Hoogerland op de koffietoer Van der Lijke leidt in het klassement 32 Dinsdag 10 maart 2009 PZC Trainingsritje langs vrienden op dag na zijn overwinning. Laatste editie van triatlon Kruiningen Turnsters plaatsen zich voor de halve finale Lazonder en Schipper missen de finale Van Wely niet langer op honderd procent Tim Pleijte wint in Etten-Leur Terèse van Lare wint winterloop Ursel W door Frits Bakker MIDDELBURG - Nick van der Lijke heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe wielerseizoen op zak. In het Belgische Arendonk was hij zaterdag de snelste van een kop groep van vijf renners, die uit vier Nederlanders en een Belg bestond. Zondag werd de Middelburger tweede in een klassieker in Noord-Frankrijk. Door die twee hoge klasseringen leidt de tweedejaars junior in de internationale ranking voor Neder landse junioren. De zeventienjari ge Van der Lijke heeft dit jaar de overstap gemaakt naar de ploeg van Volharding. Zowel zaterdag als zondag stond er een omvangrijk peloton aan de start. De Omloop in Arendonk werd met 148 vertrek kers gereden en ging over 70 kilo meter. „We kwamen in de laatste ronden met vijf renners op kop", vertelt Van der Lijke. Daarbij zaten ook de Nederlanders Robert de Greef, Teun van Poppel en Koen van Rosmalen. „Op 250 meter van de finish ging De Greef de sprint aan. Ik ben er op 200 meter over gegaan en won met vier lengtes." De Greef werd tweede voor Van Poppel. Zondag ging Van der Lijke met ze ven renners van zijn ploeg van start in de Tour de la Com- munauté Artois Lys. „Het was een waaierkoers met klimmetjes, die vooral zwaar was omdat er zo veel wind stond. Ik vond het één van de zwaarste koersen die ik ooit heb gereden." Zeven renners, met Van der Lijke, kwamen na vijftig kilometer aan de leiding, later kwa men er nog zeven bij. „Ik ben op vijftig kilometer van het einde ge demarreerd en heb tien kilometer solo gereden. Toen kwam de Frans man Arnaud Coyot bij me, een renner die een kop groter is dan ik. We hebben goed samenge werkt, namen drié minuten voor sprong, maar op het eind is hij van me weg gedemarreerd. Ik werd tweede op een minuut en had drie minuten op het peloton." Van der Lijke nam in de ranking de lei ding over van Moreno Hofland. door Frits Bakker HEDEL - Twee truien weggegeven, even bij de trainer langs geweest, een bakje koffie halen bij vrien den. Zo zag de dag van Johnny Hoogerland er na zijn overwin ning in de Driedaagse van West-Vlaanderen uit. „Het was een maandag zoals altijd, maar met een mooi tintje." Zondagavond had hij zijn eerste grote succes van dit jaar wel goed gevierd met zijn vriendin in het Brabantse Hedel. „Ik had een fles Duvel van drie liter gewonnen, die hebben we samen even open ge trokken." Het mocht ook wel na drie dagen hard koersen op de Vlaamse wegen. Veel tijd om na te genieten is er niet. Morgen rijdt Hoogerland in Wanzele een koers die hij vorig jaar in een stormach tige wind won met een solo in de laatste kilometer. Daarom had hij gisteren een ontspannen trainings ritje gepland. „Het is een soort kof- fietoertje geworden. Ik ben vier uur weggeweest, maar toen ik thuis kwam, stonden er maar zes tig kilometer op de teller." Zijn eindoverwinning werd in de Belgische kranten niet zo breed uit gemeten als de