TOP sleept benodigde punt uit het vuur Basketballers Vlissingen hebben nog maar één zege nodig voor promotie 38 Maandag 9 maart 2009 PZC Arnemuids korfbalteam viert kampioensfeest na remise tegen All Ready. Vrouwen BV Souburg zijn tweemaal succesvol in weekeinde. Goed begin seizoen voor Aimée Schoe Zeeuwen op koers bij Goofies Zeilraces Wim van Sparrentak zevende in Alphen Opnieuw verlies voor poolteam Cue Action W door Roeland van Vliet ARNEMUIOEN - Met hangen en wur gen zijn de korfballers van TOP Ar- nemuiden zaterdag kampioen ge worden in de tweede klasse. De ploeg had het zwaar in de thuis wedstrijd tegen All Ready, maar sleepte toch het ene benodigde punt uit het vuur: 14-14. „Ik vind het knap dat mijn team veerkracht heeft vertoond", zei trainer Edwin Coppoolse, die TOP lang op achter stand zag staan. „We hebben op tijd het vertrouwen teruggepakt." Voor aanvang van het kampioens duel overhandigde Jan-Willem van Nieuwenhuijze, de aanvoerder van All Ready, een bos bloemen aan Pe tra de Ridder, de captain van TOP. Om de ploeg te feliciteren met de al behaalde promotie. Maar meer cadeautjes werden er niet gegeven. „We wilden onze sportieve plicht doen", zei Dennis Voshart, die zelf op het randje speelde en Corné Be zemer het hoofd op hol bracht. „Nou, dat is gelukt. We korfbalden heel goed. Maar ik moet toegeven: dat kwam doordat TOP niet goed met de druk om kon gaan en ons zo een handje hielp." De thuisploeg begon slordig en gaf All Ready ruimte om te schieten. De ploeg die gehandicapt aan de wedstrijd begon - Manon Torens- ma en Desiree Voshart zijn gebles seerd, Remy Quist was geschorst - kon daardoor in de eerste helft de bovenliggende partij zijn. Via 1-3 liep het Schouwse achttal uit naar 7-9 bij rust. Dennis Voshart had er op dat moment al vijf in liggen. „Gelukkig hield Jeanine Marijs ons in de race", zei Coppoolse over het talent dat in de eerste dertig minu ten vier keer raak schoot. Na rust herpakte TOP zich. En na dat Jantine Meulmeester, de enige routinier bij TOP, en Jeanine Ma De korfballers van tweedeklasser TOP Arnemuiden spelën gelijk te gen All Ready (14-14) en pakken daardoor in de voorrlaatste speel ronde de titel. rijs de stand hadden rechtgetrok ken, kwam het geloof weer terug. Coppoolse: „Je zag dat het schuim was gezakt. In de tweede helft had den we allemaal onze kop er weer bij." Na de 11-11 overdonderde de thuis ploeg All Ready zelfs met drie tref fers op rij. Maar in de laatste acht minuten scoorde TOP niet meer, terwijl de tegenstander nog wel een machtige eindsprint had. Met één goal van Van Nieuwenhuijze en twee doelpunten van Voshart werd het toch nog 14-14. In de slot seconden had Van Nieuwenhuijze zelfs nog de winnende in zijn han den, maar de bal die hij lanceerde stuiterde twee keer op de korf en viel er volgens naast. Na twaalf overwinningen in de zaal leed TOP het eerste puntver lies. Niemand in Arnemuiden die erom maalde. Door de remise kon nummer twee ODO, dat wel won, het Walcherse achttal immers nooit meer bijhalen. „TOP is de te rechte kampioen", bekende Vos hart, al had hij het titelfeest van TOP liever een week willen uitstel len. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Corné Bezemer, Jantine Meul meester en Jordi Meulmeester 1. Scores All Ready: Dennis Voshart 8, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Mar cel Joziasse, Yvonne Joziasse en Anouk van Tiggelhoven 1. Het kampioensteam van TOP. Bovenste rij, vlnr: Frank Bouwsma, Edwin Coppoolse (trainer), Wietze Bouwsma (assistent-trainer), Leon van Belzen, Corné Bezemer, Jordi Meulmeester en Peter van Belzen. Onderste rij, vlnr: Jeanine Marijs, Nelleke van Belzen, Jantine Meulmeester, Petra de Ridder en