GPC verspeelt overwinning in Pattinama matchwinnaar voor Hoek Kahveci velt zijn oude club Kloetinge Smerdiek grijpt zege 32 1 Maandag 9 maart 2009 PZC Zaamslag wint met 5-2, Terneuzense Boys gelijk tegen koploper. Zeeuws-Vlamingen zonder goed te spelen naar i-o-overwinning. W ZAAMSLAG - Doof drie doelpunten van Ugur Kahveci en twee van tar getman Peter Dieleman nam Zaamslag zaterdag een klinkende revanche op Kloetinge. De Zeeuws-Vlamingen wonnen met 5-2, nadat ze de uitwedstrijd met 4-0 hadden verloren. De 2o-jarige Kahveci speelde tot drie jaar geleden nog bij Kloetinge. „Maar toen ik naar de senioren ging, klopte Zaamslag aan. Bij die club voelde ik meer vertrouwen dan bij Kloetinge", vertelde de Goesenaar zaterdag. Zijn drie goals tegen Kloetinge tel de gevoelsmatig dubbel, omdat het tegen zijn oude club was. „Ook al waren het maar intikkertjes", zei hij met een glimach die zijn ge zicht vulde. Voor Kloetinge scoorde Marinus Baas de 4-1 en de 5-2. LRC-Terneuzense Boys 1-1. Met een goede organisatie als be langrijkste wapen slaagde Terneu zense Boys erin een punt over te houden aan de ontmoeting met koploper LRC. In Leerdam werd het 1-t. Dat was een juiste afspiege ling van de krachtsverhouding. LRC was meer in balbezit, maar de uitvallen van Terneuzense Boys waren niet zonder gevaar. Djamel Buijsse was in de slotfase zelfs dicht bij de winnende treffer. Abubakar Kourouman scoorde na een kwartier de enige treffer voor de Terneuzenaren. LEIDERDORP - De voetbalsters van Smerdiek keerden na een moeilij ke wedstrijd met drie punten te rug uit Leiderdorp: 1-2. Bij rust leidde RCL 2 nog met 1-0. In de eerste helft hadden de Zeeuwen het lastig met een hard spelend RCL. De thuisclub raakte een keer de lat en namens Smer diek troffen Anne Hage en Angeli- qüe Hage het houtwerk. Na de pauze stelde Smerdiek orde op zaken. Donna Koetsier zorgde voor 1-1 en met een hard schot in de kruising bezorgde Lenny Stout- jesdijk haar ploeg de volle winst. Ter Leede-Óostkapelle 2-1 Het vrouwenteam van Oostkapelle had opnieuw moeite met scoren en trok daardoor aan het kortste eind tegen het tweede team van Ter Leede: 2-1. Na een misverstand in de Zeeuw se defensie opende de thuisclub na tien minuten de score. Nog voor rust werd de voorsprong ver dubbeld. In de tweede helft kwam Oostka pelle sterk terug. Marieke Kwast zorgde voor 2-1, maar het euvel van de gemiste kansen brak de ploeg daarna weer eens op. Onder meer de lat stond de gelijkmaker in de weg. door Barry van der Hooft HOEK - Het gebaar van Hoek-trai- ner Gaby Demanet richting Regi- lio Pinas was duidelijk. Nog twee minuten warmlopen en dan zou de snelle spits in het veld komen voor Josimar Pattinama. De Moluk se aanvaller van Hoek moet heb ben gevoeld dat zijn wedstrijd er bijna op zat, want nog geen mi nuut later haalde Pattinama vernie tigend uit. Het bleek de beslissen de treffer in het thuisduel met Jo- dan Boys: 1-0. De enige ploeg die zaterdagmid dag probeerde te voetballen kreeg dankzij het doelpunt van Pattina ma waar het recht op had. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser wor stelde met een vervelende oppo nent, maar vond na bijna een uur spelen dan eindelijk een bres in de defensie van de formatie uit Gou da. Dankzij de zwaarbevochten overwinning nestelde Hoek zich steviger op de derde plaats, met ne gen punten achterstand op koplo per IJsselmeervogels. Demanet was na afloop de eerste om toe te geven dat zijn ploeg geen beste wedstrijd op de mat had gelegd. „Maar tegen zo'n ploeg is dat ook heel lastig", zei de trainer. „Ze speelden een vorm van afbraakvoetbal." Dat Hoek de bezoekers niet echt zijn wil op kon leggen, had meer dere redenen. De staat van het veld was niet al te best, een aantal spelers haalde niet het gewenste ni veau en al na dertien minuten hinkte Gideon Imagbudu gebles seerd naar de kant. Omdat Tho mas Ragut geschorst vanaf de tri bune toekeek, speelde Hoek bin nen een kwartier zonder Tiet ge roemde controlerende duo op het middenveld. Demanet bracht Kenneth Okorley in, waar de ervaren Björn Lange veld een logischer optie leek. „Ik twijfelde inderdaad tussen die twee", bekende de Belg. „Ik koos voor Kenneth omdat het aan de rechterkant niet liep." Jeroen van de Broeke kwam op de plek van Imagbudu te spelen, Okorley nam plaats op de flank. Langeveld kwam kort na rust als nog in het veld, voor de niet meer geheel frisse Van de Broeke. Toeval of niet: vijf minuten later lag de 1-0 in het net. Langeveld koos bij vrijwel iedere pass voor de diepte en zijn ploeggenoten volgden zijn voorbeeld. De sterke Arnold Ngue- kam - voor rust drie keer gevaar lijk met het hoofd - schermde de bal afj draaide zich vrij en bedien de Pattinama. De spits schoot Hoek speelt geen beste wed strijd tegen Jodan Boys, maar wint toch dankzij een treffer van Josimar Pattinama. hard en zuiver raak (1-0). De treffer stelde Demanet voor een dilemma. Moest hij de doel puntenmaker nog wel wisselen of toch iemand anders naar de kant halen? Later dan gepland kwam Pi nas alsnog in het veld voor Pattina ma. Willem den Besten, de excentrie ke en babbelzieke trainer van Jo dan Boys, paste een dubbele wis sel toe en ging met vier aanvallers spelen. Hoek kwam onder druk te staan en had het vooral aan Joan van Belzen te danken dat het over eind bleef „Hij verdient een com pliment", zei Demanet. De doelman maakte een stabiele indruk en had een uitstekende red ding in huis op een schot van San- der van Gooi. „Dit geeft een lekker gevoel", vertelde Van Belzen na af loop. „Het gaat allemaal wat lasti ger dan vorig seizoen. Vandaag kreeg ik niet zo heel veel te doen. Dan is het belangrijk om geconcen treerd te blijven." Sven Ronde (rechts) wordt belaagd door een verdediger van WGZ. De GPC-speler kreeg later in de wedstrijd bij een voorsprong van 2-1 een rode kaart wegens natrappen. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74