Sport AZ blijft nog jaren aan de top Zeeuwse turners naar EK j 31 32 Kees Kist vindt dat club een stabiele organisatie heeft. Chambers niet in Brits estafetteteam Groningen-trainer Jans moet dokken Schalke 04 stuurt manager Müller weg SPS-voetballer Van Houte maakt het goed Anthony van Assche en Carlo van Minde gaan mee naar Milaan. d{^)ndernemer ook kredietcrisis moe? Dinsdag 10 maart 2009 Schaatsster Anouk Fase boekt veel vooruitgang op het NK Hoogerland beleeft een maandag zoals altijd, met een mooi tintje Tip? sport@pzc.nl door Jacco Kaijen STEENWIJK - Nog maximaal veer tien punten scheiden AZ van de tweede landstitel uit de historie. Niemand twijfelt er meer aan dat de equipe van Louis van Gaal bin- j nen enkele weken met de kam- pioensschaal op het Waagplein in Alkmaar staat. Kees Kist, lévende legende van AZ, voorspelt dat de 1 formatie uit Noord-Holland ook de komende jaren de eredivisie zal domineren. „AZ heeft een stabiele organisatie, met professionele mensen in de top. Ook als Louis aan het einde van zijn contract zou vertrekken, laat hij iets achter waar een ander zo verder op kan bouwen. Als de ze groep bij elkaar blijft en er nog wat ervaren jongens bijkomen, kan AZ nog jaren aan de top staan", aldus Kist. De 56-jarige Steenwijker maakte in de jaren zeventig en tachtig de opkomst en ondergang van AZ'67 mee. Het seizoen 1980-1981 staat met gouden letters opgetekend in 'Ik zou heel graag de spitsentrainer van AZ willen worden' de geschiedenisboeken van de Alk- maarse club. Onder leiding van Ge- org Kessler was AZ'67 nagenoeg onverslaanbaar. Vijf wedstrijden voor het einde van het seizoen kon het kampioenschap al worden gevierd, later volgde ook winst van de beker. De Dirk Scheringa van toen heette Klaas Molenaar. Deze zakenman j had als doel met AZ'67 kampioen van Nederland te worden en was I bereid daar veel geld voor uit te trekken. Molenaar wilde na het verwezenlijken van zijn droom echter wel wat terugzien van zijn investeringen en verkocht veel van zijn topspelers. Kist vertrok naar Paris Saint-Germain en zag AZ ver terugvallen. „We hadden met AZ ook best succesvol kunnen zijn in Europa, maar op dat moment leef den er andere dingen. Als Neder landse voetballer moest je in het buitenland spelen om goed geld te verdienen." Voor zo'n scenario vreest Kist nu niet. „Scheringa is geen eendagsvlieg, die zal deze ploeg graag bij elkaar willen hou den. Bij het huidige AZ ontbeert het alleen aan volwassenheid. Dat zag je duidelijk in de bekerwed strijd tegen NAC. Wij hadden het vermogen om een wedstrijd met een t-o-voorsprong gewoon uit te voetballen, dit elftal kan dat nog niet." De voormalige goalgetter - in 1979 winnaar van de Gouden Schoen als Europees topscorer - be gon na zijn voetbalcarrière een nieuwe loopbaan als wedstrijdvis ser. Met voetballers als Theo Lu cius, Klaas-Jan Huntelaar en Youri Topscorers van AZ in de eredivisie Kees Kist heeft nog altijd het clubrecord in handen. Hij maakte in het sei zoen 1978-1979 34 doelpunten. De topschutterslijst ziet er als volgt uit: 1. Kees Kist (1978-1979) 34 doelpunten, 2. Kees Kist (1981-1982) 29, 3. Kees Kist (1976-1977) en Kees Kist (1979-1980) 27, 5. Kees Kist (1977-1978) 25, 6. Shota Arveladze (2005-2006) en Danny Koevermans (2006-2007) 22, 8. Mounir El Hamdaoui (2008-2009) 20, Pier Tol (1980-198120 Kurt Welzi (1980-198120 Rick Talan (1983-1984) 20. Mulder strijdt Kist langs het water opnieuw om de prijzen. Als trai ner leidde hij al een handvol ama teurclubs, zoals Hoek. Bij die club was hij anderhalf seizoen werk zaam. Kist koestert nog een droom. „Ik zou heel graag spitsen trainer van AZ willen worden. Daar