Noord-Korea rolt met de spierballen Zoooooooooo veel voordeel Gentse korpschef ging vaker in de fout P 1 Tsvangirai ziet geen opzet achter ongeluk letfbrtr. WêÊ Geschorste politiebaas geeft fout toe en verwacht ontslag. Relatie tussen Korea's ijzig door militaire -■ oefening VS-troepen. Telfort belbundel. Goedkoper. Dus leuker. 300 min Zes jaar cel voor Zwitserse gigolo Nieuw-Zeeland denkt over legale straatraces Eigentijds portret Shakespeare getoond Barbie Merkel 6 I Dinsdag 10 maart 2009 PZC CENT - De geschorste korpschef van de politie in het Vlaamse Gent heeft veel meer op zijn kerf stok dan tot nu toe bekend was. De man zou in vijf maanden tijd elf keer over de scheef gegaan zijn. Dat meldde de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws gisteren. De korpschef kwam vorige week in opspraak toen bekend werd dat hij in januari een ongeval veroor zaakte, vermoedelijk in dronken toestand. Met een vals proces-ver- baal probeerde hij dat vervolgens stil te houden. Het Laatste Nieuws meldt nu dat hij nog een tweede ongeval heeft veroorzaakt. Ook zou hij in kamer jas op het bureau zijn verschenen, een parkeerbon met geld van het korps hebben betaald en meerdere malen dronken in uniform heb ben gedanst. Verder liet hij een vrouw met loeiende sirene naar haar huis rijden. De misstappen staan in een ano nieme brief aan de krant. Agenten van het Gentse korps hebben alle aantijgingen bevestigd, aldus Het Laatste Nieuws. Er zou in het korps massaal gewed zijn wanneer de bom zou barsten. De korpschef erkende gisteren dat zijn fout 'on verdedigbaar' is en dat die hem waarschijnlijk zijn baan zal kosten. SEOUL - Noord-Korea heeft giste ren zijn strijdkrachten in verhoog de staat van paraatheid gebracht en met vergelding gedreigd als een Noord-Koreaanse satelliet wordt neergehaald. Ook is de directe tele foonverbinding tussen de leger commandanten van Noord- en Zuid-Korea verbroken voor de duur van een gezamenlijke militai re oefening van Amerikaanse en Zuid-Koreaanse troepen. De spanningen tussen de beide Ko rea's lopen al dagen op. De militai re oefening begon gisteren en duurt twaalf dagen. De VS heeft 28.500 troepen in Zuid-Korea en houdt geregeld oefeningen met het Zuid-Koreaanse leger. Pyong yang protesteert routinematig te gen de oefeningen, die worden af geschilderd als voorbereidingen voor een invasie. Dit jaar is de reac tie extra hevig. De Noord-Koreaanse regering liet weten dat een geplande satelliet lancering doorgaat. De lancering wordt door Zuid-Korea en de Vere nigde Staten gezien als een provo catie, omdat het zou gaan om een verkapte raketproef Amerikaanse en Japanse regerings medewerkers zinspeelden eerder op de mogelijkheid de raket neer te schieten. De lancering wordt overigens niet verwacht voor eind deze maand of begin april. „Het neerschieten van onze vreed zame satelliet zou een oorlogsdaad zijn", meldde het Noord-Koreaan se staatspersbureau KCNA gisteren in een citaat dat werd toegeschre ven aan de chef-staf van het Noord-Koreaanse leger. Ongeveer 570 Zuid-Koreanen die in een industriegebied bij de Noord-Koreaanse grensplaats Kae- song werken, konden door het ver breken van de telefoonverbinding niet naar huis terugkeren. De tele foonlijn is de enige verbinding tus sen beide landen en het wegvallen ervan had tot gevolg dat het grens verkeer stil kwam te liggen. Eerder konden zo'n zevenhonderd Zuid- Koreanen die naar Kaesong wil den reizen, de grens niet passeren. Beide Korea's zijn technisch ge zien in staat van oorlog. De Kore aanse Oorlog eindigde in 1953 in een wapenstilstand die nooit werd omgezet in een vredesverdrag. Aan beide zijden van de gedemili tariseerde zone tussen beide lan den zijn honderdduizenden mili tairen gelegerd. