Fase bouwt haar carrière rustig op NIEUWS GETIPT VOOR U I Haussier wint tweede rit Parijs-Nice Bouzambou heeft Le Comte in vizier T®PSI 3ïSh NU 2E EMMER GRATIS Schaatsster uit Sint.Annaland rijdt pr's op NK afstandén. 17 Ïj (ekker PZC Dinsdag 10 maart 2009 3 1 door Marlot Hak MIDDELBURG/SINT ANNALAND - An ouk Fase (17) uit Sint-Annaland heeft op het NK schaatsen voor ju nioren B, dat afgelopen weekeinde in Breda werd verreden, naar ei gen gevoel goed gepresteerd. Voor al op de zevende plaats die ze be haalde op de 1000 meter is ze trots. „Ik heb een halve seconde onder mijn persoonlijk record gere den, dus daar was ik heel tevreden mee." Op de 500 meter behaalde ze de twaalfde plaats en op de 1500 reed ze naar een vijftiende plek. Hoe wel ze niet in de top eindigde, wa ren het goede prestaties. „Ik heb onder mijn oude toptijden gere den. Het Zeeuws record van de ju nioren stond al op .mijn naam en die tijden heb ik aangescherpt. Ik kon alleen wel merken na de 1500 meter dat ik eerder op de dag al twee keer een 500 had gereden. Dat doe ik normaal nooit. Vooral de laatste ronde viel me zwaar." Het NK afstanden voor junioren werd voor de eerste keer verreden. „Ik vind het heel leuk dat er nu ook een NK afstanden voor mijn leeftijdsklasse is, alles was verder Heinrich Haussier viert zijn overwin ning. foto EPA LA CHAPELLE-SAINT-URSIN - Hein rich Haussier heeft gisteren de tweede etappe van Parijs-Nies ge wonnen. De Duitse wielrenner won na 195,5 kilometer, tussen Saint-Brisson-sur-Loire en La Cha- pelle-Saint-Ursin, de massasprint. De Brit Mark Renshaw eindigde als tweede, voor de Italiaan Mirco Lorenzetto en de Nederlander Tom Veelers. De Spaanse leider Alberto Conta- dor was in de slotfase betrokken bij een valpartij, maar het incident deed zich voor binnen de laatste 2 kilometer van de koers. Daardoor kreeg Contador, die arriveerde op ruim anderhalve minuut, geen tijdsaftrek in het klassement. De etappe werd mede bepaald door de Nederlander Piet Rooijak- kers. De coureur van Skil-Shimano zette met drie anderen een vlucht op die op het hoogtepunt onge veer zeven minuten voorsprong had op het peloton. De groep werd echter bijgehaald en Rooijakkers kwam uiteindelijk ver achter het peloton over de streep. Dat gold ook voor Raborenner Sé- bastian Langeveld, die wegens rug- klasse goals factor totaal 1 - Dennie le Comte (Duiveland) 2E 20 1,5 2 t Hoessein Bouzambou (RCS) 1C 14 2 3 t Marinus Baas (Kloetinge) 1C 13 k 2 4 René Michel Gerritsen (Veere) 3A 1,5 5 4- Danny Weber (Krabbendijke) 4B 25 1 6 4- John Sommeijer (Volharding) 5B 24 1 - Niek van Sprundel (Aardenburg) 3A 16 1,5 t Dennis de Nooijer (RCS) 1C 12 2 9 4- Adri van Hanegem (IJzendijke) 5A 22 1 10 t Mark Minderhoud (Noonljpnen) 4A 21 1 11 t Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 5B 20 1 t Peter Dieleman (Zaamslag) 1C 10 2 13 4- Maarten Brasser (Arnemuiden) 2E 13 j.' 1,5 Wesley Goud (SKNWK) 3A 13 1,5 15 4- Willem Bevelander(SPS) 4B 19 1 4- Dominique Verlinde (Koewacht) 5A 19 1 ook goed geregeld. Ik was dan ook niet zenuwachtiger dan normaal." De laatste drie jaar merkt Fase een stijgende lijn in haar prestaties en ziet ze een technische vooruit gang. „Vanaf vorige zomer tot en met december heb ik veel ge traind. Ik heb vooral gefietst en aan krachttraining gedaan. Ik merk dat ik daar veel aan heb ge had." De Thoolse ziet dat ze de top na dert. „Het gat met de besten van onze club De Poel wordt steeds kleiner en hopelijk ga ik in de toe komst ook