Jong Ambon ziet Luctor terugkomen winst in slotfase ontglippen Piet Bom verrast met regionale titel Ricardo Telussa redt Veere van nederlaag Dauwendaele loert nog steeds op de titel WËÊÊlL~~„ Middelburgers zien 5-0- ruststand veranderen in 5-4-eindstand. Inwoner van Waarde pakt prijs in spelsoort bandstoten. Koploper maakt geen gebruik van man-meer-situatie. w PZC Maandag 9 maart 2009 37 MIDDELBURG - Halverwege de wed strijd tussen Luctor'88 en Jong Ambon in de zondagse vierde klas se A leidden de bezoekers met 5-0 en leek de wedstrijd gespeeld. Na rust kwam Luctor'88 sterk terug. Hekkensluiter Zeeland Sport ver loor op eigen veld met minimaal verschil van Domburg (0-1). In de vierde klasse B speelde Walcheren de kater van het verlies in de strijd om de eerste periodetitel van zich af via een knappe 5-0-zege bij het hoger geklasseerde Victoria'03. Zeeland Sport-Domburg 0-1: De thuisploeg had voor rust pech toen een inzet van Koen van Spaandonk op de bovenkant van de lat eindigde. De Vlissingers mochten doelman Erik de Schip per dankbaar zijn dat hij in prima vorm stak en lang de nul hield. Verder stond ook de paal tot twee maal toe de. openingstreffer van Bob Maranus in de weg. Een kwar tier voor het einde kreeg Dom burg toch nog loon naar werken via Sander Willemse: 0-1. Luctor'88-Jong Ambon 4-5: On danks enkele invallers in de ploeg speelde Jong Ambon de thuis ploeg in de eerste helft compleet weg. Remco Felius (2x), Tim van der Vlies, Dazz Hitijahubessy en Martin Waisapy zorgden voor 0-5 halverwege. Na rust drong Luc tor'88 echter sterk aan en werden de Middelburgers teruggedrongen. Via treffers van Rutger van Ros- sum, Serge de Blaey (2x) en Thijs van den Dries kwam de thuis ploeg terug tot 4-5 met nog een kwartier te gaan. Ondanks een sterk aandringend Luctor'88 bleef deze stand gehandhaafd. Victoria'03-Walcheren 0-5: In Oudenbosch speelden de Vlissin gers een van hun beste wedstrij den van dit seizoen. Halverwege stond er door treffers van Roy Ver kerk (2x) en Fred Compeer (straf- 1^ Zeeland-Sport kan op eigen veld aardig weerstand bieden tegen Domburg en verliest uiteindelijk met een puntje verschil. Walche ren wint met 5-0 van Victoria'03. schop) al een 0-3-stand op het bord. Kort na rust maakte uitblin ker Boban Martinovic er 0-4 van. Halverwege de tweede helft was het slotakkoord voor Robin van de Velde die destand op 0-5 bepaalde. Oostburg-Patrijzen 1-5 (1-2). Ibrahim Eluarichi 0-1, Richard Hardenbol 0-2, Niek Maenhaut 1-2, Wouter Dijkmans 1-3, Ferry Bordui 1-4, Mario Mulder 1-5. Breskens-Hontenisse 1-2 (0-1). Jeroen Verschuren 0-1, Mark Boeck- hout 1-1, Tom Rijk 1-2. HSC'28-Robur 3-3 (3-0). Jeroen Augus tijn 1-0, Lars Machielse 2-0, Jeroen Au gustijn 3-0, Alex van Dongen 3-1, Rick van der Gaag 3-2, Rick Flopmans 3-3. door Joop van den Oudenhoven HOEVEN - Piet Bom van Onda (Krabbendijke) is in Hoeven winnaar geworden van het regio naal kampioenschap bandstoten vierde klasse. Tweede werd Erik Koremans van SVW en derde Tonny Rooyackers van BWC/RSD. De inwoner van Waarde stond in zijn eerste seizoen drie keer in een districtsfinale in drie verschil lende speldisciplines en won twee keer. Ook mocht hij twee keer naar het regionaal kampioen schap. In het driebanden, eerder dit seizoen, werd hij vijfde. In het door Ron de Waal VEERE - Ze voetbalden ruim een halfuur met een man meer dan DFS, maar daarmee deed Veere bit ter weinig. De koploper van de der de klasse A mocht zaterdag nog van geluk spreken dat invaller Ri cardo Telussa een punt wist te red den voor zijn ploeg: 3-3. Het stoom kwam nog net niet uit zijn oren, maar DFS-trainer Nico Schoute vond het optreden van scheidsrechter Wagenaar in de slot fase van het duel tussen Veere en zijn ploeg beneden alle peil. „Die man telt er doodleuk zes minuten bij. Prompt komt Veere nog op ge lijke hoogte", mopperde de oefen- meester. „Wij moesten hier win nen om nog enigszins bij te blij ven. We verdienden het ook." Jan Vermeulen van Veere, die de deze week geopereerde Carlos de Jonge op de bank verving, was daarentegen niet ontevreden met het behaalde punt. „Ik klap in mijn handen met dit resultaat. We houden Dauwendaele uiteindelijk op vier punten. Het had slechter kunnen aflopen", realiseerde Ver meulen zich. De coach doelde daarmee op de overtalsituatie waar zijn ploeg totaal geen ge bruik van maakte. Véere kwam na twintig minuten op voorsprong. Een strakke voor zet van Silvion Uranie werd door Gerben Bakker eenvoudig binnen gelopen: 1-0. Binnen een mum van tijd kwam DFS op gelijke hoogte. Lennart Padmos profiteer de optimaal van een blunder van keeper René Bil: 1-1. Ondanks het onzekere optreden van de goalie, kwam Veere op slag van rust weer voor. Giacomo Wattel schoot door