Wilma de Ridder. foto Lex de Meester door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen zijn vrijwel zeker van de titel en promotie naar de eerste divisie na winst op naaste concurrent Attacus (64-72). Uit de resterende vier wedstrijden heeft BC Vlissingen genoeg aan één overwinning. Bij de vrouwen had BV Souburg een prima weekend. Op vrijdaga vond werd Pendragon met 30-79 verslagen en een dag later werd Den Dungk met 39-45 geklopt. Hierdoor verstevigde BV Souburg haar koppositie ten opzichte van BC Vlissingen, dat nu vier punten minder heeft. Mannen. Attacus-BC Vlissingen 64-72: In Veghel werd de topper tussen de twee overgebleven titel kandidaten een zinderende wed strijd. BC Vlissingen opende sterk en nam een 5-11-voorsprong, maar Attacus kwam terug en sloot het eerste kwart af met 17-15. In het tweede kwart bouwde de thuis ploeg de voorsprong uit naar 27-20. Dankzij een driepunter met bonus schoot Michel Bosters de ruststand naar 35-34. In de tweede helft bleef Attacus op voorsprong tot 44-41. Daarna trok BC Vlissingen de wedstrijd naar zich toe. Dankzij zeer sterk verdedigen kwam Attacus amper nog tot scoren, waardoor BC Vlis singen het derde kwart afsloot met een 49-56-voorsprong. In het laatste kwart drukte het team van de coaches Vermue en Franke door naar 51-63. Deze marge bleef gehandhaafd tot 58-70. In de slot minuut produceerde Attacus nog twee driepunters, maar die kon den het Vlissingse feest niet meer bederven: 64-72. Vrouwen. Pendragon 2-BV Sou burg 30-79: Vanuit een zone-ver dediging liep BV Souburg in deze inhaalwedstrijd gemakkelijk uit naar een 4-17-vQorsprong. Via veel breaks werd dit uitgebouwd naar 15-36 bij rust. Ook in de tweede helft kwamen de Tilburgse studen tes er niet aan te pas en liep BV Souburg uit naar 30-79. Den Dungk-BV Souburg 39-45: In opnieuw een uitwedstrijd na men de Souburgse vrouwen in het eerste kwart een 7-14-voorsprong. Daarna werden veel kansen ge mist, waardoor Den Dungk terug kwam tot 17-19 bij rust. Na de hervatting sloot de Souburg- se verdediging steeds beter, waar door Den Dungk amper nog tot scoren kon komen. BV Souburg liep uit via 23-35 naar een 39-45-eindstand. BERLICUM - Aimée Schoe uit Vrou wenpolder is tweede geworden in de eerste mountainbikewedstrijd van het seizoen. Schoe was in Ber- licum als eerste weg, maar werd op het door regen en wind geteis terde parkoers ingehaald. Bij de 11- en 12-jarigen werd Ricky Swenne (Wissenkerke) zevende. Bij de 13- en 14-jarigen werd Milan Vader (Middelburg) zesde. COLIJNSPLAAT - Door- een matig windje en het afgaande tij hielden de 95 deelnemers aan de Goofies Zeilraces zaterdag het tempo er flink in. Familie Van Zweden (Mid delburg) werd tweede bij de ORC 2 t/m 5. Marco de Bat (Terneuzen) werd derde. Met nog één wed strijd te gaan maken ze nog kans op de titel. Jos Hendriks (Middel burg) werd tweede bij de ongeme ten boten kleiner dan 10 meter. MIDDELBURG - Atleet Wim van Sparrentak is zaterdag zevende ge worden bij de mannen M35 in de 20 van Alphen. De loper van Dyna mica had 1 uur, 13 minuten en 35 seconden voor de twintig kilome ter. Na een zware trainingsweek was Van Sparrentak niet helemaal tevreden. Clubgenoot John Gue- quièrre werd vierde bij de M55 in een tijd van 1.25.36. VLISSINGEN - Het poolteam van Cue Action verloor zaterdag voor de tweede keer op rij. Matchpoint Heerlen was met 6-1 te sterk. Helemaal onterecht was de 6-1-ne- derlaag niet. De Vlissingers misten scherpte. Alleen Atong Wu maak te een goede indruk in het straight dat hij winnend afsloot. De overi ge spelers keken tegen verlies aan. Na deze nederlaag zijn kansen op de titel definitief afgeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80