Sluiskil rekent op eigen mini-wozoco Eligiuskerk is ook na 'Minima wijzen op beter benutten van regelingen' Schuld, maar geen straf stalkster Hulsterse wordt tweede als leerlingkastelein Partijen hopen voor april duidelijk te hebben over planopzet. Dorpsraad Breskens houdt jaarvergadering Herstel ponton had vier miljoen gekost Fietspad Godshuis Eligius trekt ook kerkgangers buiten de liturgie. Mensen komen graag naar het gebouw voor concerten, tentoonstellingen ofkaartmiddagen. Bromfietser gesnapt zonder rijbewijs 'Doel omtoveren tot echt kunstenaarsdorp' 18 Dinsdag 10 maart 2009 pzc door Cormy van Cremberghe sluiskil - Binnen enkele weken tijd is Sluiskil verlost van twee rot te plekken in het dorp. Twee we ken terug werd duidelijk dat pro jectontwikkelaar Mondriaan uit Steenbergen op de plek van de oude verpleegstersflat van het Eli- sabethziekenhuis, ook bekend als Hotel Sluiskil, een nieuw woon- wijkje van maximaal 27 huizen wil bouwen. Gisteren werd duidelijk dat ook het pand Van Minnen, bij de kerk, gesloopt zal worden om plaats te maken voor een woon zorgcomplexje. Dit zal worden op getrokken in combinatie met de nieuwbouw van de Antonius- school. De Terneuzense corporatie Clavis is trekker van het project. Volgens dorpsraadvoorzitter Adri de Bruijne ziet het er naar uit dat het voorzieningenniveau in Sluis kil flink wordt opgekrikt. „Al jaren ijveren we ervoor om bij het Elisa- bethhof 24-uurszorg te krijgen. Met tien nieuwe zorgappartemen- ten erbij en ook nog een tweetal pleeghuiswoningen gaat dat nu toch lukken. Zorgsaam en een an dere marktpartij hebben inmid dels kenbaar gemaakt de zorg voor rekening te willen nemen", aldus De Bruijne. Ook de voorgenomen nieuwbouw van de school - met vier lokalen en een gymzaal - is bij de dorpelingen in goede aarde ge vallen. De Bruijne: -„Voor 1 april moeten betrokken partijen nader bijeenkomen. Dan wordt er een in tentieovereenkomst gesloten. Is dat gebeurd, dan kan de architect aan het werk." den haag - De straf die een 54-jari- ge vrouw uit Hulst kreeg voor het stalken van haar ex-vriend (veertig uur voorwaardelijke werkstraf) is haar gisteren kwijtgescholden door het Haagse gerechtshof Het hof achtte de vrouw wel schuldig aan de stalking maar vond een straf-zelfs een geheel voorwaarde lijke - niet meer nodig. De Middelburgse politierechter kwam de vrouw april vorig jaar breskens - De Dorpsraad Bres kens houdt donderdag 2 april zijn jaarvergadering in zaal De Uit komst aan de Langeweg. Vertegen woordigers van de gemeente Sluis, de dorpsraad en hoofd gemeente werken Breskens, Arnold de Poor ter beantwoorden vragen. Na het vragenrondje zal een verkeersdes- kundige van de gemeente Sluis uit leg geven over de parkeervisie voor de kern Breskens. terneuzen - De ponton in de Veer haven in Terneuzen was niet meer te redden. Restauratie bleek peper duur, minstens 4 miljoen. En dat staat in geen enkele verhouding tot de cultuurhistorische waarde van het gevaarte, dat door de om vang een goede herinrichting van de haven zou belemmeren. Dat antwoorden B en W op vragen van Peter Clijsen (GroenLinks). Eindelijk had ze 'em dan, haar splinternieuwe Sparta. Na jaren van fysieke stilstand, maar structurele geldstortingen op de rekening van de plaatselijke sportschool werd het ook wel eens tijd voor wat lichaamsbeweging. En dus waagde ze zich zaterdag aan een fietstocht. He-le-maal van Vlissingen naar Westkapelle. qua strafmaat al