niet meer van ons allemaal 'Ik miste op den duur mijn meissie' B VOOR BELASTING VOORDEEL HOEF JE NIET MEER NAAR MONACO 'Oneerlijke verdeling mosselzaadquotum' Verhuisrisico Recordpoging duizend duikers FISCAAL SPAREN VAN ABN AMRO Lezers als fotojournalist in het lezersfotoalbum. Nieuwe catalogus voor Zeeuwse bibliotheken www.pzc.nl/foto pzc Dinsdag 10 maart 2009 j 3 IV Burgemeester Henny van Kooten van de gemeente Noord-Beveland. door Raymond de Frel urgemeester Henny van Kooten (SGP) van de ge meente Noord-Beveland begrijpt het dilemma van zijn nieu we collega op Schouwen-Duive- land maar al te goed. Tot oktober vorig jaar ondervond ook hij hinder van dubbele woon lasten. „Ik ben in april geïnstal leerd, in juli zijn wij van Slie- drecht naar Kortgene verhuisd. Ons huis in Sliedrecht was toen nog niet verkocht. Wij hebben dus een risico genomen, maar dat pak te gelukkig goed uit. We moesten wat zakken met de prijs, maar in oktober hebben we onze woning verkocht." In de tussenliggende periode ver toefde Van Kooten drie maanden in hotel De Korenbeurs in Kortge ne. „Daar ben ik prima verzorgd, maar het is gewoon niet de ideale situatie. Je kan wel heel lang in een hotel blijven overnachten, maar dan krijg je toch niet echt het gevoel dat je bij de gemeente hoort. Bovendien hecht ik erg aan een eigen stek. En eerlijk is eerlijk, ik miste op den duur 'mijn meis sie' natuurlijk ook." Van Kooten maakte gebruik van een wettelijke regeling, die bepaalt dat burgemeesters maximaal vier maanden 272 euro krijgen om dub bele woonlasten op te vangen. „Dat is echt een minimale vergoe ding, het is niet meer dan een tegemoetkoming. Ik snap Gerard Rabelink best als hij stelt dat de provincie woningen van vertrek kende burgemeesters moet kopen. Maar ik geloof niet dat het dé oplossing is. Het blijft natuurlijk altijd weer de vraag of een nieuwe burgemeester wel in die woning wil wonen. En zo nee, of de pro vincie de ambtswoning dan voor het aankoopbedrag (of voor meer) weer kan verkopen. Het span ningsveld is wellicht beter weg te nemen door de tegemoetkomings regeling wat op te krikken naar de maatstaven van deze tijd. In financiële zin, maar ook in tijds duur. Een termijn van bijvoor beeld een halfjaar in plaats van vier maanden zou al een vooruit gang zijn." COMMENTAAR Gerard Rabelink, nog even te Maasbree maar vanaf aanstaande vrijdag de burgemeester van Schouwen-Duiveland, vindt dat de overheid een handje moet toesteken om zijn verhuizing makkelijker te maken. Rabelink wil dat de provincie Limburg zijn oude huis koopt. Dit pleidooi is dapper, want je krijgt gegarandeerd de wind van voren als je als burgemeester je hand ophoudt, maar het lijkt niet zo goed doordacht. Het is prettig als de nieuwe burgemeester zich meteen voluit aan zijn gemeente kan wijden, dus zonder kopzorg over zijn onroerend goed. In dat opzicht heeft Rabelink een punt. Maar zijn argumentatie is zwak. Het voorbeeld van Den Helder gaat niet op. Want daar draait het niet om het verhuisrisico, maar om het verhullende gedrag van Rabelinks collega Stefan Hulman die veel meer geld had dan hij deed voorkomen. Verder zou het een slecht signaal zijn om openbaar bestuurders vrij te stellen van de risico's die alle Nederlanders lopen als ze voor hun carrière moeten verhuizen, kredietcrisis of niet. Rabelink wist precies waar hij aan begon toen hij 'ja' zei tegen Schouwen-Duiveland. Daarom is het niet sterk dat hij nu alsnog een hulpbehoevende houding aanneemt. veere - Het Veerse Meer is 23 mei het decor van een wereldrecordpo ging duiken. Doel is het gevestigde record te verbreken door met mini maal duizend duikers tegelijk on der water te gaan. Het initiatief komt van Stichting De Noordzee en Onderwatersportbond NOB. Daarmeevragen ze aandacht voor bescherming van haaien in de Noordzee, die worden bedreigd met uitsterven. De duik is aan de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. middelburg - De Zeeuwse biblio theken hebben een nieuwe catalo gus. Voortaan is het mogelijk om in meer catalogi en bronnen tege lijk te zoeken. Dat kan ook thuis via: http://zoeken.zeeuwsebiblio- theken.nl l.v.m. Biddag zijn wij woensdag 1 1 maart: de hele dag gesloten. den haag - Mosselvisser- en kwe ker Peter Praet uit Zierikzee voelt zich tekort gedaan door het pro ductschap mosselen en eiste giste ren bij de Raad van State een eerlij ker verdeling van het toegewezen mosselzaadquotum. Praet kreeg in 2004 een natuurbe schermingswetvergunning voor het opvissen van mosselzaad en halfwasmosselen in de Wadden zee. Nu, na jaren strijd, duidelijk is dat weer op de Waddenzee gevist kan worden, is de vraag welk be drijf hoeveel mag opvissen. Praet is het niet eens met de verdeelsleu tel die het productschap toepast voor de mosselsector. Het product schap verdeelt de quota op basis van de historische vangsthoeveel- heden, het gemiddelde over dertig jaar. Praet vindt dat niet eerlijk om dat zijn bedrijf, maar ook andere, de afgelopen dertig jaar veel last had van de Oosterscheldewerken. Daardoor kon hij veel minder mos selzaad op zijn kweekpercelen uit zetten dan tegenwoordig. De mos selkweker uit Zierikzee krijgt 1,5 procent van het mosselzaadquo tum. Praet vindt dat hij op basis van de oppervlakte van zijn perce len en de kwaliteit van zijn mosse len minimaal recht heeft op 2,2 procent. De Raad van State gaat be kijken of de huidige verdeelsleutel terecht is toegepast. Uitspraak over enkele weken. De ambtswoning van burgemeester Van der Zwaag in Veere is eigendom van een landelijke vereniging. foto Lex de Meester Meer mogelijk. maken AB N 'AM R 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3