blessuretijd Strafschop helpt Arnemuiden langs Bruse Boys RCS durft naar boven te kijken Vlissingen profiteert met zege van misstappen van de concurrenten Ondanks voorsprong van 2-0 toch gelijkspel voor eersteklasser. Topschutters verdelen doelpunten onder elkaar tegen Geldrop. Terneuzen wint van RKDVC en komt ook dichter bij kopgroep. Vlam slaat in de laatste minuten in de pan na vermoede handsbal. rmrrrmmm w PZC Maandag 9 maart 2009 33 door René van Stee ZWIJNDRECHT - In de strijd om lijfs behoud heeft GPC Vlissingen twee dure punten laten liggen tegen hek kensluiter WGZ. In Zwijndrecht werd het zaterdag na een 2-o-voor- sprong voor de Walchenaren toch nog 2-2. De gelijkmaker van de thuisploeg viel ruim in blessure tijd. In een scrimmage waarbij min stens twaalf man op een kluitje in het doelgebied betrokken was, gaf Maarten Koomans de bal namens WGZ - niet geheel onverdiend - het laatste zetje. GPC-trainer And ré Maas sprak na afloop van zuur puntenverlies in een wedstrijd die zeker voor de rust allerminst fraai, maar wel spannend was. „Als je hier van daag wint, sla je een behoorlijk gat. Dit zijn ook de wedstrijden waarin je drie punten moét pakken. Maar toch verwijt ik mijn spelers weinig. Het voetbal was niet goed, maar er is keihard voor geknokt. Dat zo'n bal er op het eind nog ingaat, is ge woon pech, ook al hebben we het niet heel erg slim uitgespeeld", ver klaarde hij. De oefenmeester van de zater dag-eersteklasser sloeg daarmee de spijker op zijn kop. Want zijn ploeg kwam vlak na de rust via Björn Ronde op o-i. Erik de Ruij- ter, die eerder al twee keer de 0-2 op zijn schoen had, verdubbelde de score in de 72e minuut. Nog geen zestig tellen later was het al weer 2-1 via invaller Tom Abels. De WGZ-speler profiteerde dank baar van de ruimte die hem' werd geboden. Hoewel de onderlinge irritatie af en toe hoog opliep en met name WGZ zich verbaal niet onbetuigd liet (praten leverde de thuisploeg drie gele kaarten op) ging het er lang niet zo onvriendelijk aan toe GPC Vlissingen verspeelt in de uitwedstrijd tegen WGZ een 2-0-voorsprong. In de blessure tijd maakt de ploeg uit Zwijnd recht gelijk. als in de heenwedstrijd in Vlissin gen. GPC-middenvelder Sven Ron de liep een klein kwartier voor tijd tegen een domme rode kaart aan wegens natrappen. Daarover was Maas uiteraard niet te spreken. Van af dat moment was het pompen of verzuipen voor GPC, dat na de snelle aansluitingstreffer vrij ge makkelijk overeind bleef Met tien tegen elf lukte het echter niet om de voorsprong vast te houden. Ondanks het puntenverlies was er bij de Vlissingers toch een licht puntje in de persoon van Alejandro Ghost. De 21-jarige Spanjaard uit Pamplona, die een jaar international business manage ment studeert aan de HZ in Vlis singen, maakte zijn competitiede buut onder de lat. Bij afwezigheid van Leon Weeda en tweede doel man Max Leijer (beiden gebles seerd) blijft het daar waarschijnlijk niet bij. „En daar zijn we maar wat gelukkig mee. Anders hadden we echt een groot probleem gehad", verklaarde GPC-preses Cees van Belzen, die het nog even Spaans benauwd kreeg toen arbiter Sjaak Uitterhoeve twijfelde over de speelgerechtigdheid van Ghost. Een brief van de KNVB bracht hierover naar zijn mening onvol doende klaarheid. Uiteindelijk gaf hij toch groen licht. De solide spe lende Ghost keek tevreden terug op zijn debuut, al vond hij wel dat hij medeschuldig was aan het tweede doelpunt van WGZ. „Die bal had ik al in eerste instantie moeten hebben", trok hij schuld bewust, maar onterecht het boete kleed aan. Karakteristiek WGZ-GPC Vlissingen 2-2 (0-0), 46. Björn Ronde 0-1, 72. Erik de Ruijter 0-2, 73. Tom Ab els 2-1, 90+4. Maarten Koom ans 2-2. Scheidsrechter: J. