Blauwe duivin zet familietraditie voort De overheid twijfelt, Hogazon beslist Carolein van de Plasse slaat toe in de barrage Drastische maatregelen! Hogazon O Kunststof Theo Oudeman heeft kampioentjes op zijn hok in Kapelle. Josee de Vetter wint in Heikant finale van 1.20 meter. Oemoemenoe zet competitie toch voort KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN Waar vaar ie w PZC Dinsdag 10 maart 2009 I 33 door Fred Rabout KAPELLE - De grootvader was een paar keer de beste duif op vitesse van het rayon. De zoon van die opa was dit jaar derde van Zeeland op de vitesse oude duiven. En de kleindochter pakte de Zeeuwse ti tel vitesse en midfond jonge dui ven. Kortom: op het hok van Theo Oudeman uit Kapelle zitten kam pioentjes. De 68-jarige Oudeman, al meer dan een kwart eeuw ook als penningmeester bestuurlijk ac- H tief bij de Zeeuwse afdeling, is des ondanks niet echt tevreden over de vorige jaargang. Want hoewel hij een Zeeuwse kampioen op zijn hok heeft, liep het niet zoals de voorgaande jaren. Het jaar 2005 was een topjaar. Toen stond hij als derde generaal op het podium bij Samenspel 5, werd hokkampioen vitesse, twee de op de natoer, tweede midfond jong, twee eerste op het duifkam pioenschap vitesse en in het Gene raal van Zeeland een twintigste plaats. Vorig jaar begon het voor Oude man al niet echt naar wens. Op het openingsconcours vanuit Pom- meroeul weigerde het constatering systeem. De duiven waren op tijd, alleen werden ze door het electro- nisch oog niet gezien. „De batterij en bleken leeg te zijn, althans die van het systeem." De Kapellenaar verspeelde daar kostbare puntjes. Toch werd de 'blauwe 107 nog derde van Zee land in de eindbalans. Diens doch ter was goed voor de titel. „Het is wel een soort die het goed doet, van het 'ras Janssens' met als kleur van het kostuum blauw en licht kras", vertelt hij. „Geen onbekend ras in de duivensport." Oudeman kan het weten. Op zijn achtste werd hij aangestoken door Oom Piet, hij begon destijds in zijn woonplaats Wemeldinge met de duivensport. Het is een carrière van ruim zestig jaar tot nu toe. Zijn grootste successen boekte hij begin jaren tachtig bij de toenmali ge zaterdagvliegers. Hij won drie provinciale concoursen, vanuit Ruffec, Chateauroux en Melun. Voor de winst op Ruffec en Cha teauroux was dezelfde blauwe dof fer verantwoordelijk Er zaten maar veertien dagen tussen de beide overwinningen. „Het was een top- duifj één die er altijd was. Hij heeft bij mij van zijn aow mogen genieten en zijn laatste adem uitge blazen. Zulke duiven zijn zeld zaam in een carrière." Agenda: Vrijdag 13 maart: Voorjaarsverga dering Afdeling Zeeland'96. Locatie: Gemeenschapshuis De Vroone in Kapelle. Aanvang: 19.30 door Lucien Roelandt HEIKANT - De Nederlandse springruiters deden tijdens de fina le van de Golden Horse competi tie in Heikant een flinke greep in de prijzenpot. Toch lieten ook de Zeeuwen zich niet onbetuigd. Carolein van de Plasse pakte met de hengst Delta Mossel Upgrader de overwinning tijdens de finale van het nationaal 1.35m. Het was een overwinning die de amazone uit Yerseke niet cadeau kreeg. Twintig combinaties plaatsten zich voor de barrage. In de beslissende ronde leek de zege een prooi voor de Philippe Vanderhasselt met Rhougoun P te worden. Hij reali seerde een tijd van 32.31 seconden. Een tijd waar zijn achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar het venijn zat voor Vander Hasselt in de staart. Carolein van de Plasse ging met de Heartbreaker-zoon als een raket over het parkoers en toonde zich vijfhonderdste sneller dan de Belg. „Een leuke opsteker voor het nationaal kampioenschap over veertien dagen. In Ermelo", zei Carolein van de Plasse na af loop. Josee de Vetter droeg haar steentje bij aan het succes. De amazone uit Heikant bleef in de finale van het 1.20 meter met Brit onder het za del baas in eigen huis. De voor de Zeeuwse springstallen Delta Mossel en Noorderglas rij dende Johan Kerstens toonde zich de beste in het overall-klassement van de competitie (vier wedstrij den). Maar er had voor de Braban der beslist meer in gezeten. In de Grote Prijs - internationaal 1.40m - eindigde Kerstens met Tarpan als derde achter de Belg Bert Prouve. Een plaats waar de ruiter uit Heer- Ie niet tevreden mee toonde. „Het verschil bedroeg slechts een halve tel. Iedereen reed naar de laatste hindernissen in vijf galop sprongen-. Ik in zes en dat kostte mij de overwinning. Stom van me en daar baal ik verschrikkelijk MIDDELBURG - De rugbysters van, Oemoemenoe zetten de competi tie toch voort. De Middelburgsters wilden het seizoen niet afmaken na het auto-ongeluk op 8 februari, waarbij zes speelsters gewond raak ten, maar komen daar nu op terug. De reden is van psychologische aard. „We moeten over een drem pel heen", zegt speelster en be stuurslid Miriam Wasterval. „Als(( we niet in actie komen, wordt die alleen maar hoger." Oemoemenoe speelt zondag op ei gen veld twee wedstrijden: tegen Haarlem, waar naartoe de ploeg op 8 februari op weg was, en te gen Delft/Rotterdam. Omdat er twee wedstrijden worden ge speeld, zullen ze korter duren dan de gebruikelijke 2x35 minuten. Van de zes vrouwen die bij het on geluk bij Moerdijk gewond raak ten, zullen er zeker vier niet in ac tie komen. Ze zijn nog niet volle-, dig hersteld. Dinja de Wijze, die er het ergst aan toe was, ligt nog in het ziekenhuis in Vlissingen. Oemoemenoe is nog bezig vol doende speelsters te verzamelen. Of alle fysiek gezonde speelsters van de club van de partij zullen zijn, weet Wasterval nog niet. „Sommigen zijn nog steeds erg on der de indruk van wat er gebeurd is. Als we nog langer wachten, wordt het misschien nog erger. De uitslag is zondag niet belangrijk, als we er maar staan." FP De regering kan een voorbeeld nemen aan Hogazon Wij nemen geen halve maatregelen, maar grijpen direct in. Wij verlagen de BTW van 19% naar 6% op alle kunststof kozijnen. Dat is nou het mooie van Hogazon. De kwaliteit, dat zit helemaal goed. En de prijs? Daar hoefje 't nu zekere niet voor te laten. Kom naar onze showroom, daar word je vrolijk van. *Vraag naar de voorwaarden Heinkenszand Schouwersweg 5 T 0113 56 88 00 Middelburg Klarinetweg 2a T 0118 47 44 19 www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77