Net dat beetje zo egt ervoor dat je weer naa V) «f> Ui X PZC - dinsdag 6;^ maart 2009 De klant van Een vriendelijk welkom wordt wel door iedereen gewaardeerd. „In de meeste winkels word je niet eens gezien, ik vind het heel belangrijk, dat je juist wél gezien wordt", al dus Jeannet uit Goes. „Soms kom je ergens binnen en dan is er niemand te zien en dan denk je: 'Waar is de kassa? Wie kan mij helpen?"' Laura van Hulle uit Kloetinge en Kim Heijboer uit Goes beamen dit. „Een gedag is wel zo vriendelijk. Personeel hoeft echt niet meteen komen helpen, maar als je iets wil vragen, moet er wel iemand in de buurt zijn. Soms zijn ze zo met hun eigen din getjes bezig dat ze niet eens tijd hebben om gedag te zeggen." Of je wordt wel 'gezien', maar niet op de juiste manier. Rosanne Walhout uit Kapel- Ie merkt dat weieens. „Dan kom je binnen in winkels en dan kijken ze naar je met zo'n blik van: 'Als je toch niks koopt, ga dan maar weg.' Erg vervelend." Advies wordt inderdaad niet door iedereen gewaardeerd. Bianca Pauwels uit Ter- neuzen werkt zeifin een kledingwinkel waar heel veel persoonlijke aandacht is voor de klant: „Grappig genoeg wil ik juist met rust gelaten worden, mijn eigen keuzes maken. Een goedemorgen is voldoende, daarna zoek ik het zelf wel uit. Het is belangrijk dat verkopers dat zelf goed aanvoelen. Maar blijkbaar laat ik dat zo duidelijk merken dat dat toch wel goed komt. Er is één winkel hier in Goes waar ze heel opdringerig zijn. Daar ga ik nog wel naar toe, maar dan zeg ik er wel wat van." Ook Rosanne Walhout hoeft niet meteen advies. „Ik wil eerst zelf rondkijken, zonder dat er de hele tijd iemand staat te kijken. Als ik vragen heb, dan stel ik ze wel gewoon, hoor." Service ook een belangrijk punt. „De rits van mijn tas was kapot, maar die had ik al heel lang. Toch maar naar de winkel gegaan en die hebben hem met een laten maken. Superservice!" volgens Kim Heijboer uit Goes. „Toen ik eens jarig was kwam ik bij een winkel en ik werd spontaan gefeliciteerd door de verkoopster toen ze dat ontdekte. Dat is net dat beetje extra dat er voor zorgt dat je de volgende keer weer naar die winkel gaat", vindt Cynthia Koelewijn uit Goes. Omgekeerd werkt het ook zo: „Als ze me ergens echt onvriendelijk behan deld hebben, ga ik daar echt niet meer naartoe." Maar dat er winkels zijn die koffie schenken voor wachtende klanten, dat is natuurlijk een duide lijk pluspunt. Kortom, een klant tevreden stellen is lastiger dan het lijkt. Belangrijke tip: een vriendelijk welkom wordt door iedereen gewaardeerd. door Kim der Steen f je iets koopt of niet, hangt niet alleen van de kleding af, maar ook van de manier waarop je als klant wordt geholpen. We vroegen winkelend publiek naar hun ervaringen. In dit geval met damesmode. Opvallend punt: niet iedereen stelt prijs op advies. Het hangt vaak van het soort zaak af en van het doel waarmee iemand is gaan winkelen. Van een speciaalzaak wordt wel meer service verwacht dan van een keten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51