is, dat ik er klaar voor ben' Drummer debuteert als acteur Winkeldief steekt man in gezicht „Het was een simpele handycam, waar ik vooral nonsensdingen mee „De mensen die ik zocht voor de rollen, bleken eigenlijk heel dichtbij filmde, maar ik heb er toch veel van geleerd." te zijn." 'Ik Zfl! schoo ig mij nwel n economieleraar van de middelbare o°m3 pïïtijk- in de rol van brute stiefvader' ervaring op te Swiss^Sense" www.swisssense.nl w PZC Dinsdag 10 maart 2009 19 Met zijn eerste korte film won Krabbendijkenaar Mark Lindenberg (20) in 2007 de filmcompetitie 'Shorts at Sea'. Nu is er de nieuwe productie Papa's Weekend. door Luc Oggel In zijn ouderlijk huis in Krab- bendijke bekijkt Mark Linden- berg de eindmontage van zijn nieuwe korte film Papa's Weekend nog eens kritisch. Voor de tigste keer. Dan gooit hij zijn laptop resoluut dicht. „Nee, we la ten het zo." De film mag dan slechts vijftien minuten duren, een veelvoud aan tijd is erin gestoken. „Het idee ont stond in april vorig jaar. In okto ber zijn we gaan draaien en nu is hij klaar voor de prèmiere." Lindenberg is met zijn twintig jaar nog vrij jong, maar zijn carrière als cinematograaf zit al aardig in de lift. Op 14-jarige leeftijd kocht hij YERSEKE - Voor Jeroen Polderman (39) uit Yerseke, bekend als drum mer van de bands Plaeto en Rock- session, is Papa's Weekend zijn eer ste ervaring als acteur op het witte doek. En dan meteen in een hoofd rol. „Het is goed bevallen en leuk om te doen", zegt hij. Hoewel hij niet heel veel tekst heeft, is Polderman erachter geko men dat er best wat bij komt kij ken om een rol overtuigend te brengen. „Ik heb het eindresultaat zelf ook nog niet gezien, ik ben be nieuwd hoe het overkomt. Als filmfanaat let ik daar namelijk ook erg op." Of hij naast zijn muzikale carrière nog een leven als acteur voor zich ziet? „Ik twijfel nog een beetje, ik weet niet of ik het kan." Over Lindenberg is Polderman vol lof. „Echt een professional." zijn eerste camera. „Het was een simpele handycam waar ik vooral nonsensdingen mee filmde, maar ik heb er toch veel van geleerd." In 2007 won hij, geheel onver wacht, de filmcompetitie 'Shorts at Sea' met zijn korte thriller Bloed eigen Broer. Nu is er weer een pro ductie waarvan Lindenberg zelf vindt dat die 'het waard is om be keken te worden'. „Papa's Weekend gaat over een meisje dat alleen een stiefvader heeft en droomt van een weerzien met haar echte vader. Die komt zij tegen op een manier die ze niet verwacht." De film is een com binatie van drama en actie, genres die Lindenberg wel aanspreken. De Krabbendijkenaar kwam op het idee voor het plot naar aanlei ding van verhalen over echtschei dingen. „Ik heb het zelf niet mee gemaakt, maar het is wel een on derwerp dat me raakt." Was Bloedeigen Broer nog een rede lijk bescheiden productie die met tien mensen is gemaakt, aan Pa pa's Weekend hebben inclusief figu ranten zo'n zestig mensen meege werkt. De hoofdrollen worden ver tolkt door Lindenbergs oud-ëcono- miedocent Robert Verlee van Het Goese Lyceum ('ik zag hem wel als brute stiefvader'), de bekende Zeeuwse drummer Jeroen Polder man als vader ('ik ken hem van het werk bij de Sligro') en Yvette Luteijn als dochter. „De mensen die ik zocht voor de rollen, bleken eigenlijk heel dichtbij te zijn." Lin- te worden. „Dat is eigenlijk de be denker van de plaatjes, hij die de sfeer van het beeld bepaalt", legt hij uit. „Mensen als Tom Erisman en Bert Pot zijn wat dat betreft gro te voorbeelden, maar ook een film als Wilde Mossels, één van de beste die in Nederland zijn gemaakt." Hoewel Lindenberg een liefhebber is van filmhuisfilms, kan hij ook genieten van Hollywood-spekta- kel. „The Wrestler bijvoorbeeld, die is ook heel erg doen, is Linden berg op dit mo ment camera-assistent bij een nieuwe bioscoopfilm. Ook heeft hij zich ingeschreven bij de Filma cademie. „Ik weet nu nog meer dat ik er echt klaar voor ben, dat dit echt mijn ding is." denberg heeft ook veel hulp gehad van jeugdvriend Stefan Koeman, die de rol van regelneef op zich nam. „Daar ben ik minder goed in", lacht Lindenberg. Dankzij sponsors en geleen de apparatuur van de Fil macademie in Amster dam, is Papa's Weekend een be hoorlijk professionele productie ge worden. Lindenbergs doel is om uiteindelijk director of photography §1 Q De première van Papa's Weekend is zondag 15 maart om 19.30.uur aan de Noordweg 8 in Krabbendijke. Een korte trailer is te zien op www.pzc.nl BÜXSPRINGS MATRASSEN Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a Aanbieding exclusief in Breda, Den Bosch, Deurne, Middelburg, Oisterwijk, Son en Uden Mark Lindenberg met een scène uit zijn nieuwe korte film Papa's Weekend. Links op het computerscherm hoofd rolspeelster Yvette Luijten. foto Willem Mieras Gestoffeerd hoofdbord 2 elektrisch verstelbare boxsprings 2 luxe pocketveren matras- QOQfl sen 2 matrasbeugels 1 latex topdekmatras met split Normale prijs €£999C- nu voor U OIÜU j" MIDDELBURC - Een verdachte van winkeldiefstal heeft gistermiddag een 33-jarige winkelmedewerker aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg in het gezicht gesto ken. Het slachtoffer was rond drie uur aan het werk in een winkel aan de Lange Geere in Middelburg en zag enkele personen lopen, die vermoedelijk eerder die dag goede ren hadden weggenomen uit de winkel. Hij en een vrouwelijke col lega gingen er op de fiets achter aan. Op het Domburgs Schuitvlot probeerde de winkelmedewerker de verdachte tegen te houden waarop hij in zijn gezicht werd ge stoken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21