het noordwes telijke deel van de wijk. Bij een knip moeten die omrijden naar het winkelcentrum, tenminste als ze met de auto gaan. Dat leidt tot Goes bekijkt of er een nieuwe, iets zuidelijker gelegen weg naar het winkelcentrum in de Goese Polder kan komen. Een variant op een plan van GroenLinks. extra verkeersdruk op andere stra ten in de wijk, waar vervolgens klachten zullen ontstaan, denkt het college. Door de knip komt het benzinestation naast de Eras musflat aan een doodlopende straat te liggen. GroenLinks oppert het tankstation naar de Ringbaan te verplaatsen (LPG-verkoop is daar mogelijk) en de kosten daar van te betalen uit de bouw van een vijfde woonblok in Erasmus park. Het college voelt daar niks voor: verplaatsing is peperduur, een locatie aan de Ringbaan is niet voorhanden en de vier woonblok ken die RWS/Marsaki willen bou wen in Erasmuspark zijn ontwor pen op grond van het huidige bouwbesluit. Er komt dit jaar een nieuw bouwbesluit, wat een totaal nieuw ontwerp voor Erasmuspark zou betekenen als gekozen wordt voor een vijfde woonblok. Het college wil liever bezien of iets zuidwaarts een nieuwe 'afslag' naar De Spinne kan komen. Die variant is goedkoper dan het plan van GroenLinks (900.000 euro), maar wel 200.000 tot 300.000 eu ro duurder dan het oorspronkelij ke collegeplan (400.000 euro). GOES - Het was al bekend, maar sinds giste- basisscholen een kennismakingspakketje en komstbord dat bij alle toegangswegen komt een euro per inwoner, in Fair Trade. Ook blijft ren is Goes ook officieel de eerste Fair Trade loopt donderdagavond een dweilorkest door te staan. De titel is binnen, maar Goes gaat de werkgroep die de titel voor de gemeente gemeente van Nederland. Deze week staat de stad. Gisteren onthulde wethouder Sophie nog niet op zijn lauweren rusten. De gemeen- binnensleepte gewoon actief, om Fair Trade Goes in het teken van die titel. Zo krijgen alle van"t Westeinde op het Tiendenplein het wel- te investeert vanaf 2009 jaarlijks 37.000 euro, te blijven stimuleren. foto Willem Mieras ANTWERPEN - Eén van de grootste containerschepen ter wereld, de MSC Beatrice, vaart 7 april voor het eerst over de Westerschelde naar Antwerpen. Het recordschip dat in Zuid-Korea is gebouwd, kan volgeladen 13.800 standaard-contai ners vervoeren, is 366 meter lang en 51 meter breed. De opbouw van de MSC Beatrice wijkt af van die van andere containerschepen. De stuurhut staat midscheeps. ttEEUWSKiHUMJI Eindelijk had ze 'em.dan, haar splinternieuwe Sparta. Na jaren van fysieke stilstand, maar structurele geldstortingen op de rekening van de plaatselijke sportschool werd het ook wel eens tijd voor wat lichaamsbeweging. En dus waagde ze zich zaterdag aan een fietstocht. He-le-maal van Vlissingen naar Westkapelle. Tipredactie@pzc.nl En terug. Totaal uitgeput was ze, maar voldaan. Zó voldaan dat ze de maandag erop haar nieuwjaars voornemen inwilligde: op defiets naar kantoor. Van Vlissingen naar Middelburg. Bijna bleef het bij die ene keer. Ze moet er nog even aan wennen dat ze op het fietspad kan blijven, en de autoweg mag mijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79