Fortis knokt tevergeefs om laatste kans op lijfsbehoud in overgangsklasse Teams VVS'92 boeken ruime overwinningen Oemoemenoe grijpt laatste strohalm De Stormvogel te sterk voor HZ&PC Mytilus heeft dubbel gevoel na overwinning op Castellum. Tovaal wordt na rust afgedroogd door koploper DIOK 2. Tjoba heeft winst nodig om kampioensduel af te dwingen. De Ganze-vrouwen lijden nederlaag bij Warrus 4. Rentmeester wint ZK dammen met hoge score w PZC Maandag 9 maart 2009 [39 Twee volleyballers van Mytilus vormen een blok in het duel met Castel- lum. foto Willem Mieras door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van Mytilus wonnen in de tweede divi sie met 3-1 vai) hekkensluiter Cas tellum en pakten daarmee de laat ste strohalm. Beide standaard teams van WS'92 waren erg suc cesvol en deden met ruime zeges tegen Jola/Olympus goede zaken. Mytilus-Castellum 3-1 (25-16 25-22 25-18 22-25): Na afloop van het duel hadden veel spelers van het Goese Mytilus een dubbel ge voel. Enerzijds was er opluchting, omdat er eindelijk weer eens was gewonnen. Aan de andere kant werd beseft dat er misschien wel een kostbaar punt was verspeeld. Aanvoerder Peter Verburg, la chend: „Als we de rest van de wed strijden gewoon met 3-1 winnen, is er natuurlijk niks aan de hand." Mytilus speelde vooral in de eerste en derde set erg goed. Vanuit een prima pass bediende spelverdeler Valentijn Luijk vaak de midden aanvallers op maat. Met drie setze ges op zak kwam de thuisploeg in de vierde set snel op -een kleine achterstand. Die kon niet meer door Hans Markusse MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoe- menoe heeft de laatste kans gegre pen om de nacompetitie van de eerste klasse te ontlopen. De Mid delburgers versloegen op eigen veld Alkmaar met 35-26 en kwa men daardoor weer op gelijke hoogte met concurrent HRC 2. Voor Oemoemenoe resteren er nog drie uitwedstrijden en het pro gramma van HRC 2 lijkt op papier eenvoudiger. Tovaal verloor in Leiden met 63-3 van koploper DIOK 2. Oemoemenoe-Alkmaar 35-26: Op sportpark Voorborch in Mid delburg vocht Oemoemenoe voor de laatste kans. Via Clint Dodds kwam de thuisclub snel op een worden opgehaald. WS'92-Jola/Olympus 3-1 (25-23 25-23 22-25 25-22): De mannen klommen in de regiodivisie door een 3-1-overwinning op Jola/ Olympus naar de achtste plaats op de ranglijst. Dat gebeurde in een enerverend duel, waarin de thuis ploeg het zichzelf lastig maakte. WS'92 was vooral dankzij een goe de spelverdeling de betere ploeg, maar liet met een ruime voor sprong op 2zak de teugels te veel vieren. Dat leidde in elke set tot een spannende slotfase. Met veel variatie in de aanval en een degelij ke verdediging legde WS'92 in de eerste twee sets de basis voor winst. Nonchalance leidde in het derde bedrijf tot setverlies, waarna de vierde set een kopie van de eer ste twee werd. WS'92-Jola/Olympus 4-0 (25-15 25-12 25-15 25-17): Een dik verdien de zege voor de Vlissingse vrou wen, die zich door de winst in de subtop van de promotieklasse handhaafden. Een goed spelend WS'92 bediende zich van een ge varieerde aanval, was heer en meester en kwam tegen een ploeg die niet kon imponeren geen mo ment in de problemen. De thuis ploeg kon zich zelfs concentratie verlies veroorloven. 