Ambulances Overgewicht Damherten 11 Damherten (slot). Ontpoldering Zendmast Voedselbank T~7, PZC Dinsdag 10 maart 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Die minister Klink is van Lotje ge tikt. Als hij alles zo graag wil on derzoeken, moet hij zijn mobil ho me een poosje bij de Westkaap in Westkapelle zetten. En dan op een hoogzomerse dag een hoogzwan gere, op bevallen staande nicht naar Goes zien te vervoeren. Dan weet hij direct waar hij de definitieve plek kan vinden. A.M. Bak Chopinlaan 12, Vlissingen Als je niet goed op gewicht bent, hetzij te dik hetzij te dun, dan ben je niet in balans. Terug in totale ba lans komen is de oplossing en van daaruit verder werken met gezon de voeding en een stuk bewust wording. Beweging is daarbij nood zakelijk. Daarnaast hebben men sen wekelijks steun en coaching nodig van een goed geschoolde 'voedingsadviseur die niet alleen met calorieën en punten werkt. Wat mij het meest aan het hart gaat, zijn kinderen die te dik zijn. Dat heeft invloed op hun gezond heid en hun sociale^n beroepsle ven. Voorlichting is dus broodno- dig. Weten waarom je dik wordt en waarom je bepaalde dingen be ter niet kan eten. Waarom we voe ding zoals plantaardige eiwitten, fruit, groente en-gezonde vetten nodig hebben en andere dingen beter kunnen laten staan. Voorlich ting en bewustwording op een leu ke manier is voor mij de enige op tie in dit belangrijke proces dat ons allemaal aangaat en dat ieder een gezonder kan maken. Marian Villee Lorentzhof 5, Kruiningen En weer konden de lezers van de ze rubriek kennis maken met het geklets van de heer Ossewaarde uit Oud-Sabbinge betreffende de populatie damherten in de west hoek van Schouwen-Duiveland (krant 6/3). Dat deze dieren steeds meer voor overlast zorgen en voor verkeersonveilige situaties, gaat ge heel aan hem voorbij: in zijn geval zou ik Oud-Sabbinge verruilen voor de westhoek! Onlangs keek ik naar een reportage van de BBC met betrekking tot dezelfde proble matiek in een Engels bosgebied: de verantwoordelijke persoon voor dit gebied vertelde dat het afschie ten van damherten noodzakelijk was, omdat anders het evenwicht tussen flora en fauna volledig ver stoord zou worden: nieuwe aan plant van jonge bomen en strui ken zou geen kans krijgen! Nu kan je van dieren houden, maar als je met oögkleppen op blijft lopen, verlies je klaarblijkelijk elke reali teitszin uit het oog. Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse Eindelijk is er een extern bureau ingeschakeld om damherten te tel len. Meerdere keren heeft de Partij voor de Dieren hierop aangedron gen om belangenverstrengeling te voorkomen. Een jager wil nu een maal hoge telcijfers zodat ze eer der mogen gaan jagen, dus dan hebben ze die ook. Maar nu lees ik weer in de krant dat er is geteld door jagers en dat er naast vrijwel iedere jager, dus niet altijd, een on afhankelijk persoon van o.a. Staats bosbeheer mee heeft geteld. Staats bosbeheer nam zelf deel aan de jacht, dus hoezo onafhankelijk, daar kun je nu alweer vraagtekens bij zetten. Er zijn ten hoogste 440 dieren geteld en 108 zijn er afge schoten dus zijn er ineens ruim 400 kwijt? Hoe kan dat nu? Heeft de FBE dan toch de telcijfers van vorig jaar verdubbeld? Volgens Cees de Lange, districthoofd van Staatsbosbeheer, kan het gebied ze ker meer dan 1000 herten aan dus lijkt mij dat de jacht definitief voorbij is. Rob Ossewaarde de motie-Van den Berg (1998) uit: ontpolderen zeer ongewenst; met de motie-Van der Staaij (2006): geen onvrijwillige landbouwgrond- verwerving. Omwille van partijpo litiek en vage beloften van de mi nister van LNV gingen zowel de Eerste, als de Tweede Kamer tegen stribbelend over tot acceptatie van de verdragen. Nu toch overgaan tot ontpolderen zou het vertrou wen in de democratie pas echt schaden. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge /-jgfjiQS 3 De ontpolderingslobby probeert weer eens de schijn te vestigen, dat ontpolderen gewenst is. Een hoogleraar waterrecht houdt ons voor, dat de Scheldeverdragen op democratische wijze tot stand zijn gekomen (krant, 6-3). Blijkbaar niet gehinderd door enige kennis van de feiten stelt zij zelfs, dat niet overgaan tot ontpolderen funest is voor het vertrouwen in de demo cratie. Het tegenovergestelde is het geval: 80 procent van de Zeeuwse bevolking is tegen ontpolderen; de huidige Provinciale Staten waren volgens hun verkiezingsprogram ma in 2007 ook bijna allemaal te gen. De Tweede Kamer sprak met In de krant van 4 maart reageert mevrouw Akkermans op een arti kel over Wilders. Haar interpreta tie is: Wilders krijgt geld van de loodse gemeenschap in Amerika. Vervolgens concludeert ze, dat de Joodse gemeenschap nu niet pre cies het orgaan is dat voor vrije me ningsuiting is. Als argument voert ze aan, de reactie van de Joodse ge meenschap in België naar aanlei ding van het programma 'Man bijt hond'. We zien hier twee redeneer trucs. De generalisatie en het ge lijkstellen van kritiek op een grap met het tegen de vrije meningsui ting zijn. Dan haalt ze er Israël bij en stelt dat kritiek op Israël niet mag. Een onwaarheid. Het kan wel tegenkritiek uitlokken. Dan stelt ze dat Wilders tegen vrijheid van mening is en voor het afslach ten van moslims. Waar haalt ze dat vandaan? Mijn conclusie is, dat ze het stukje over Wilders heeft aangegrepen om tegen Israël en de Joodse gemeenschap te ageren. L. R. Tromp Hammarskjöldlaan 31, Middelburg De uitspraak van de bestuursrech ter inzake de 65 meter hoge zend mast in Driewegen voor het com merciële radiostation BNR is een klap in het gezicht van eenieder die begaan is met het Zeeuwse landschap. Vooral de zinsnede dat de mast zo onopvallend mogelijk in het landschap moet worden ge plaatst, duidt niet op een serieuze benadering of enig realiteitsbesef Dat het zover heeft moeten ko men is tekenend voor de manier waarop de gemeente met de men sen in de buitengebieden meent te moeten omgaan. Eerst wordt het landschap vernield en vervolgens biedt de daarvoor verantwoordelij ke wethouder een boom aan. Als een pleister op de wonde. Overi gens hebben de bewoners dat uit de krant moeten lezen. Onderwijl hebben zich hier aan de Drie- wegenweg een aantal gemeente raadsleden (GroenLinks, Dorpsbe langen, PvdA, CDA, Lijst Broekhui zen en Lijst Freeke) gemeld die zonder uitzondering tegen dit be sluit zeggen te zijn. En toch komt die mast er. De vraag is dan ook ge rechtvaardigd of de bevolking daar op enigerlei wijze iets in te zeggen heeft. Vooralsnog lijkt het erop dat de raadsleden die wij gekozen heb ben, niets in de melk hebben te brokkelen. Figuranten zijn het, in deze door het college opgevoerde klucht. Die is geregisseerd door wat hogere ambtenaren, met toe stemming van de provincie. WC Maarten Loskamp Oriewegenweg 13, Driewegen Wat een aardige actie van me vrouw Mutsaers om bij supermark ten voedsel in te zamelen voor de Voedselbank. Maar wat jammer dat er zo weinig vrijwilligers wa ren. Geen geld om eten te kopen wil niet altijd zeggen dat er geen tijd is om de handen uit de mou wen te steken. Of zijn er andere re denen waarom de mensen voor wie het eten bestemd is, niet mee werken aan deze actie? Valse schaamte moet in deze crisistijd geen rol spelen. Onze maatschap pij moet zich schamen dat er men sen moeten leven van de bedeling! Martha Blom Heernisseweg 43, Goes In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkeldërs en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. Vertrek zat. 25 april Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting bus vertrekt uit uw buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11