valt nog wel werk te verrich ten. Kijk nou naar Pellè, die bakt er geen hout van. Hij heeft niet wat spitsen moeten hebben, een neusje voor de goal. Dembélé ook, dat is echt een topper, maar hij heeft weinig rendement. Ik mis bij hen die drive om te scoren. Zelf heb ik doelpunten gemaakt waar van ik nog steeds niet weet hoe ik die bal erin kreeg. Wat ik deed was anticiperen op de situatie. Mis schien kan ik ze dat bijbrengen." Kees Kist: „Scheringa is geen eendagsvlieg." foto Ruben Schipper DEN HAAG - De Engelse atleet Dwain Chambers zal geen deel uit maken van het Britse 4x100 meter estafetteteam. De omstreden sprinter, die zondag in Turijn Europees kampioen 60 meter werd, krijgt van de Britse hoofdcoach Charles van Com- menée geen uitnodiging omdat hij een levenslange olympische schor sing heeft. Chambers kreeg in 2003 een schor sing, nadat hij positief was gecon troleerd op het spierversterkende middel THG. ZEIST - Trainer Ron Jans van FC Groningen moet 500 euro betalen voor het wegtrappen van een bal in de verloren uitwedstrijd zater dag tegen SC Heerenveen (2-1). Hij heeft tevens een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd gekre gen. Jans ging gisteren akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van de KNVB. De Groningse coach liet zich in de slotfase van het duel even gaan. Uit protest tegen de ar bitrage trapte hij aan de zijlijn de bal een flink stuk weg. GELSENKIRCHEN - Schalke 04 heeft manager Andreas Müller wegge stuurd. Trainer Fred Rutten mag ondanks de tegenvallende resulta ten aanblijven. „Müller is met va kantie gestuurd. We hebben hem nadrukkelijk aangeraden zelf ont slag te nemen. Maar dat heeft hij geweigerd", aldus Clemens Teta nies, voorzitter van de raad van commissarissen. Müller (46) was bijna 21 jaar aan de club uit Gelsen- kirchen verbonden. Zijn visie kwam niet meer overeen met die van het bestuur. MIDDELBURG - SPS-voetballer Da vid van Houte, die zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Unitas'30 na een kopduel ongelukkig terecht kwam, maakt het goed. De voetbal ler kreeg een flinke klap op zijn borstkas waardoor hij tijdelijk geen gevoel meer had in armen en benen. Bestuurslid Corné Polder man: „Het blijkt dat hij een aange boren afwijking heeft aan zijn rug- genwervel, die zorgt voor vernau wing van de bloedvaten. Tijdens de botsing zijn enkele zenuwen daarvan bekneld geraakt." door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De turners Anthony van Assche (Sas van Gent) en Car lo van Minde (Goes) zijn gisteren als laatsten aan de EK-selectie toe gevoegd. Zij komen nu tussen 29 maart en 5 april in Milaan uit op één of enkele toestellen. De twee Zeeuwen waren bespreek- gevallen voor de KNGU, omdat ze tijdens de kwalificatiewedstrijden in Bunschoten en Hellendoorn niet volledig aan de eis hadden vol daan. Ze haalden immers maar twee van de drie benodigde toestellimieten. De selectiecommissie van de bond oordeelde gisteren dat het toch goed is als ze aan de individuele ti telstrijd meedoen. Epke Zonder land, Herre Zonderland, Jeffrey Wammes en Yuri van Gelder zijn de vier andere Nederlandse deelne mers. Bij de vrouwen was er een hard ge lag voor Suzanne Harmes, de eni ge Nederlandse turnster op de Spe len van Peking. Zij werd buiten de selectie gelaten, omdat zij niet kon overtuigen tijdens de plaatsings wedstrijden. De turnbond koos gis teren Marrit Ewald als vierde turn ster in de Oranje-ploeg. Zij gaat sa men met de al eerder gekozen Wyomi Masela, Mayra Kroonen en Lieke Wevers naar Milaan. Har mes is eerste reserve. l ees er ailes over op www deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31