ouwels Deze Golden Oldies vormen name lijk dé inspiratiebronnen van het nieuwe modeseizoen Joke, u IMjl# brigitte bardot, janebirkin, ro bert redford, james dean, audrey herburn: al deze tot de verbeel ding sprekende legendes van het witte doek worden deze zomer ver heven tot mode-iconen. JANEBIRKIN Voor: Ook: Mode- en Bruidsstoffen Maatkleding - Naaimachines <f> ro.imjüH (A PZC - dinsdag maart 2009 I I inspiratiebron f het nu gaat om het frivole BB-ruit- je, de losse hip- pie-achtige seven ties stijl van Jane Birkin, de stoere doch geklede jas jes van Robert Redford, de spij- kerbroek-met- T-shirt-look van James Dean of de little dresses en driekwart mouwtjes van La Hepburn. Het is allemaal hipper dan hip deze zomer. Vrijwel elk kledingmerk liet zich in meerdere of mindere mate inspire ren door de stijliconen van weleer. Niet voor niets staan de jaren '50, '60 en '70 behoorlijk in de picture in dit modesei zoen. Het zijn de hoogtijdagen van immer tot de verbeelding sprekende sterren. Seks- symbool Brigitte Bardot is er bijvoorbeeld zo eentje. Zonder haar zou het Vichyruitje oftewel het BB—ruitje nooit zo populair zijn geworden. Zij verhief de schattige ba bydoll tot übersexy speelpakje en ook de zomerse tuniek, de smalle taille, de wijde klokkende rok en de ballerina's zijn ty pisch voor de Bardotlook uit de jaren zes tig- Landgenote Jane Birkin is een decennium later een echt stijlicoon. Een heel ander type: aan de magere kant, haar lange ha ren los en een tikje slordig voor de ogen hangend en met haar nauwe jeans, casual T-shirts, mouwloze hemdjes, ellenlange benen onder minirokjes en lederen jasjes een echte rockchick avant la lettre. Nadat ze samen met Serge Gainsbourg het nummer Je t'aime moi non plus tot een superhit gehijgd had verwierf ze regelrech te cultstatus. Hermès noemde in de seven ties een peperdure tas naar haar die nog steeds zo hip is dat je er twee jaar voor op een wachtlijst moet. Het merk Vintage 55 gebruikt deze twee Franse sterren als modemuzes en steekt dat niet onder stoelen of banken. De lijn heet dan ook veelzeggend Icons. De na men Birkin en Bardot prijken op T-shirts en tops en ook de stijl van de kledingstuk ken is helemaal a la Bardot of Birkin. Jeansmerk Pepe gooit het over een iets an dere boeg. De hoofden van legendes als El- vis Presley, Jackie Kennedy en Marilyn Monroe zijn in de vorm van de kunstwer ken van Andy Warhol op de kledingstuk ken te vinden. Het merk Hampton Bays laat zich inspireren door Saint-Tropez, bad plaats van de Rich and Famous. Nog een kleine greep uit het grote aanbod: bolle korte jasjes met driekwart mouwtjes en kleine zwarte jurkjes (Audrey Hepburn, Jackie Kennedy); wijde broeken met omslagen en hoge tailles (Marlène Dietrich) en bloesjes met korte pofmouwtjes, korte shortjes en capribroeken (BB). Andere ico nische kledingstukken: de korte trench coat, het witte T-shirt en de spijkerbroek. co vele mooie kwaliteitstoffen exclusieve kollektie bruids- en gelegenheidsstoffen vele modische fournituren Burda en Vogue patronen gaat u naar (Bruids) patronen en kleding op maat gemaakt Papegaaistraat 4 - Goes - tel. 0113-214187 www.joke-pouwels.nl Naai- en lockmachines, tevens onderhoud en reparatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49