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong II (67) werd zondag unaniem herkozen in het parlement. De op komst bedroeg 99,98 procent. Alle kiezers steunden de enige kandi daat in hun kiesdistrict, meldde het staatspersbureau. Dat gold ook voor kiesdistrict nummer 333, waar Kim op de lijst stond. Mét 8.1 megapixel camera Cyber-s! - a Bel 0800-1707 Gratis toestel bij 2 jarig abonnement. Tarief geldt gedurende de minimum looptijd van het contract. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl/voordeel Bestel telfort.nl of gsmweb.nl HAMBURG - De makers van Barbiepoppen hebben in een warenhuis in Ham burg een 'ere-Barbie' gepresenteerd. De eer was gisteren bestemd voor de Duitse bondskanselier Angela Merkel. De ruim 29 centimeter lange pop staat achter een spreekgestoelte en voor een Duitse driekleur en een roze HARARE - De aanrijding waarbij vrijdag de vrouw van Morgan Tsvangirai omkwam en waarbij de Zimbabwaanse premier zelf ge wond raakte was een ongeluk en geen aanslag. Dat heeft Tsvangirai gisteren ge zegd. Volgens de premier, die giste ren na medische behandeling in Botswana naar Zimbabwe terug keerde, was er geen sprake van kwade opzet. De auto van Tsvangirai en zijn vrouw Susan (500 botste vrijdag iets buiten Harare, op een slecht onderhouden weg, met een vracht wagen met Amerikaanse hulpgoe deren. De vrachtwagenchauffeur is doodslag door schuld ten laste gelegd. Zimbabwe heeft een lange geschie denis van politiek geweld en Tsvangirai is al meerdere malen het doelwit geweest van aansla gen. Er staken dan ook meteen ge ruchten de kop op dat het niet om een verkeersongeval ging, maar om een aanslag. MÜNCHEN - De 44-jarige Zwitserse gigolo Helg Sgarbi is gisteren ver oordeeld tot zes jaar cel. De man probeerde vier rijke vrouwen on der wie BMW-grootaandeelhou- der Susanne Klatten miljoenen eu ro's af te persen. Sgarbi wist hen in totaal 9,4 miljoen euro af te per sen, aldus zijn advocaat. Klatten had seks met de man, die dat stie kem filmde. Klatten (46), de rijk ste vrouw van Duitsland, had gere geld seksafspraakjes met de man die zich voordeed als 'een gezant van de Zwitserse regering voor cri sisgebieden'. WELLINGTON - De Nieuw-Zeeland- se politie overweegt autoraces die jongeren op eigen initiatief hou den te legaliseren. De illegale races zijn een grote zorg voor de politie en andere weggebruikers. De cou reurs kiezen vaak de bebouwde kom uit voor hun wedstrijden wat de kans op ernstige ongelukken vergroot. Het is het proberen waard, zei de voorzitter van de Nieuw-Zeelandse politiebond. Eer der werd het idee met succes in de Poolse stad Lodz toegepast. Portret van William Shakespeare zo als hij er uit heeft gezien. LONDEN - Het enige overgebleven portret dat bij zijn leven werd ge schilderd van William Shakespea re, is gisteren in Londen gepresen teerd. Het schilderij zou zes jaar voor zijn dood in 1610 zijn ge maakt; de schrijver was toen 46. Het portret dook op in de privécol- lectie van een kunstconservator. Een voorvader van de conservator trouwde ooit een achterkleindoch ter van iemand bij wie Shakespea re nog in het krijt schijnt te heb ben gestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6