Hockeyers net zo flauw als wethouders Zorgen om dreigende leegstand in Hulst Mug-barvrouw tapt bijna het best Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn Breskens moet het voorlopig doen zonder kaartjesautomaat L§ Beter beeld en geluid. kpn Handrem vergeten Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt w PZC Dinsdag 10 maart 2009 23 ANALYSE door Maurits Sep Vlissingen en Middelburg hebben het aan zichzelf te wijten dat de Middelburgse hockeyers niet meer naar sportpark Vrijburg willen. Ietwat flauw is' het misschien wel van de Middelburgse hock eyers om nu, op het laatste nip pertje, niet meer naar het nieuwe sportpark op Vrijburg te willen. Misschien zelfs wel blufpoker., want daarmee blokkeren ze het he le plan; als zij niet overgaan, ko men ook de huidige hockeyvelden op de Voorborch in Middelburg niet vrij en die zijn nodig voor an dere plannen van de gemeenten. Bovendien, zoals de wethouders Piet Polderman van Vlissingen en Albert de Vries van Middelburg reageren: het schip dat sportboule- vard heet, heeft de haven na zove le jaren van laveren tussen plan nen, gewijzigde ontwerpen en fi nanciële kliffen eindelijk in zicht. Maar de verbolgen reacties van Pol derman en De Vries zijn net zo flauw, zoniet ongepast. Zij diskwa lificeerden de mededeling van de Middelburgsche Mixed Hockey Club als 'niet fatsoenlijk' en 'heel teleurstellend'. Dat verwijt treft de wethouders zelf net zozeer. Acht jaar hebben de gemeenten ge sproken en gesteggeld over een nieuw gezamenlijk sportpark op Vrijburg, tussen de twee steden in; op grondgebied van Vlissingen maar dichtbij Middelburg. Sport clubs uit beide gemeenten krijgen er nieuwe accommodaties; hock eyers en atleten. Volgens de eerste plannen had het park nu al klaar moeten zijn, maar de discussie over wie hoeveel betaalt is nog steeds niet definitief beslecht en Vlissingen moet de knoop nog doorhakken. Al die jaren verkeren de sportclubs in onzekerheid. Komt het park er? En wanneer dan? Telkens zijn be slissingen uitgesteld, waardoor de clubs langer moeten sporten op hun sterk verouderde en afgekeur de velden en banen - accommoda ties waarin de gemeenten ook niet echt meer investeerden, omdat er toch nieuwe zouden komen. Het geduld en het begrip van de spor ters zijn bijzonder zwaar op de proef gesteld. Eind vorig jaar leek er eindelijk schot in de zaak te komen. Wet houder Polderman had nog wat tijd nodig voor nadere studie, maar 'in januari' zou het allemaal bekend zijn beloofde hij.-Januari verstreek, maar de clubs vernamen taal noch teken van de Vlissingse wethouder. Uiteindelijk trokken ze daarom zelf maar weer eens aan de bel. En nu? Ja nu is dan inderdaad de haven in zicht. Zeggen de wethou ders. Maar dat hebben de clubs al zo vaak gehoord. Dat ze in die woorden niet zo veel vertrouwen meer hebben, valt goed te begrij pen. Dat hebben de gemeentebe sturen toch echt aan zichzelf te wij ten. hulst - De problemen in de bin nenstad van Vlissingen zijn niet uniek. Ook Hulst heeft ermee te maken: winkelcentrum 's Graven hof in de binnenstad dreigt in de loop van dit jaar zo goed als leeg te lopen. Drie van de vijf bedrijfsruimten komen leeg te staan en dat is een bron Van zorg voor de gemeente Hulst. Die is namelijk eigenaar van het pand. Zij zoekt naarstig naar een nieuwe invulling voor de opengevallen winkelruimten. Wethouder Frans de Vries: „Wij willen uiteraard liever geen leeg- breskens - De provincie draagt fi nancieel niet bij aan de installatie van een treinkaartjesautomaat in de terminal van het fiets-voetveer in Breskens. Dat antwoorden Ge deputeerde Staten op vragen van de Dorpsraad Breskens. NS weigeren een automaat neer te zetten, omdat de kosten te hoog zijn. GS vinden vijftig mille voor plaatsing van een automaat en 35.000 euro aan jaarlijks onder middelburc - Hans van den Broek keek raar op, toen hij zondagavond de voordeur van zijn huis aan de Mid delburgse Kinderdijk dichttrok om zijn hond uit te la ten. 'De Smart is gestolen!', riep hij naar zijn vrouw Chantal. Niets bleek minder waar. Het bedrijfsautootje lag half op de steiger, tegen een boot aan. Een kraan heeft 'em op de kade gezet. Nu is het volgens Chantal wachten op 'een nieuw voorkantje'. foto Rolf de Feijter middelburg - Mieke van Valen (20) uit Hulst is afgelopen weekein de in Ahoy' in Rotterdam tweede geworden op het Nederlands Kam pioenschap leerling-kastelein 2009. Van Valen volgt een horeca- opleiding in Tilburg en werkt in het kader daarvan sinds 1 juli vorig jaar vier dagen in de week bij Braai-tapperij De Mug in Middel burg. Van Valen moest het tijdens het kampioenschap opnemen tegen tientallen horecastudenten uit het hele land. In een nagebouwd café moesten de studenten hun vakken nis en gastheer- of vrouwschap to nen. Zo moesten ze onder meer li keur maken en werden ze getest op hun kennis van bieren. Van Va len zegt bij dat laatste veel te heb ben gehad aan haar ervaring bij De Mug. „Zonder De Mug had ik het niet gered. Dat is een echt bier café; daar weten ze ongelooflijk veel van bier. Ze hebben me daar veel geleerd." stand. Het pand moet op termijn weliswaar verdwijnen in het kader van het stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai, maar die sloop is eigenlijk pas later in de rea lisatie van het project gepland." Een deel van de vrijkomende ruimte in dat centrum kan de ge meente wellicht benutten door daar ondernemers naar toe te la ten verhuizen die nu nog elders zijn gevestigd, zoals de kledingwin kel Bruno's Outlet Caprice. Wet houder De Vries heeft met de eige naar al oriënterend gesproken-over die mogelijkheid. houd ook een fiks bedrag voor kaartjes van zo'n 25 reizigers per dag. Maar GS stellen ook dat de kaartjesverkoop tot de verantwoor delijkheid hoort van NS. De pro vincie investeert daarom niet in de plaatsing van een automaat. GS adviseren de dorpsraad, tot de ov-chipkaart er is, vooraf ongeda teerde vervoersbewijzen te kopen om op elk gewenst moment op de trein te kunnen stappen. Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo' Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25