5-o-voorsprong en twee geslaagde trappen van Joey Luitwieler zorg den voor nog vijf punten extra. Alkmaar kwam snel terug tot 10-7, maar na een uitbraak van Quinten van Dijk liep de thuisclub uit naar een 15-7-voorsprong. Oemoeme noe kon die voorsprong echter niet vasthouden tot de rust, want de gasten scoorden opnieuw: 15-12. Na rust nam Clint Dodds zijn team opnieuw op sleeptouw maar het lukte Oemoemenoe niet om een definitieve kloof te slaan. De gasten kwamen terug tot 20-19, waardoor het zinderende duel nog alle kanten op kon gaan. Yedney America en Joey Luitwie ler vergrootten de marge weer tot 27-19, maar opnieuw wist Alkmaar terug te vechten tot op één puntje verschil: 27-26. In de slotfase trok Oemoemenoe het duel definitief naar zich toe. door JaapJan Ritsema GOES - Na de elfde nederlaag van het zaalseizoen staat vast dat de korfballers van Fortis gedwongen afscheid moeten nemen van de overgangsklasse. Met de nodige moeite creëerde Tjoba juist een kans op het kampioenschap van de eerste klasse. Fortis-GKV 12-14: In een chaoti sche wedstrijd lukte het Fortis weer net niet. Niet geholpen door de scheidsrechter brak het scoren de manco de Souburgers in de tweede helft op. Daardoor veran derde de 7-6-voorsprong in een 12-14-achterstand. Na deze neder laag is degradatie naar de eerste klasse voor Fortis een feit. For- tis-coach Aarnout Crucq zag zijn ploeg knokken voor de laatste kans, maar moest constateren dat het niet genoeg was. Pernix-Tjoba 9-10: Tegen de al ge degradeerde hekkensluiter speelde Tjoba bepaald niet als een kam pioenskandidaat. „We hebben te gen onszelf geknokt", constateerde coach Chris van Put. Organisatori sche tekortkomingen, een warrig leidende arbiter en blessures (van door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel boekten zater dag een 2-10-zege bij HZ&PC. De reserves wonnen thuis met 8-4 van Gorgo. De Ganze-vrouwen verloren met 16-3 bij Warrus 4. Mannen. HZ&PC-De Stormvo gel 2-10: HZ&PC begon sterk en nam een verrassende 2-0-voor- sprong. Pas daarna ging De Storm vogel beter spelen tot 2-1 eind eer- Eerst drukte Devin Schutte de vijf de try en niet veel later bepaalde Joey Luitwieler de eindstand op 35-26. DIOK 2-Tovaal 63-3: Tovaal trok na de 58-0-zege van vorige week met enig vertrouwen naar Leiden voor het duel met koploper DIOK 2. In de eerste helft waren beide teams nog redelijk aan elkaar ge waagd, maar individuele acties Gerben van Boven en Manon Braam) werkten dat in de hand. „Gelukkig hadden we een iets la ger gekwalificeerd team tegenover ons vandaag", reageerde Van Put opgelucht. Later op de avond won Kinderdijk van Vitesse. Beide resultaten ge ven, Tjoba de regie in eigen hand. Als Tjoba komende zaterdag wint van Kinderdijk resulteert dat in een beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen Vitesse. Swift-IJsselvogels 15-22: Ook in de laatste thuiswedstrijd trok Swift aan het kortste eind. Door een paar onnodige foutjes werd een 6-5-voorsprong nog voor rust verwisseld voor een 6-8-tussen- stand. De Middelburgers ervoeren andermaal dat IJsselvogels op voor sprong lastig te stoppen is. De tweede helft' schroefden de be zoekers de productie op en liepen ze weg van een aangepast Swift, dat de belangen bij het reserve team had gelegd. Stormvogels-Nikantes 12-7: De overwinning van Stormvogels was geflatteerd. De rusteloze thuis ploeg verzuimde drie kwartier lang de onbeholpen tegenstander op ruime achterstand te zetten. In de laatste 15 minuten kreeg Storm vogels het alsnog op de heupen. In zes productieve slotminuten werd ste periode. In een zeer goede tweede periode liep De Stormvo gel sneluit naar een 2-6-voor- sprong. HZ&PC kreeg niet veel kansen meer om te scoren waaruit bleek dat het krachtverschil groot was. De Stormvogels ging niet goed om met de kansen en sprok kelde er nog wat puntjes bij: 2-10. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen, Sjoerd Leijnse en Simon Ma rijs 2, Jeroen Piek, Jasper Rowendal, Boy Dirksen en Jermo de Lange 1. De Stormvogel 2-Gorgo 8-4: Het tweede team van De Stormvogel mannen speelde een goede wed strijd tegen Gorgo en nam snel van DIOK gaven de doorslag. Ma- rijn Riemens verzilverde een penalty-kick en bij rust keek To vaal tegen een 17-3-achterstand aan. Na rust kreeg Tovaal meer kansen, maar bij de eindpass ging het steeds fout. DIOK 2 had slechts halve kansen nodig om te scoren en liep gemakkelijk uit naar een 63-3-overwinning. de 4-3 omgeturnd tot een dragelij ke 12-7. Togo-Gemini 20-5: Eenmaal warm gedraaid maakten de Goese- naren korte metten met de Goud se opponent. Togo had zich in de ze veredelde oefenpartij ten doel gesteld de twintig doelpunten te halen, waarin de ploeg vijf minu ten voor tijd slaagde. Het stemde coach Robert Jongejan optimis tisch: „Wie weet pakken we zelfs de tweede plaats nog." NIO-Ondo 9-12: Twee korfballoze speelrondes zorgden voor een moeizame start in Rotterdam, maar Ondo speelde uiteindelijk een degelijke wedstrijd. Voortdu rend stond de ploeg op voor sprong, waardoor Ondo de onge slagen thuisstatus van NIO teniet deed. Met de afsluitende derby tegen Seolto in het verschiet stelde On do de tweede plaats veilig. Seolto-Scheldevogels 9-9: De bles sure van Remy Schuuring in de warming-up was de voorbode van een chaotisch scenario waaraan Seolto zich niet kon ontworstelen. „De slechtste wedstrijd van het sei zoen", aldus coach Richard Olle- fers, die de slotfase typerend zag verlopen: een 9-8-voorsprong werd door Vlissingse gehaastheid omgezet in gelijkspel. een 2-o-voorsprong. De Stormvo-' gel miste te veel kansen zodat de wedstrijd toch spannend bleef Na 4-2 halverwege werd in de tweede periode wel gescoord en werd het 7-4. In de laatste periode kwam de winst niet meer in ge vaar en werd een 8-4-winst be haald. Scores De Stormvogel 2: Pim Bekkers 4, Henk Riemens, Dennis van de Kette rij, Frank Leijnse en Bas Mechielsen 1. Vrouwen. Warrus 4-De Ganze 16-3: Al in de eerste periode liep De Ganze tegen een 5-0-achter- stand op. Warrus was duidelijk een maatje te groot. 's-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester heeft het Zeeuws dam kampioenschap zaterdag in stijl af gesloten. De dammer uit 's-Gra- venpolder, die een ronde voor het einde al zeker was van de hoofd prijs, versloeg zaterdag Daaf Kasse. Kasse liep na minder dan een uur spelen in een combinatie en kon het meteen opgeven. Rentmeester kwam door dit resultaat op zeven tien punten uit tien partijen, een zeer hoge score. Johnny de Leeuw stelde in de laat ste ronde zijn tweede plaats veilig door winst op Martin van Dijk, die in het middenspel een combi- natieve dreiging niet kon weerleg gen. Jan van de Weteringh pakte de derde plaats door winst op zijn concurrent Piet Allaart. Bij de aspiranten werd Danny Wat- tel uit Middelburg Zeeuws kam pioen. Hij speelde zaterdag remise tegen Jeroen de Jonge. Oemoemenoe deed goede zaken met de winst op Alkmaar. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81