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: Sven Ronde (GPC). Gele kaart: Ralf Wiessner, Martin Wilken (GPC), Rick Versteeg, Danny Fellinger, Randy Kroos (WGZ). Aantal toeschouwers: 150. door Marco Puik GELDROP - RCS deed gistermiddag uitstekende zaken. De ploeg van trainer Romeo van Aerde won de uitwedstrijd tegen Geldrop AEK met 4-0 en klom naar de vierde plaats op de ranglijst. De basis voor de overwinning leg den de Souburgers al in de eerste helft. Na twintig minuten zorgde Dennis de Nooijer voor de 0-1. Tot dat moment ging de wedstrijd re delijk gelijk op. „Het was eigenlijk een kopie van vorige week", sprak Van Aerde na afloop. „Het posi tiespel was niet best en we waren slordig in de passing." RCS kon echter terugvallen op. zijn aanvallende kwaliteiten. „Dan zie je dat we een hartstikke leuk elftal hebben. We zijn echt een team waarin niemand verzaakt", zei de trainer. Kort voor rust gaf RCS de tegen stander een extra knauw, toen Hoessein Bouzambou zijn ploeg naar een o-2-voorsprong schoot. In de tweede helft was er geen vuiltje meer aan de lucht voor de bezoekers. Na een uur gooide Den nis de Nooijer het duel definitief in het slot door de 0-3 aan te teke nen en tien minuten voor het ein- Dennis de Nooyer de gaf Bouzambou met zijn twee de treffer van de middag de zege -nog wat meer glans. Door de overwinning is het zo goed als zeker dat RCS zich ook volgend seizoen eersteklasser mag noemen en gloort er zelfs meer. „We staan nu twaalf punten voor op de degradatieplaats, dat mag je niet meer weggeven", stelde Van Aerde. „Voor de wedstrijd tegen Theole (vorige week) heb ik tegen de jongens gezegd: als we uit de ko mende vier wedstrijden tien pun ten halen, moeten e voor een plaats bij de eerste drie gaan. We staan nu op zes uit twee, dus we zijn mooi op weg. Als je ziet dat we uit de laatste twee duels een doelsaldo van 8-1 hebben, mag je als trainer tevreden zijn. De presta ties die we vanaf het begin van vo rig seizoen neerzetten had nie mand verwacht: Ik heb veel lof voor de jongens." Geldrop AEK - RCS 0-4 (0-2). 20. Den nis de Nooijer 0-1, 44. Hoessein Bou zambou 0-2, 60. Dennis de Nooijer 0-3, 80. Hoessein Bouzambou 0-4. OOSTERHOUT/DRUNEN - Koploper Vlissingen won gisteren met 4-1 bij Oosterhout en hebben weer een flinke stap gezet op weg naar het beoogde doel. Terneuzen won uit met 3-1 van RKDVC en blijft subtopper. Vlissingen zag de naaste concur renten in de titelrace kostbare pun ten verspelen. De ploeg van Ruud Pennings heeft nu zelfs al zeven verliespunten minder dan EBOH. Vlissingen kwam in Oosterhout na een dik half uur op 0-1, na een vrije trap van André Siereveld kop te Sander Goedegebuure in. Het was geen toeval dat de treffer uit een dood spelmoment viel, want Vlissingen dwong voor rust weinig af Na een dieptepass van Peter de jong verdubbelde Besar Xoxhaj kort na rust de marge, waarna Arie Eikelenboom een half uur voor tijd de 1-2 maakte. Even later kwam de thuisclub met tien spelers te staan vanwege een rode kaart (tweemaal geel) voor Jarco de Kok. In het laatste kwart was een hoofdrol weggelegd voor Roysel lames. De A-junior van Vlissingen, die als invaller zijn de buut maakte in de hoofdmacht, le verde eerst de assist voor de 1-3 van Davy van Geersdaele en nam zelf de 1-4 voor zijn rekening. RKDVC-Temeuzen: Dankzij de tweede overwinning op rij schurkt De Zeeuwse