een woud van spelers raak: 2-1. DFS-speler Kevin Veerhoek schoot vanaf de strafschopstip zijn ploeg kort na de hervatting weer langszij: 2-2. Toen keeper Leander Rouw een rode kaart kreeg, leek het even gedaan met DFS, maar verdediger Patrick Verboom nam plaats onder de lat en hield zijn ploeg knap overeind. DFS, dat met een man minder ver der moest, maakte het meest aan spraak op een voorsprong. Die kwam er prompt, via de tot dan toe onzichtbare Anco van de Lin de. Een knappe aanval over veel schijven werd door de spits zeer koelbloedig afgerond: 2-3. Bijna had Van de Linde zelfs nog de 2-4 gemaakt, maar zijn kopbal ging net voorlangs. In de daarop volgen de tegenaanval wist invaller Ricar do Telussa nog een punt te redden voor zijn ploeg. Gelegenheids keeper Verboom liet een schot van Michael Strenk los, waarna Telussa er als de kippen bij was om de bal tegen de touwen te jagen: 3-3. Veere-DFS 3-3 (2-1). 20. Gerben Bak ker 1-0, 23. Lennart Padmos 1-1, 39. Giacomo Wattel 2-1, 47. Kevin Veer hoek 2-2 (strafschop), 80. Anco van de Linde 2-3, 90. Ricardo Telussa 3-3. bandstoten ging hij nu met de hoofdprijs aan de haal. Hij plaats te zich daardoor voor het Neder lands kampioenschap, dat begin april in Maastricht wordt gehou den. Bom: „Dit- is ongelooflijk. Hier had ik niet op gerekend. Ik kwam als vijfde binnen, was wel goed in vorm, maar eerste worden is toch wel meer dan ik had verwacht." Gerben Bakker maakt namens Veere de openingstreffer in het duel met DFS. Patrick Verboom komt te laat. foto Lex de Meester nooit ter discussie gestaan. De equipe van Jaap Sinke kon de hoge verwachting niet waarmaken. Vooral het collectief bleef achter. „Het is jammer maar ik heb er vre de mee", keek Sinke terug. „Apollo heeft de meest complete ploeg." Hans Nijsen: 'Ik ben ervan overtuigd dat we drie punten pakken' GSC-EMM 2 24-24: Voor de reser ves uit Middelburg was de uitslag een tegenslag. De bezoekers zaten dankzij de scoringsdrift van Edwin Davidse (twaalf treffers) lange tijd op rozen. Toch slaagde GSC er dankzij een flinke dosis in zet nog in om langzij te komen. „Ik kan hier prima mee leven", zei Patrick Polfliet na afloop. Vrouwen. EMM-Dongen 17-17: De slotminuut moet een moker slag zijn geweest. Met nog 23 secon den op de klok kwam de titelkan didaat alsnog langszij. Coach Hans Nijsen bleef er koeltjes onder. „Winnen was vandaag onmoge lijk", zei hij doelend op de zwakke leiding. De druk voor EMM wordt in de resterende drie duels nog groter, want de spanning onderin de eer ste klasse is om te snijden. Niets is zeker, al hebben Swift en GHV op dit moment de minst goede papie ren. EMM heeft de wedstrijden te gen White Demons, HMC en Jas per Sport nog op het programma staan. Nijsen kijkt er met het vol ste vertrouwen naar uit: „Ik ben er van overtuigd dat.we drie punten pakken. Daarnaast moeten onze concurrenten onderling ook nog tegen elkaar spelen, dus dat moet goed aflopen." Petula Brasser was tegen Dongen met zeven treffers het succesvolst voor EMM. Olympus-HVM 21-9: De Vlissin gers doen nog steeds mee voor de tweede plek. Gisteren draaide het op alle fronten lekker. Vooral Mar- tje Huiben was in de break een Idasse apart (acht treffers). „Aanval lend creëren we meer openingen tegen een 6-o-dekking. Dat is het grootste winstpunt van de laatste weken", zei coach Rita van de Vel de na afloop. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A blies Dauwendaele de eigen titel- kansen weer leven in. De ploeg van trainer Gerard de Nooijer won met 4-1 bij SKNWK en profiteer de van het gelijkspel in de topper tussen Veere en DFS (3-3). Voor De Meeuwen, dat de drie ploegen boven zich zag winnen, nemen de zorgen verder toe. SKNWK-Dauwendaele 1-4: Voor rust was er sprake van een gelijkop- gaand, gezapig duel waarin Christi an Kiala Dauwendaele uit één van de kansen op 0-1 zette. Door een doelpunt van Jaap de Kroo kwa men de bezoekers na rust op 0-2. SKNWK kwam door een treffer van Christian van Vossen terug in de wedstrijd. Met de 1-3 gooide Peter van Gorsel de wedstrijd op slot. Via Jasper Leuvelink kwamen de Middelburgers ook nog aan een vierde treffer. Dauwendaele heeft vier punten achterstand op Veere. AZVV-De Meeuwen 2-0: Onder leiding van de uitblinkende scheidsrechter Van de Luitgaarden boekte AZW een verdiende zege. Uit een corner van Wouter Boeije kopte Bart Apperlo AZW in de tweede helft op fraaie wijze naar de 1-0. Uit een voorzet van Ludovi- co Cantorra besliste Mustafa Yil- maz de wedstrijd definitief De Meeuwen blijft door de nederlaag op de tiende plaats staan. Remco Felius (rood shirt) was gisteren één van de doelpuntenmakers voor Jong Ambon in het duel met Luctor'88. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79