Alleen de entourage is leuk rond derby MZVC onderuit bij Borssele Verliezend Goes heeft EMM-vrouwen laten nieuwe achtervolger Lijstaanvoerder De Noormannen wint eenvoudig van Spui. Topteam buigt het hoofd na twee nederlagen Zeelandia Middelburg en Zierikzee blijven op 1-1-gelijkspel steken. HW'24 zet opmars voort met 4-2-zege bij Roosendaal. Olympus wint en blijft in de race voor de tweede plaats. 36 Maandag 9 maart 2009 PZC W door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal was Borssele met 4-1 te sterk voor MZVC. Door de zege neemt Bors sele de tweede plaats over van Hoedekenskerke, dat niet verder kwam dan een 1-1-gelijkspel tegen Nieuwland. Borssele-MZVC 4-1: De rentree van Marc van Haneghem en Arjan Verburg bij Borssele bleef niet on opgemerkt. Met een schot in de verre hoek zorgde Van Haneghem voor 1-0 en uit een strafschop nam hij ook de 2-0 voor zijn rekening. Nadat Sander de Vries uit een vrije trap iets terug kon doen voor MZVC zorgde Verburg met een kopbal voor de 3-1-ruststand. Via Verburg liep Borssele na de thee uit naar 4-1. In de slotfase ontving MZVC-speler Rene Kerkhof van wege protesteren een rode kaart. De Noormannen-Spui 3-1: De Noormannen begon fanatiek aan het duel. Mark Minderhoud zette een strafschop om in een doel- punt. Het vervolg van de eerste helft was van beide kanten romme lig. Na een kwartier in de tweede helft zorgde Veli Eryürük voor de gelijkmaker. Dankzij twee treffers van Mark Minderhoud boekte de koploper alsnog de zege. Hoedekenskerke-Nieuwland 1-1: Jermo Stoel bracht de thuisclub na een goed uitgespeelde counter aan de leiding. In de openingsminuut van de tweede helft zorgde Carsten Feleus met een rake kop bal voor de gelijkmaker. Apollo'69-Cadzand 1-1 (0-0). Jeffrey Otten 1-0, Angelo Martlé 1-1. Bevelanders-Wemeldinge 1-1 (1-1). Chris Kole 0-1, Rudy Clement (straf schop) 1-1. 's-Heer Arendskerke- SVD 1-0 (0-0). Pieter Adema 1-0. Bijzonderheid: Rode kaart voor Vincent Nagelkerke ('s-Heer Arendskerke). door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het dubbelpro gramma in de eredivisie van de topteamcompetitie bracht het top team van 's Lands Welvaren twee nederlagen tegen de naaste concur renten. Karei Lassche was met 2-4 te sterk en Dibo The City met 1-5. Hierdoor degradeert de ploeg vrij wel zeker naar de eerste divisie. „Het was een mooi leerjaar voor ons en ik weet zeker dat we met deze ploeg volgend jaar weer voor het kampioenschap spelen en te rugkeren naar de hoogste afde ling", zei de teleurgestelde team captain Peter de Bree. Hij was zaterdag in de eerste partij tegen Dibo de enige die tegen stand van betekenis wist te bie den. Hij won in het 47/2 van Mi- cha van Bochem. Ad Koorevaar en Wiel van Gemert gingen kansloos onderuit. Van Gemert won tegen Karei Lassche wel het 71/2. door Jan Dagevos middelburg - Zeelandia Middel burg had zaterdagavond bij de der by tegen Zierikzee de loper uitge legd voor het publiek. Al was het alleen maar om de mensen het idee te geven dat ze op weg waren naar een galavoorstelling. Bijna twee uur later verlieten de 300 toe schouwers een ervaring rijker en een illusie armer sportpark de Veerse Poort. De entourage was leuk, maar de 22 acteurs op het veld hadden een slecht stukje werk (1-1) afgeleverd. Ze hadden veelal onbegrijpelijke afzwaaiers geproduceerd. Veelzeg gend was dat er zes keer een nieuw speeltuig uit het ballennetje getoverd moest worden om de wedstrijd weer in gang te zetten. Trainer Marco Groeneveld weet het magere spel aan het slechte veld. „Dat leek wel een knollen tuin, waar goed voetbal niet moge lijk op was", zei hij naderhand. Bij Zeelandia Middelburg is franje op de groene mat even bijzaak. De zondag-derdeklasser vecht voor lijfsbehoud en dus telt op dit mo ment alleen het resultaat. „En dus was het voor ons best een leuke avond", constateerde oefen meester Roy Hendriksen nadien. Na een dramatische