aansluiting vinden bij de landelijke top." Toch wil de Zeeuwse schaatsster niet te hard van stapel lopen en kijkt ze nog niet heel gericht naar haar toekomst. „Ik wil het bijvoor beeld niet zo aanpakken als Ireen Wüst. Die was nog junior toen haar- carrière ineens heel snel ging. Opeens hoorde ze bij de top en werd er alles van haar verwacht. Je ziet dat ze de afgelopen tijd al bijna geen resultaten meer heeft behaald. Ik wil niet dat het bij mij van zo'n korte duur is. Pas als ik bij de senioren zit, ga ik naar mijn toekomst kijken. Je moet er ook wel plezier in blijven houden en je kunt natuurlijk altijd nog een bles sure oplopen. Ik wil mijn jaren als junior liever gebruiken om mezelf te verbeteren en alles zo het beetje rustig op te bouwen." Anouk Fase doet het liever op de manier van Jan Bos. „Hij gaat al ja ren mee en ook nu hij wat ouder wordt, zet hij goede prestaties neer." Fase was niet de enige Zeeuwse die aan het NK meedeed. Nicole Geelhoed uit Zoutelande, die als invaller de 3000 meter reed, eindig de als vijftiende van de twintig. Schaatsster Anouk Fase presteert op het NK voor junio ren B sterk. Ze rijdt verschillende pr's. De Thoolse wil haar carrière desondanks rustig opbouwen. klachten het peloton op 30 kilome ter van de finish moest laten gaan. Hij kwam aan op bijna tien minu ten. Ploeggenoot Joost Posthuma was betrokken bij de massale val partij in de slotfase. Posthuma, die volgens de Raboploeg niet hele maal fit is, arriveerde in gezelschap van onder anderen Contador. Ritwinnaar Haussier hield zich in de tussentijd met heel andere za ken bezig. De Duitser met Oosten rijkse ouders won eerder dit sei zoen al twee massasprints in de Ronde van de Algarve. Bij de nieu we formatie Cervélo ontwikkelt Haussier zich onder de vleugels van ploegleider en oud-spurter Jean-Paul van Poppel. Het is de vraag of Haussier ook kan meedin gen naar de eindzege in Mil- aan-Sanremo, een koers van een andere categorie. „Ik ga mijn best doen", zei de winnaar maandag. „Het was mijn doel in Parijs-Nice een rit te winnen. Dat is nu al ge lukt, vanaf nu begint de voorberei ding op Milaan-San Remo en de Ronde van Vlaanderen." zie ook weblog Tour de Zélande op www.pzc.nl PZC I WA door Rudy Boogert MIDDELBURG - Hoessein Bouzam bou zit Dennie le Comte op de hie len in het PZC-topscorersklasse- ment. De aanvaller van zon dag-eersteklasser RCS scoorde twee keer in het gewonnen duel met Geldrop (0-4) en klom daar mee naar de tweede plaats. Le Comte, één keer trefzeker namens Duiveland tegen WC'68 (2-2), blijft koploper met twee punten voorsprong. Ook Marinus Baas maakte een sprong, ondanks de pijnlijke nederlaag van 'zijn' Kloe- tinge bij Zaamslag (5-2). De spits maakte in het slotkwartier beide doelpunten van Kloetinge. Dennis de Nooijer, ploeggenoot van Bou zambou bij RCS, scoorde even eens twee keer en keerde terug in de top tien. Hij staat met zijn twaalf goals gedeeld zesde. Kijk snel voor de actievoorwaarden op onze website www.dezuivelhoeve nl Koop nu 2 emmertjes DUBBELFRUIT van de Zuivelhoeve en ontvang aankoopbedrag van de 2e emmer portokosten retour. Stuur de kassa bon. uw naam. adres, telefoon- en bankrekeningnr. naar: Actie Zuivelhoeve. Antwoordnummer 200. 4200 VB in Gorinchem. Deze actie geldt alleen voor DUBBELFRUIT. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 2 9 1 7 8 1 1 6 8 6 4 8 3 7 3 2 6 7 1 1 3 2 9 4 9 7 8 1 5 3 Anouk Fase reed een goed NK. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63