tegemoet door het te laten bij een geheel voor waardelijke werkstraf van veertig uur (nadat er veertig uur onvoor waardelijke werkstraf was geëist), maar de vrouw wilde worden vrij- geproken. Ze schreef vanaf 2005 toren met de herfst van '07 talloze brieven en ansichtkaarten aan de man die haar na een relatie van een jaar of anderhalf had verlaten voor een oude schoolvriendin. terneuzen - De politie Zeeland heeft in de nacht van zondag op maandag kort na middernacht in de Buitenhaven van Terneuzen een bromfietsbestuurder gecontro leerd. Bij de controle bleek dat de 41-jarige man uit Sas van Gent toch op zijn bromfiets was gaan rij den terwijl zijn rijbewijs was inge vorderd. De 41-jarige Belg was het rijbewijs vrijdag afgepakt in ver band met rijden onder invloed. doel - Groen! wil van Doel een kunstenaarsdorp maken. Zo denkt deze politieke partij de afbraak van het polderdorp te kunnen remmen. Kunstenaars deden het zelfde met het plaatsje Ruigoord bij Amsterdam, waardoor het lan ge tijd een rem was op de ontwik keling van de Amsterdamse haven. In Doel is ruimte zat voor ateliers, expositieruimten en festiviteiten. Tip? redactie@pzc.nl En terug. Totaal uitgeput was ze, maar voldaan. Zó voldaan dat ze de maandag erop haar nieuwjaars voornemen inwilligde: op de fiets naar kantoor. Van Vlissingen naar Middelburg. Bijna bleef het bij die ene keer. Ze moet er nog even aan wennen dat ze op hetfietspad kan blijven, en de autoweg mag mijden. door Conny van Gremberghe terneuzen - De PvdA-fractie in de Terneuzense gemeenteraad wil dat consulenten van de sociale dienst en maatschappelijk werkers na drukkelijk nagaan of mensen met een minimum-inkomen die zij be geleiden daadwerkelijk een beroep doen op voorzieningen die er be staan. Volgens de PvdA bestaat de indruk dat niet alle bestaande rege lingen gebruikt of benut worden. In het kader van een goede armoe debestrijding zou dit wel moeten gebeuren. In vragen aan het colle ge van B en W van Terneuzen dringt Jan Jonkman er namens de fractie op aan om sociale dienst en maatschappelijk werk een duidelij ke instructie mee te geven. De PvdA denkt dat ook in Terneuzen weinig afgeweken wordt van het landelijk beeld dat het Sociaal Cul tureel Planbureau kortgeleden schetste. Volgens het CPB wordt de huursubsidie voor 27 procent niet benut, de aanvullende bij stand voor 68 procent, de school kostentoeslag voor 37 procent en vraagt slechts 55 procent van de minima kwijtschelding van de so ciale lasten aan. Ook een langdurig heidstoeslag wordt door ruim de helft van de minima niet aange vraagd. Voor er doorverwezen wordt naar een voedselbank valt er volgens de PvdA nog een we reld te winnen. middelburg - Mieke van Valen (20) uit Hulst is afgelopen weekein de In Ahoy' in Rotterdam tweede geworden op het Nederlands Kam pioenschap leerling-kastelein 2009. Van Valen volgt een horeca- opleiding in Tilburg en werkt sinds 1 juli vorig jaar vier dagen in de week bij Braai-tapperij De Mug in Middelburg. Van Valen moest het tijdens het kampioenschap opnemen tegen tientallen horecastudenten uit het hele land. In een nagebouwd café moesten de studenten hun vakken nis en gastheer- of vrouwschap to nen. Zo moesten ze onder meer li keur maken en werden ze getest op hun kennis van bieren. Theo Boogaard, Frans van Geyt en Nico Peterse (vlnr) voor het beeld van de Heilige Eligius voor de 60- jarige kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56