0 1 Gevangene Kamer tegen verlaging vlucht13 minimum seksleeftijd 'Veel meer ongevallen tijdens sportles' Fijnstof happen tussen de treinen Verontwaardiging over pleidooi van rechter en officier van justitie. CNV wil rijken extra belasten Nog vijftien slachtoffers crash in ziekenhuis Recreatiesector wil af van toeristenbelasting Radio Arrow wellicht na vandaag uit de lucht Stichting meldt stijging met 47 procent tussen 2003 en 2007. i vodafone Ondernemer? Regel uw telecomzaken bij de Vodafone winkel PZC Dinsdag 10 maart 2009 5 SCHIPHOL - Vrijwilligers fietsen op hometrainers het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Mi- neergezet. Na het treinstation staan onder ande- op de perrons van het NS-station onder Schiphol, lieu en de Universiteit Utrecht. Een groep van on- re nog fietssessies op het programma naast een Ze werken mee aan een onderzoek naar de effec- geveer dertig vrijwilligers wordt in sessies van snelweg, bij een haven en op een landelijke weg. ten van fijnstof op de menselijke gezondheid van vijf uur op verschillende plekken in Nederland' foto Koen van Weel/ANP LEIDERDORP - Een 38-jarige man die gevangen zat in het huis van bewaring in Alphen aan den Rijn is in de nacht van zondag op maandag overleden na een vlucht poging. De uit Bergambacht af komstige man klaagde in de loop van de avond over benauwdheid. Een arts besloot hem voor behan deling naar de spoedeisende hulp van het Rijnland Ziekenhuis in Lei derdorp te brengen. Na de behan deling in het ziekenhuis deed de man een poging om te ontsnap pen aan zijn drie bewakers. Het ge vangenispersoneel wist dat te ver hinderen. De man werd hierna on wel en is even later overleden, waarschijnlijk door een hartstil stand. Het Openbaar Ministerie kon giste ren niet zeggen of de vlucht en de verhindering daarvan met geweld gepaard zijn gegaan.. „Dat moet het politie-onderzoek uitwijzen." door Mayke Calis en Eveline Domevscek DEN HAAG - De Tweede Kamer rea geert verontwaardigd op de op roep van een rechter en officier van justitie in Leeuwarden om de wettelijke minimumleeftijd voor vrijwillige seks te verlagen. Ook seksuologen en psychologen ver werpen het pleidooi. Politierechter Michiel Severein en officier van justitie Ed Boelen vin den de minimumleeftijd van zes tien jaar niet meer van deze tijd omdat jongeren van tegenwoordig eerder seksueel actief zijn. Aanleiding was een zaak waarin een 26-jarige man terechtstond voor zijn ontucht met een veer tienjarig meisje. De rechter legde een minimale voorwaardelijke werkstraf op omdat er sprake was van wederzijdse instemming met de seksuele relatie, maar dat de 26-jarige wettelijk wel fout zat. De moeder van het meisje had aangif te gedaan. Ineke Dezentjé Hamming van de WD ziet geen concrete aanleiding om de leeftijdsgrens aan te passen. Volgens haar zijn er op dit mo ment belangrijkere prioriteiten zo als het verbeteren van de seksuele voorlichting op scholen. „Zo wor den meisjes weerbaarder en vallen ze niet zo snel in handen van loverboys." Daarmee is Samira Bouchibti (PvdA) het eens. „Als je de leeftijd verlaagt, kunnen meis jes nog vroeger slachtoffer van loverboys worden." De SP is van mening dat je meisjes moet be schermen tegen seks met fors oudere mensen. „Experimenteren met leeftijdsgenoten vind ik geen probleem." Volgens Marianne Langkamp (SP) geeft de wet ouders een middel om hun kind - vaak dochter - tegen zichzelf in be scherming te nemen. De Christen- Unie en het CDA zijn het daarmee eens. Uit verschillende onderzoeken over het puberbrein