spurtwinst van Wouter Weylandt in de laatste etappe. Toch was er veel bewonde ring voor Hoogerland. Op een wie lersite schreef een supporter: „Mooi hè, dat Nederlands valt Hoogerland met een West-Vlaam- se tongval." Waarop een andere supporter reageerde met: „Dat is Zeeuws man." Ook op de dag na zijn zege laat Hoogerland zijn ploeg meedelen in het succes. „De jongens die voor me reden, zijn geen moment |TJ Johnny Hoogerland doet het een dag na zijn zege in de Driedaagse van West-Vlaanderen rustig aan. De wielrenner gaat bij vrienden op bezoek. in paniek geraakt. Op de Kemmel- berg hadden we een aanval ver wacht, maar ik werd door Aart Vierhouten naar voren gereden en hoefde maar in zijn wiel te blijven. Ik zelf was wel nerveus, want er kan altijd iets gebeuren. Je hoeft maar lek te rijden of te vallen." Morgen in Wanzele, volgende week in Nokere koerse, verder wil Johnny Hoogerland nog niet kij ken. Zijn ploeg hoopt vurig op een wildcard voor Milaan-San Remo, de eerste grote klassieker die op za terdag 21 maart wordt gereden. „Ik wacht het maar af, hoor", zegt Hoogerland. „We willen er niet op vooruitlopen voordat het zeker is dat we mogen rijden." MIDDELBURG - De Den Inkeltriat- lon is op 16 mei waarschijnlijk aan zijn twintigste en laatste editie toe. Pirn en Nellie Huibregtsen, die al die jaren het merendeel van de or ganisatie voor hun rekening na men, vinden het welletjes. Het eve nement haalde tal van toppers naar Kruiningen. De Zwinsteden- triatlon en de triatlon van Kamper land zijn nu de twee enig overge bleven Zeeuwse triatlons. REUVER - Verschillende turnsters bereikten via de plaatsingswedstrij den in Reuver de volgende ronde van het bondskampioenschap. Van Turnschool Zeeland kwalifi ceerden zich Larissa Borgs, Lorin- dy van Roo, Suzanne Vriezekolk, Lisa Hendrikse, Bonnie du Pon en Kelly du Pon. Van MTV Middel burg plaatste Amy Hiemstra zich voor de halve finale. AMERSFOORT - Rina Lazonder en Harold Schipper zijn er niet in ge slaagd de finale te halen bij de na tionale veteranenkampioenschap- pen. Lazonder verloor in de 65+-categorie met 1-6 2-6 van de als eerste geplaatste Henriette Laan. Schipper was in de halve eindstrijd bij het dubbelspel voor 35+-plussers met Jongsma niet op gewassen tegen Sander Hoeve en Danny Kleijn: 5-7 4-6. BUDVA - Loek van Wely staat in het Europees schaakkampioen schap in Budva niet langer op een score van 100 procent. De Tilburg- se grootmeester kwam gisteren in de vierde ronde van het titeltoer- nooi in. Montenegro tegen de Griek Hristos Banikas met wit niet verder dan een snelle remise. Al na zijn twintigste zet werd tot de ling van het punt besloten. MIDDELBURG - Tim Pleijte heeft de Achillescross in Etten-Leur op zijn naam geschreven. De Vlissingse atleet moest nog even Sprint-atleet Michiel van Nis pen in zijn kielzog dulden maar dat duurde niet lang. De hardloper van Dynamica, die op het NK-cross zestiende werd, schudde de Brabander af en had na de wed strijd over 10.685 meter een grote voorsprong op Van Nispen. URSEL - Terèse van Lare heeft de tien kilometer cross in het Bel gische Ursel gewonnen. Half koers had de veterane uit Sluis een voorsprong van ruim een halve minuut. Op de meet no teerde ze een tijd van 45 minuten en 11 seconden. Ze had nog vijf seconden over op de Belgische Ann Degroote uit Gentbrugge. »- MOTORCROSS Axel. Clubwedstrijd. Licentiehouders: 1. Mark Boot, 2. Martin Stroo, 3. Jeroen Vanrijsel- berghe, 4. Arno Ruttinger, 5. Kevin Spruijt. MX 2 125VT: 1. Kevin de Beer, 2. Aswhin van Damme, 3. Bart Seymortier, 4. Joey Verwijs, 5. Boy de Looff. MX 1-2-3: 1. Adriaan Visser, 2. Stephan Schrik, 3. Jurgen Schrik, 4. Pascal de Zeeuw, 5. Bart Schildermans. 