'Ik ben mijn kinderen nooit vergeten' Mossels Harnas 2 Nieuw Zeeland Arie Boomsma 2 Rampvlucht 2 Retirade Passeerstroken PZC Maandag 9 maart 2009 I 9 De knuffels en paardenposters van zijn oudste dochter bewaart Ben nog allemaal. Nu, na vijfjaar, heeft hij aangifte gedaan tegen zijn ex-vrouw wegens onttrekking aan het ouderlijk gezag. foto Inge van Mill/GPD 'Dwaze vaders' werden ze meewarig genoemd als weer eens een gescheide papa verkleed als Batman zich aan een gebouw vastketende. Er is hoop nu onlangs de eerste moeders zijn veroordeeld wegens het niet nakomen van de afspraken rondom de kinderen. door Mayke Calis en Dylan de Cruijl De knuffels, paarden posters en kinderte keningen van zijn oudste dochter be waart Ben (44) alle maal nog. Keurig ingepakt in do zen op de nieuwe slaapkamer die zij nooit heeft gezien. Het destijds 11-jarige meisje liet de spullen ach ter toen ze na het weekeinde terug keerde naar haar moeder, zijn ex-vrouw. Hij zou haar niet meer terugzien. Dat was vijfjaar geleden. Zijn an dere kinderen, nu 15 en 11 jaar, be zochten hem nog'wel een tijdje, zoals de omgangsregeling voor schreef Eén avond per week, eens in de veertien dagen in het week einde en in de helft van de vakan ties. Maar een krap halfjaar later was ook dat afgelopen. „Mijn ex belde en zei: 'Ik haal ze van school en jij hoeft voorlopig niet meer te komen'. Ik heb ze daarna vier jaar niet gezien. Maar ik heb alles nog. Ook het stapelbed dat ik ooit voor ze kocht. Als ze terugkomen, wil ik laten zien dat ze welkom zijn. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezers redacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) We zijn eruit, Duitse en Deense wetenschappers (schetenhappers?) hebben een groot probleem in kaart weten te brengen, de mossel scheten zijn uitermate slecht voor het milieu. Nu had ik al geen hoge pet op van milieu-organisaties, maar blijkbaar zijn ze nu de weg helemaal kwijt. Wie verzint zoiets? De zoölogische darmcommissie, de ruftwatchers, scheetexperts of de vereniging van FFL (fahrt for li fe)?. Laat die Duitsers eerst het Rührgebied eens ontlasten - een scheet levert geen bijdrage - alvo rens zich te bemoeien met de mos selscheet, overigens, hoe herken je zo'n scheet? Is dit door een kleine rimpeling in het water of wat luchtbelletjes? Ruiken lijkt een op tie, maar volgens mij moeilijk te snorkelen. Onderzoekers bedankt, bij elke vol gende mosselmaaltijd zal ik aan jullie niet denken. (Sch)eet smake lijk j. Mast Meindert Hobbemalaan 81, Vlissingen Dat ik ze niet ben vergeten." Voor hem liggen plastic mapjes met uitgeprinte e-mails en juridi sche documenten. Ze vertellen zijn kant van het verhaal. Over de kinderen die hem ervan beschuldi gen hun moeder financieel uit te melken en over zijn ex die de kin deren bij hem weghoudt, onder het mom dat zij hem niet willen zien. Vijfjaar hoopte Ben dat het contact zou terugkeren. Het ge beurde niet. Daarom heeft hij on langs de ultieme maatregel geno men: aangifte tegen zijn ex-vrouw wegens onttrekking aan het ouder lijk gezag. Zoveel aandacht te geven aan een organisatie, afgelopen dinsdag in de krant, schetst mijn verbazing. En dan deze terreurbeweging ge lijk te stellen met Israël. Israël dat eerst honderden raketten moet in casseren en vervolgens wordt be schuldigd van allerlei zaken waar Israël part nog deel aan heeft. Bent U ooit in Sedoret geweest om met eigen ogen te zien wat er is afgeschoten aan zelfgemaakte ra ketten, met spijkers en glassplin ters gevuld? Israël