tweedeklassers doen goede zaken. Vlissingen wint en loopt verder weg bij de concurrentie. Terneuzen nadert de koplopers. Terneuzen stilaan weer aan tegen de top van de tweede klasse. De ploeg bracht RKDVC zijn eerste verlies van dit seizoen op eigen veld toe (1-3). De overwinning kwam Terneuzen zonder meer toe. De Zeeuws-Vla mingen hadden vanaf het begin een veldoverwicht en hadden van de verzwakte tegenstander (die door vakantie, schorsingen en bles sures zes basisspelers misten) wei nig te vrezen. Nadat Maik de Wolfin de 17e mi nuut een strafschop onberispelijk had benut (Sinan Coban werd vast gehouden), was het Sinan Coban zelf die in de 34e minuut een voor zet op maat van Jarno Waebeke probleemloos kon binnenlopen. Roel Alberti maakte de derde goal op een kwartier van het einde uit een hoekschop van Remco van Leeuwen. ARNEMUIDEN - Tot kort na de rust leek Bruse Boys in staat tot een stuntje in de uitwedstrijd tegen Ar nemuiden. Peter Willemse zorgde net voor de pauze, weliswaar te gen de verhouding in, voor de 0-1 en hij kreeg net daarna ook de kans op 0-2. De wedstrijd kantelde door een treffer van Jarco Siereveld en on danks kansen op een tegengoal kwam Arnemuiden toch nog op een 2-1 winst uit. Via Thomas Groeneveld en Peter Willemse (2x) was Bruse Boys dichtbij een nieuwe voorsprong. Ook George Geluk zag een doelpo ging net over de goal verdwijnen. Arnemuiden was via Patrick Siere veld, Thijs Roovers en Leon van Belzen gevaarlijk voordat in de 89e minuut de vlam in de pan sloeg. Scheidsrechter IJpelaar zag een handsbal in een actie van Bruse Boys-verdediger Eric Giljam, die zich verweerde tegen een schot van Maarten Brasser, maar zijn handen voor zijn lichaam hield. Vanaf de strafschopstip schoot Brasser de thuisclub naar een niet meer verwachte overwinning. Arnemuiden boekte daarmee een kostbare zege en doet nog volop mee in de strijd om het kampioen schap. Duiveland - WC'68 2-2 (0-0): 'Scheidsrechter IJpelaar zag een handsbal in een actie van een Bruse verdediger' Duiveland kwam niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen WC'68. De Oosterlanders zagen daarmee de achterstand op koploper Dinte- loord, dat in blessuretijd met 0-1 won van Oranje Wit, oplopen tot Thomas Groeneveld (midden) is op zoek naar de bal tussen twee spelers van Arnemuiden (voorgrond Corné van Belzen). foto Lex de Meester zes punten. Yannick Abrahams 0-1, Bart Smit 0-2, Dennie le Comte 1-2, Leen IJ- zelenberg 2-2. SSV'65 - Nieuwdorp 3-1: SSV'65 had een goede start. In de tiende minuut bracht David den Hollan der de Goesenaren uit een scrim mage aan de leiding. Nieuwdorp kwam langszij door een strafschop van William Sallet. Nieuwdorp had in de eerste helft het betere van het spel, de tweede helft was voor de thuisclub. Christiaan Boon besliste de wedstrijd met twee goals. David den Hollander 1-0, William Sallet (strafschop) 1-1, Christiaan Boon 2-1, Christiaan Boon 3-1. Seolto - Serooskerke 1-2: Voor rust was het meeste gevaar afkom stig van Serooskerke. Toch stond het toen nog 0-0. Serooskerke kwam na de rust op 0-1 door een eigen goal van Joeri van Geffen. In de 80e minuut schoot Frank Al- laart zijn ploeg uit een strafschop, toegekend na een overtreding op Robbie Holmes, naar 0-2. Kort voor tijd deed Wilco van Tilborgh nog iets terug voor de thuisclub. Oostkapelle - VCK 0-2 (0-1): Door de belangrijke zege is VCK de opponent tot op één punt gena derd op de ranglijst. Merijn Dek scoorde voor rust, Stefan Wielema- ker na de pauze..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75