Zeeland PZC Kustwerk vertraagd door granaten 17 WALCHEREN 27 18 en 19 Mijn uit oorlog blijkt na onderzoek door experts een zeeboei te zijn. Bruse moeder zwaait met mes in zwembad Fietspad ieeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Alles kan De kegelbijvlieg is in iedere tuin te vinden Dinsdag 10 maart 2009 Mark Lindenberg is helemaal klaar voor de film Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Niet één, maar twaalf granaathulzen kwamen gisteren te voorschijn uit het strand bij Vlis- singen. Gelukkig waren ze leeg en konden ze niet meer ontploffen. En gelukkig bleek de 'mijn' ook geen mijn, maar een zeeboei. Door de vondst van explosieven uit de Tweede Wereldoorlog kwam het werk aan de kust tussen Vlissingen en Dishoek tijdelijk stil te liggen. Volgens waterschap Zeeuwse Eilanden loopt het werk aan de glooiing bij de Nolledijk hierdoor twee weken vertraging op. „Het zou half april klaar zijn, maar dat wordt nu eind april", ver klaart woordvoerster Emilie Sturm van het waterschap. „Maar het werk is in ieder geval klaar voor het strandseizoen, zodat de toeris ten er geen last van hebben." De projectielen zijn vorige week donderdag al gevonden. Een bom- expert heeft ze vrijdag onder zocht. Die middag hebben het wa terschap en de gemeente Vlissin gen besloten het werk voor het kustversterkingsproject Zwakke Schakels meteen stil te leggen. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de vondst gisteren pas be kendgemaakt om te voorkomen dat nieuwsgierige mensen er in het weekeinde op af zouden ko men en er zouden gaan graven. Het Explosieven Opruimingscom mando kon namelijk gisteren pas komen om de projectielen op te graven. „We hebben er in het weekeinde zand overheen gelegd en dat is vandaag weer wegge haald", legde Sturm uit. De explosieven lagen bij de Nolle dijk, in de buurt van de strandover- gang Zwanenburg. Het waterschap heeft het gebied afgezet, maar het strand blijft wel voor iedereen toe gankelijk. „Het is maar een klein stuk waar je niet mag komen, dich ter bij het water is er niks aan de hand", verklaart Sturm. Het bedrijf Van der Herick, een on derdeel van aannemingsbedrijf Zeeuwse Stromen dat de kustver sterking uitvoert in opdracht van het waterschap, zoekt in de omge ving naar andere explosieven. Van der Herick is daarin gespeciali seerd. Sturm: „Deze week worden de locaties in beeld gebracht. Vol gende week gaan mensen met me taaldetectors op de verdachte plek ken op jacht naar projectielen. De week daarna worden de vondsten opgegraven." Zolang dat onderzoek duurt, mag er niet aan de glooiing bij de Nolle- W* Bij kustwerk aan de Nolledijk in Vlissingen zijn twaalf lege gra naathulzen en een zeeboei gevon den. De komende week wordt verder gezocht naar projectielen. dijk worden gewerkt. Dat is het enige kustwerk bij Vlissingen dat hierdoor vertraging oploopt. Voor Zwakke Schakels wordt eveneens gewerkt bij Westduin. Dat, en het werk aan de infrastructuur achter de duinen, gaat gewoon door. Dat geldt ook voor het werk van het projectbureau Zeeweringen aan de boulevard van Vlissingen. „Het was voor ons natuurlijk geen verrassing dat hier explosieven uit de Tweede Wereldoorlog konden liggen", vertelde Sturm. „Daarom is ook extra voorzichtig gewerkt. Maar de dijk daar ter plaatse is na de oorlog aangelegd en later is ook al eens gezocht naar explosieven. We dachten dus dat het meeste wel weg zou zijn." Door de vondst van explosieven loopt de kustversterking bij Westduin twee weken vertraging op. foto Lex de Meester BROUWERSDAM - Een 48-jarige vrouw uit Bruinisse is zaterdag avond aangehouden nadat ze een 18-jarige jongen met een mes had bedreigd in het zwembad van bun galowpark Port Zélande op de Brouwersdam. Het vriendengroep je van de jongen had ruzie gekre gen met een andere groep, onder wie de dochter van de verdachte. Die waarschuwde haar moeder, die met een mes kwam aanzetten. Eindelijk had ze 'em dan, haar splinternieuwe Sparta. Na jaren van fysieke stilstand, maar structurele geldstortingen op de rekening van de plaatselijke sportschool werd het ook wel eens tijd voor wat lichaamsbeweging. En dus waagde ze zich zaterdag aan een fietstocht. He-le-maal van Vlissingen naar Westkapelle. Tip? redactie@pzc.nl En terug. Totaal uitgeput was ze, maar voldaan. Zó voldaan dat ze de maandag erop haar nieuwjaars voornemen inwilligde: op de fiets naar kantoor. Van Vlissingen naar Middelburg. Bijna bleef het bij die ene keer. Ze moet er nog even aan wennen dat ze op het fietspad kan blijven, en de autoweg mag mijden. Trekking 10 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19