stelt zichzelf er niet tegen over door zich terug te trekken of aan te vallen maar wel om zich te verdedigen, waartoe ze volgens mij het volste recht hebben. Wat betreft het stelen van land is duide lijk dat het beloofde land (Psalm 105) niet meer gestolen kan wor den. Ruud Baas I. v.d Bijlstraat 9, Zonnemaire De provincie wil het eens anders om doen. Eerst inspraak, een feno meen dat in Zeeland nooit geres pecteerd werd, en dan plannen voor de toekomst (krant 5 maart). Klinkt alsof de burger de toekomst mag bepalen. Waarschijnlijk gebo ren uit de koker van een mediastra- teeg, die met de suggestie van wa re democratie het paternalistisch beleid van de Abdij wil oppoetsen, maar dat geloof je zelf natuurlijk Onlangs zijn in drie rechtszaken moeders veroordeeld tot taakstraf fen wegens het frustreren van de omgangsregeling. Zo legde de straf rechter in Leeuwarden vorige maand een vrouw honderd uur taakstraf op, waarvan veertig uur voorwaardelijk. Zij hield zich jaren lang niet aan de omgangsregeling voor haar zoon. Het was voor het eerst dat het Openbaar Ministerie om die reden een moeder vervolg de op grond van onttrekking aan het ouderlijk gezag. Door de rechtszaken heeft Ben op nieuw hoop. En hij is niet de eni ge. Scheidingsdeskundigen en be niet. Al decennia lang negeert de provincie de meest prangende pro- blematieken in Zeeuws-Vlaande- ren, waarvan bekend is dat burgers inspraak eisen, maar wat bewust genegeerd wordt. Of het nu het op sluiten van Zeeuws-Vlamingen achter tunneltarieven betreft, of het traineren van de aanpassing van dodenweg N61 en het ontpol- derbeleid. Een bestuur dat aan ta fel niet meer in zijn bord vol actue le realiteit durft te kijken, maar wel burgers stimuleert met hen naar het plafond van de toekomst te turen, komt niet serieus over. Het wachten is op de verkiezingen en een echt inspraakbeleid. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Arie Boomsma kletst uit zijn geta toeëerde nek. Je gaat me toch niet vertellen dat je dat schilderij op je rug liet zetten omdat je het geprik van die naalden zo lekker vindt, Arie. Dat laat je zetten om er mee te pronken, en misschien je christe lijke boodschap te uiten, gezien de afbeelding. Nu de EO het niet mooi vindt, waait je jasje ineens de andere kant op. Moeten we onze jeugd door zulke nitwits laten opvoeden op tv? 40 dagen zonder sex? Wat me nog het meeste ergert is dat hij door veel programma's gevraagd wordt om commentaar te leveren. Stoppen daarmee, hij heeft zijn ei gen brevet van onvermogen gete langengroepen denken dat het aan tal rechtszaken van vaders tegen hun ex fors zal stijgen. Nieuw be leid als het verplichte ouderschaps plan ten spijt. Vanaf begin deze maand zijn ouders met jonge kinderen die gaan scheiden, verplicht een zoge heten ouderschapsplan aan de rechter te overleggen. Daarin staan alle afspraken tussen ouders over de kinderalimentatie, verblijf,^va kanties, zorg en opvoeding ver meld. Het idee erachter is dat de scheidende ouders zo minder ru zie maken waar de kinderen bij zijn, \yant dat is erg slecht voor kend. Laat hem lekker in zijn on dergoed paraderen, is niets mis mee, maar kom niet aan met neu- zelige reli-praatjes die hij toch niet meent. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek De hoogtemeterafwijking ver klaart de fatale gebeurtenis van TK 1951 (krant, 5 maart). Op grond van de beschikbaar gestelde infor matie blijft de optie nog wel aan wezig dat de bemanning in de laat ste en hopeloze fase de impact heeft willen minimaliseren - het zo goed mogelijk absorberen van de energie na de val. Enerzijds door spreiding daarvan in de tijd (achtereenvolgens staartbreuk, im pact landingsgestel, afschuiving rompdeel, impact neuswiel) en an derzijds door horizontaal afleiden (stoot gas op cruciaal moment). Gelukkig toeval of doelgericht han delen? Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Met schaamte kom ik tot de ont dekking dat ik mijn kinderen in hun opgroei-fase af en toe mishan deld heb. Ik neem aan dat u ook kinderen (grootgebracht) hebt. Wij wel hoor! De onze zijn nu dan ook hevig getraumatiseerd. Ar me 'bezorgde vader' die volgens dat stukje in de krant (6 maart) de hun psychische ontwikkeling. Het ouderschapsplan is een voor uitgang, menen scheidingsdeskun digen, maar de sancties als een van beiden zich er niet aan houdt, zijn onvoldoende, zegt Fred Schonewil- le. Hij is docent én onderzoeker echtscheidingsrecht aan de Univer siteit Utrecht en tevens echtschei dingsbemiddelaar. In de nieuwe re geling kan de benadeelde partij, bijvoorbeeld de vader wiens ex de kinderen niet wil meegeven, bin nen zes weken door de civiele rech ter worden gehoord. Daarvoor moet hij wel eerst een dure advo caat nemen. Schonewille vindt dat dit zonder advocaat moet kunnen. „In dit soort zaken helpt alleen lik-op-stukbeleid, het heeft geen ef fect als een zaak na zes weken nog eens voor rechter komt." Daarom snapt hij wel dat veel va ders nu hun toevlucht nemen tot het strafrecht. Hij denkt dat de twee recente strafzaken een omme keer betekenen. „Andere moeders worden nu meteen door hun advo caat of mediator gewaarschuwd. Dat heeft een afschrikwekkend ef fect." Volgens hem heeft het Openbaar Ministerie de aangiften van de zo geheten dwaze vaders lange tijd niet serieus genomen. Kinderen zijn beter af bij hun moeder, werd gedacht. Liever een ouder niet zien, dan constante ruzie tussen twee ouders. Nu komt men er steeds meer achter dat kinderen beide ouders nodig hebben. Scho newille: „Ouders moeten inzien dat ze als partner zijn gescheiden en niet als ouder." Daarmee is Ben het helemaal eens. Een slepende civiele zaak te gen zijn ex zou ten koste zijn ge gaan van de kinderen. „Het zou van mij een boze vader maken en handen vol geld hebben gekost." Reclame Code Commissie heeft doen besluiten het spotje waarin 'n moeder haar kind 'n 'veeg uit de pan' geeft, pas op 'n later tijd stip uit te zenden. Ie laat je als ouder voortaan maar chanteren door een kind wat het snel zal begrijpen dat deze ouder toch niet in het openbaar (in su permarkt o.a.) zal durven retire ren! Wij ouders zullen dat dus voortaan in het geniep moeten doen. Guus Janssen van Hallstraat 69, Vlissingen Iedereen blij met passeerstroken staat er boven een artikel in de krant van 5 maart. Inderdaad is er nu op de rondweg bij 's Gravenpol der, meestal, een vlotte doorstro ming. Echter, bij de aanleg van de ze stroken zijn de pechstroken ver dwenen en dat lijkt mij onaan vaardbaar tenzij ze daar voorheen als nutteloze voorziening zijn aan gelegd. Ik hoop dan ook dat er op korte termijn weer enkele van deze pechstroken aangelegd worden. Bo vendien hoop ik dat, njet alleen in de gemeente Borsele, maar door heel Zeeland, meer parkeerplaat sen met picknickbanken langs se cundaire wegen aangelegd worden zodat bewoners en toeristen even kunnen stoppen om zo van het Zeeuwse landschap te genieten. Hans Rentmeester Hoofdstraat 56, Ovezande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9