start in de der de klasse kwam vlak voor de win terstop tegen MOC'17 de omme keer. Er werd vier keer op rij ge wonnen en zaterdag volgde een ge lijkspel. Zeelandia Middelburg kreeg al vroeg een tegenslag te in casseren en bleef opmerkelijk rus tig voor een ploeg in last. Al in de achtste minuut lag de bal in het netje via Ingmar Quist. Het bleek achteraf de enige serieuze kans voor Zierikzee. Zeelandia Middel burg stelde er één mogelijkheid te genover. Alberto Conde Morgado schoot in de 45e minuut echter na een mooie passeeractie naast. Toch stond het op dat moment al 1-1 en het paste in het beeld van de wedstrijd dat die goal er kwam na een mislukte vrije trap. Alper Koq knalde in de 39e minuut te gen een tegenstander op, waarna de bal opnieuw voor zijn voor voe ten rolde. De aanvoerder raakte de bal nu wel goed en zag de bal prachtig in het doel suizenr Na de pauze koesterde de thuis- MIDDELBURG - Ondanks de 1-2-thuisnederlaag tegen BSC blijft Goes aan de leiding in de derde klas A van het zondagvoetbal. HVV'24, dat aan een goede serie bezig is, won met 4-2 bij de num mer twee Roosendaal en is nu de voornaamste belager van de Goese- naren. Steen verloor met 0-3 bij hekkensluiter MOC'17 en zakte daardoor naar de tiende plaats op de ranglijst. Goes-BSC 1-2: Na dertien minu ten stond het al 0-2 voor de bezoe- ploeg het punt en viel er niet één kans meer te noteren voor de groen-witte brigade. De Schouwse formatie kwam ook niet verder dan wat kansjes. „De werklust was prima", vond trainer kers die tweemaal toesloegen uit een vrije trap. Ondanks de belan gen die op het spel stonden, toon den de spelers van de thuisploeg weinig vechtlust. In de tweede helft kwam BSC met tien man te staan en kopte Gert-Jan Tierie een kwartier voor tijd de aansluitingstreffer binnen: 1-2. Ook dit bracht de bezieling niet terug bij Goes. Goes-trainer Kees van der Sluis was na afloop niet bereikbaar voor commentaar. MOC'17-Steen 3-0 (0-0). Erik van de Watering 1-0, 2-0 en 3-0. Roosendaal-HVV'24 2-4 (1-1). Martin Sacharias 1-0, Jaimy de Visser 1-1, Kees Flipse 2-1, Cristoph Praet 2-2, Dennis Buijs 2-3, Cristoph Praet 2-4. Groeneveld. „Daar ben ik tevreden over, al laten we wel dure punten liggen. We willen de nacompetitie halen, dus hadden we moeten win nen." Zeelandia Middelburg-Zierikzee 1-1 door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Niet zonder slag of stoot boekten de handballers van EMM gisteren een 27-17-zege op Tornado Breda. De reserves speel den teleurstellend gelijk bij GSC. Mannen. EMM-Tornado Breda 27-17: De eindfase van de competi tie is geen pretje voor het korps van Hans Dierickx. Het gaat welis waar al weer een tijdje de goede kant op, maar cadeau krijgen de Middelburgse handballers het ab soluut niet. Gisteren ging het er met vlagen fysiek stevig aan toe te gen laagvlieger Tornado. Dat (1-1). 8. Ingmar Quist 0-1, 39. Alper K09 1-1. Scheidsrechter: M.J. Bleumink (Goes). Gele kaart: Alper K05, Jerfey Booij, Alberto Conde Morgado (Zeelan dia Middelburg) en Elmar Verhage (Zie rikzee). Aantal toeschouwers: 300. kwam het niveau niet ten goede. „Je kan zien waar het in deze fase om draait", merkte Dierickx na af loop van de terechte zege op. De Vlissinger kon er trots op zijn dat zijn ploeg zich van zijn beste zijde zien en niet in de valkuil trap te van de vele charges. Daarvoor was het kwaliteitsverschil binnen de lijnen te groot. Na de pauze was het verweer van de bezoekers snel gebroken. Via 12-7 snelde EMM dankzij uitblin ker Jordy Loo weg naar een riante 19-9-voorsprong. Over twee we ken staat de derby tegen degrada tiekandidaat Delta Sport 2 op het programma. Apollo-Sv Orion 24-17: De cijfers waren aan de geflatteerde kant maar de winst had voor Orion Zierikzee-aanvoerder Barry Hagè (nummer 5) is in een kopduel verwikkeld met Jip de Wolf van Zeelandia Middel burg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78