blijkt dat de hersenen van pubers nog volop in ontwikkeling zijn. Juist het hersen- gebied dat van invloed is op het morele oordeelsvermogen, het ma ken van keuzes en het overzien van consequenties ontwikkelt zich door tot het 25e levensjaar, stelt Yvonne van Sark, directeur van jongeren onderzoeksbureau Young- works. In april verschijnt van haar hand een boek over dit onder werp. „Wij merken dat vooral vol wassenen denken dat kinderen steeds vroeger beginnen te experi menteren met seks, maar dat is he lemaal niet zo. De gemiddelde leef tijd waarop jongeren voor het eerst met elkaar naar bed gaan ligt al jaren op zeventien." HILVERSUM - Wie meer verdient dan de zogenoemde Balkenen de-norm, zou in deze zware tijden meer belasting moeten betalen. Dat zei CNV-voorzitter René Paas gisteren voor Radio 1. Het CNV meent dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen. Voor de groep die meer verdient dan de premier, zou een belasting verhoging van 52 naar 60 procent betekenen. Ook zouden topinko mens meer de cao-ontwikkelin gen moeten volgen. SCHIPHOL - Vijftien slachtoffers van de vliegtuigcrash bij Schiphol lagen gisteren nog in het zieken huis. Acht mensen hebben sinds zondag het ziekenhuis verlaten. Een persoon bevindt zich nog steeds in kritieke toestand. Dat liet een woordvoerder van de gemeen te Haarlemmermeer gisteren we ten. Gisteren is begonnen met de ber ging van het vorige week neerge storte toestel van Turkish Airlines. ARNHEM - De vereniging voor re creatie Recron, de Koninklijke Ho reca Nederland en Hiswa Vereni ging roepen gemeenten op de toe ristenbelasting af te schaffen. De organisaties denken dat dit de toe- ristisch-recreatieve sector helpt de recessie het hoofd te bieden. In een brief aan 319 gemeenten in Nederland schrijven ze dat de be lasting een enorme administratie ve rompslomp met zich mee brengt. DEN HAAG - De radiozenders Ar row Jazz FM en Arrow Classic Rock krijgen geen uitstel van beta ling. Dat heeft de rechtbank in Rot terdam beslist. De eigenaar van de radiozenders had een kort geding aangespannen tegen Agentschap Telecom. Dat wil de stations uit de lucht halen omdat ze nog 9 mil joen euro moeten betalen voor de vergunning om uit te zenden. De zenders hebben tot en met van daag om te betalen. AMSTERDAM - Het aantal ongeluk ken tijdens sportlessen op scholen is in de periode 2003-2007 bijna verdubbeld. Toen zijn na ongeluk ken tijdens die lessen ongeveer 14.000 leerlingen behandeld op de Spoedeisende Hulpafdeling van een ziekenhuis. Dat is een stijging van 47 procent over die jaren. Dat stelt de stichting Consument en Veiligheid. Uitgaande van veertig lesweken per jaar komt dat neer op meer dan zeventig leerlingen per dag die naar het ziekenhuis moeten. Moge lijke oorzaken van de stijging zijn, volgens een woordvoerder, de grootte van de groep die les krijgt, de staat van toestellen, het gedrag van kinderen en de mate waarin de school is gericht op het aanle ren van de juiste vaardigheden die nodig zijn om veilig te sporten. „Het gedrag van kinderen in deze tijd vergt, hoewel er vakbekwame leerkrachten zijn, niet te grote groepen", aldus de zegsman. Vol gens hem is een groep van maxi maal twintig kinderen het best. „Veel kinderen zijn niet gewend om veilig te bewegen, omdat ze dat niet geleerd hebben of vaak achter hun computer zitten." Kies nu voor mobiel werken: bellen en internetten Vanaf 46,07excl.btw per maand Ga naar de Vodafone winkel bij u in de buurt Make the most of now

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5