85 cc: 1. Elmar Willems, 2. Niels Jansen, 3. Michiel Breugelmans, 4. Jordy Kou- velt, 5. Martijn Roos. 65 cc: 1. Arie van Veen, 2. Troy van de Ketterij, 4. Stan Brons, 4. Rik van Belzen. Veteranen: 1. Jos Kesters, 2. Erik van de Wekken, 3. Lieven Brackman, 4. Sam Jansen, 5. Aswin Lagrange. PAARDENSPORT Vrouwenpolder. Dressuur RV Seros. Paarden Z2: 1. Kees Francke, Silvano (Gouwe Reyers) 220. Z1: 1. Cornelie Langebeke, Prooyen's Dark Laes (Se-Ros) 218. M2: 1. Elna Ridder bos, Unonegro (Se-Ros) 195. M2 (zat.): 1. Wil- leke Janse, Statistique (Gouwe Reyers) 177. M1: 1. Nadine Timmerman, Jump And Go (Oranjezon) 186. M1 (zat.): 1. Marieke Wil- lemstein, Rising Sun (Oranjezon) 183. L2: 1. Lianne van Belzen, Loelap (Se-Ros) 195. L1: 1. Maaike Hame;ink, Nova Vita's Al in U. (Schelde- stad) 210. Pony's Z1 cat. E: 1. Domonque Nijssen, Cashmirah (Z-Bev.) 205. M2 cat. D: 1. Dorien de Vrieze, Merwon Jerom (Braanj'en- hoek) 165. M1 cat. D: 1. Nicky Bijkerk, Chopin (Weelr.) 186. L2 cat. DE: 1. Marlou van Zunderen, Amingo (Se-Ros) 191. L2 cat. C: 1. Natalie Poppe, Coupe Soleil (Se-Ros) 180. L1 cat. DE: 1. Hanna Murk, Hoppenhofs Bodine (Vroonr.) 187. L1 cat. C: 1. Jessica de Jonge, Radja (Weelr.) 177. L1 cat. B: 1. Sanne Wattel, Xantia (Se-Ros) 192. WIELRENNEN Parijs-Nice. Tweede etappe, Saint-Brisson-sur-Loire - La Chapelle-Saint-Ursin: 1. Haussier (Dui) 195,5 km in 4.45.01, 2. Renshaw (GBr), 3. Lorenzetto (Ita), 4. Veelers (Ned), 5. Fischer (Bra), 6. Sébas- tien Chavanel (Fra), 22. Tjallingii, 32. Eltink, 36. Tankink, 66. De Kort, 74. Goesinnen, 94. Post- huma, 110. Kroon, 126. Timmer, 138. Rooijak- kers 2.13, 150. Terpstra 0.00, 158. Langeveld 9.57. Algemeen klassement: 1. Contador (Spa) 4.56.06, 2. Wiggins (GBr) 0.07, 3. Luis Leon Sanchez (Fra) 0.09, 4. Martin (Dui) 0.11, 5. Mil lar (GBr) 0.14, 6. Posthuma 0.18, 15. Terpstra 0.30, 54. Timmer 0.44, 57. Kroon 0.45, 71. De Kort 0.49, 72. Tankink 0.50, 75. Goesinnen 0.51, 78. Tjallingii, 107. Veelers 1.02, 139. El- tink 1.22, 144. Rooijakkers 2.46, 158. Lange veld 11.07. Bazel (B). Zaterdag. Waodkoers, Cat B: 7. Erik Vereecken (Hulst), 13. Rudi Rabout (Hein- kenszand). Cat E: 1Wim de Waal (Axel) Bazel (B). Zondag. Waodkoers, Cat B: 7. Ka- rel Warnier (Hulst), 8. Rudi Rabout (Heinkens- zand). Cat E: 1Wim de Waal (Axel). Spijkenisse. Voorjaarscompetitie. Resulta ten Theo Middelkamp. Categorie 2: 20. Omri Kleinepier, 21. Donna Franse. Categorie 3: 2. Timo de Jong, 17. Nick de Munnik. Categorie 4: 4. Giovanni Burton, 7. Nick Janssen. Categorie 5: 6. Denise Gunst, 8. Maurits de Waal, 14. Erik Boer. Categorie 6: 6. Tim Janssen. Categorie 7: 6. Ivar Moeleker, 8. Davy Gunst, 18. Menno Rietveld. Het succes van Johnny Hoogerland in de Driedaagse van West-Vlaanderen smaakt naar meer. foto Bart Vandenbroucke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34