SPRIN 'Ik weet nu dat dit mijn Bord voor Grijpskerke onderwijsplan voor scouting Zeeland waïky Uilenballen ontleden in bibliotheek Eenentwintig Nieuwbouw dichterbij vragen over rw t Jubileumsfeest van katholieke vrouwen _L „Het idee ontstond in april vorig jaar. In oktober zijn we gaan draaien en nu is hij klaar voor de première." Kinderkunstcursus in KinderKunstAtelier Eierschaalmozaïek en gefriemel met fimoklei Goes is 's lands eerste eerlijke gemeente Sieraden maken in Vrouwenpolder Na vijfjaar soebatten heeft Grijpskerke een informatie-bord staan. Veerse gemeenteraad beslist begin april over eenmalige subsidie. De leukste merken kinderschoenen. 18 Dinsdag 10 maart 2009 PZC W vlissincen - Nieuwsgierige, na- tuurliefhebbende kinderen en vol wassenen die al-tijd al hebben wil len weten hoe een uilenbal er van binnen uitziet, moeten morgena vond vooral naar de bieb in Vlis- singen komen. Daar legt jeugdna tuurclub De Vleermuis uit Grijps- kerke van 19.45 tot 21.30 uur haar gereedschappen op tafel. Bieble- den mogen voor twee euro mee doen, niet-leden voor drie euro. d.e.p.t. angels street one expresso nieuw! one touche t/m mt 46 Langstraat 73 Arnemuiden tel. 0118-606200 Geopend wo. t/m zat vlissincen - Creatieve kinderen uit de groepen 5, 6 en 7 kunnen vanmiddag aanschuiven in het KinderKunstAtelier in buurthuis 't Bolwerk, in de Vlissingse wijk Pa pegaaienburg. Van 15.30 tot 17.00 uur kunnen ze daar met een echte kunstenares al lerlei vormen van kunst beoefe nen als tekenen, schilderen, boetse ren en steenbewerken. Deelname aan de cursus kost vijftien euro. middelburg - Mensen die zin heb ben in een knutselavondje, kun nen vanavond terecht in 't Mean- dertje, in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Daar is van 19.00 tot 21.30 een workshop. Els en Ria geven les in eierschaalmozaïek, Anita weet alles van scrapboeken met sjablonen en Liesbeth geeft uitleg over het maken van hangers van fimoklei. Cursuskosten bedra gen vijf euro, exclusief materiaal. goes - Sinds gisteren is Goes offici eel de eerste Fair Trade gemeente van Nederland. Deze week staat Goes in het teken van die titel. Zo krijgen alle basisscholen een ken nismakingspakketje en loopt don derdag een dweilorkest door de stad. Gisteren onthulde wethouder Sop hie van 't Westeinde op het Tien denplein het bord dat bij alle toe gangswegen komt te staan. vrouwenpolder - De Stichting Welzijn Veere houdt vanavond een workshop sieraden maken in het jeugdhonk aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder. Meiden vanaf elf jaar zijn daar van af 19.00 uur welkom. Om onge veer kwart over negen sluit de tent. Deelname kost twee euro. O Meedoen? Opgave gaat via c.stempher@welzijnveere.nl Hoofdrolspeelster Yvette Luijten schuilt onder het bed. door Annemarie Zevenbergen grijpskerke - Eindelijk staat het er; het informatiebord met de plat tegrond van de kern. Na lang soe batten ziet de dorpsraad Grijpsker ke de bekroning op al zijn werk. Wethouder Jaap Melse van Veere onthulde het bord gistermiddag in bijzijn van de dorpsraadleden Mad- dy Bos en Rias Roelse. Maddy Bos slaakt een zucht van verlichting: „Hè, hè het staat er. Eindelijk! Toen ik in de dorpsraad begon, vijf jaar geleden, waren ze er al mee bezig." Penningmeester Rias Roelse vult aan: „We hebben niet alleen een plattegrond van de kern, maar ook van het buitenge bied. Ie ziet in feite de situatie van Grijpskerke van voor de herinde ling, met alle omliggende wegen. Dar hebben we voor de fietsers ge daan. Verder staan bijvoorbeeld de trim- en tennisbanen en imkerij Poppendamme erop." Dorpsraad en gemeente betalen sa men de kosten van het bord, 750 euro. Roelse: „Het is een prima bord, alleen vind ik het jammer dat het 's avonds ook verlicht is. Dat is toch een beetje lichtvervui ling." Desalnietemin heft hij het glas op het langverwachte bord." vlissincen - Het Katholiek Vrou wen Gilde viert morgen zijn 35-ja- rig jubileum, en koppelt daar di rect zijn jaarlijkse ledendag aan, in Huys Ter Schelde in Vlissingen. Al le Zeeuwse leden zijn vanaf 9.30 uur welkom voor een Viering van Woord en Gebed met daarna de vergadering, een muzikaal optre den van Con Animo en na de lunch een lezing door Leo Feijen, tv-presentator van Kruispunt. vlissincen - De Vlissingse onder wijswethouder, Frans Prins, kan zijn borst natmaken. De fractie van de Christenunie vuurt in de commissie van vanavond maar liefst eenentwintig vragen op hem af Die gaan over het huisvestings plan voor het onderwijs in Vlissin gen, voor de komende zes jaar. Commissielid Anko van Hoepen wil er vanalles over weten: of de lay-out nog verandert, of de leer ling-prognoses niet wat rooskleu rig zijn voorgesteld, wanneer de brede school in het Middengebied opent. Etcetera, etcetera. Zijn nieuwsgierigheid valt overi gens te verklaren: Van Hoepen is zélf directeur van een basisschool. door Annemarie Zevenbergen veere - Het college van B en W van Veere stelt de gemeenteraad voor een eenmalige subsidie van 12.500 euro te verlenen aan Scout centrum Zeeland, ten behoeve van nieuwbouw aan het Veerse Meer. Scouting Zeeland is al jaren bezig met plannen om het totaal verou derde scoutinggebouw aan de oevers van het meer te vervangen door nieuwbouw. Het huidige gebouw, met dertig slaapplaatsen, werd veertig jaar ge leden gebouwd. Scouting Zeeland heeft een ontwerp laten maken voor een nieuw onderkomen, dat ruimte moet bieden aan vijftig gas ten. Groot probleem tot nu toe was het geld. De bouwkosten bedragen 490.000 euro, waarvan de scou ting zelf zo'n 250.000 voor eigen rekening neemt. Als de gemeente Veere die 12.500 euro zal bijdra gen, komen volgens voorzitter Wouter Dert van het Scoutcen trum 'meer subsidiegevers over de brug'. „Het geeft de mogelijkheid om naar de provincie te stappen en zelfs om Europese subsidie aan te vragen. Ik zie de toekomst nu een stuk zonniger in." Langstraat 7 - Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20