Zeeland Goes bekijkt nieuwe weg De Spinne Dijkversterking Rilland begonnen Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn College vindt alternatief GroenLinks te duur en komt met eigen variant. Politie waarschuwt voor pinpasdieven Goes is 's lands eerste eerlijke gemeente Filmproject over de oorlog voor scholen CDA-voorman op energiedebat Borsele Beter beeld en geluid. P li Handrem vergeten Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt PZC Dinsdag 10 maart 2009 J 23 door Frank Balkenende GOES - Goes bekijkt of een nieuwe weg naar winkelcentrum De Spin ne in de Goese Polder haalbaar en betaalbaar is. Het gaat om een va riant op een eerder ingediend plan van de fractie van GroenLinks. Dat plan - een volledige knip in de Troelstralaan - acht het college van B en W te duur en het zorgt ook voor nieuwe verkeersproblemen. Niettemin borduurt het college met de nieuwe 'afslag' wel voort op het idee van GroenLinks, dat als oogmerk heeft de Goese Polder echt een wijkhart te geven. De frac tie oppert een groene verbinding met fiets- en voetpaden te maken tussen winkelcentrum De Spinne en het toekomstige Erasmuspark. In het plan van GroenLinks wordt een stukje Troelstra ter hoogte van de huidige Erasmusflat opgeofferd voor zo'n groene zone. Het college twijfelt 'aan nut en noodzaak' van een harde knip in de ringweg die door de wijk loopt. Volgens het college wordt de bus route onderbroken en daardoor W* Goes bekijkt of er een nieuwe, iets zuidelijker gelegen weg naar het winkelcentrum in de Goese Polder kan komen. Een variant op een plan van GroenLinks. het openbaar vervoer slechter be reikbaar voor wijkbewoners. De knip heeft ook nadelige gevolgen voor het noordwestelijke deel van deel van de wijk. Bij een knip moe ten die omrijden naar het winkel centrum, tenminste als ze met de auto gaan. Dat leidt tot extra ver keersdruk op andere straten in de wijk, waar vervolgens klachten zul len ontstaan, denkt het college. Door de knip komt het benzinesta tion naast de Erasmusflat aan een doodlopende straat te liggen. GroenLinks oppert het tanksta tion naar de Ringbaan te verplaat sen (LPG-verkoop is daar moge lijk) en de kosten daarvan te beta len uit de bouw van een vijfde woonblok in Erasmuspark. Het college voelt daar niks voor: verplaatsing is peperduur, een loca tie aan de Ringbaan is niet voor handen en de vier woonblokken die RWS/Marsaki willen bouwen in Erasmuspark zijn ontworpen op grond van het huidige bouwbe sluit. Er komt dit jaar een nieuw bouwbesluit, wat een totaal nieuw ontwerp voor Erasmuspark zou be tekenen als gekozen wordt voor een vijfde woonblok. - Het college wil liever bezien of iets zuidwaarts een nieuwe 'afslag' naar De Spinne kan komen. Die variant is goedkoper dan het plan van GroenLinks (900.000 euro), maar wel 200.000 tot 300.000 eu ro duurder dan het oorspronkelij ke collegeplan (400.000 euro). ZIERIKZEE - Twee vrouwen van 73 en 90 jaar zijn sinds eind februari bij een supermarkt in Zierikzee slachtoffer geworden van pinpas diefstal, waarbij vele honderden euro's zijn buitgemaakt. De politie waarschuwt voor dit soort diefstal len. Bij - veelal oudere - vrouwen wordt de pincode afgekeken als zij met hun pinpas betalen. Buiten de supermarkt worden ze aangespro ken en afgeleid door een groepje mensen en wordt de pinpas gesto len uit de tas. Enkele minuten daarna al wordt met de gestolen pas veel geld opgenomen. GOES - Het was al bekend, maar sinds gisteren is Goes officieel de eerste Fair Trade gemeente van Ne derland. Deze week staat Goes in het teken van die titel. Zo krijgen alle basisscholen een kehnisma- kingspakketje en loopt donderdag een dweilorkest door de stad. Gisteren onthulde wethouder Sop- i hie van 't Westeinde op het Tien- l denplein het bord dat straks bij al le toegangswegen komt te staan. De titel is binnen, maar Goes gaat niet op zijn lauweren rusten. De gemeente investeert vanaf 2009 jaarlijks 37.000 euro, een euro per inwoner, in Fair Trade. KRUININGEN - Met een ludieke graafwedstrijd en een uitvoering van het Zeeuws volkslied is giste ren het startschot gegeven voor dakwerkzaamheden aan de Krui- ningenpolder in Hansweert en de Zimmermanpolder in Rilland. De dijken in Rilland en Hans- weert worden opgehoogd omdat uit onderzoek bleek dat de dijkvak ken niet sterk genoeg zijn om aan de wettelijke veiligheidsnorm te voldoen. Beide dijken worden daarom in het kader van het lande lijke Hoogwaterbeschermingspro gramma door het waterschap ver sterkt. De Kruiningenpolder wordt vanaf april over de lengte van één kilometer opgehoogd tot negeneneenhalve meter boven NAR In Rilland hoogt het water schap de Zimmermanpolder op tot negen meter boven NAP, over een lengte van tweeëneenhalve ki lometer. De start in Rilland is deze maand en de afronding staat ge pland voor oktober dit jaar. GOES - De gemeentearchieven van Goes en Noord-Beveland en oor logsmuseum Infatuate in wording in Nieuwdorp willen scholieren meer betrekken bij de Tweede We reldoorlog en de bevrijding. Scholieren uit de hoogste groepen van het basisonderwijs en de on derbouw van het middelbaar on derwijs kunnen meedoen aan een digitaal filmproject, in de vorm van een wedstrijd. Ze mogen voor de camera vertellen hoe zij over oorlog en bevrijding denken en welke gevoelens zij hebben bij oor log en vrede. 'S-GRAVENPOLDER - CDA-fractie- voorzitter in de Tweede Kamer, Pieter van Geel, is volgende week maandag in Borsele hoofdgast tij dens een debat over de toekomsti ge energievoorziening. Van Geel is voorstander van kernenergie. Als staatssecretaris van Milieu zorgde hij ervoor dat de kerncentrale Bors- sele tot 2034 open kan blijven. Andere deelnemers zijn onder meer gedeputeerde Marten Wiers- ma (GroenLinks) en Tim van der Hagen, directeur van het reactorin stituut in Delft. Het debat is maan dag in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder, om 19.30 uur. 11 <r- li ?i ES c o Gratis gebruik van digitale ontvanger €100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan VLISSINGEN - Hans van den Broek keek raar op, toen hij Niets bleek minder waar. Het bedrijfsautootje lag half zondagavond de voordeur van zijn huis aan de Middel- op de steiger, tegen een boot aan. Een kraan heeft 'em burgse Kinderdijk dichttrok om zijn hond uit te laten, weer op de kade gezet. Nu is het wachten wat Chantal 'De Smart is gestolen!', riep hij naar zijn vrouw Chantal. noemt 'een nieuwe voorkantje'. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73