voor Van der Mei slotfase Schakers HWP liggen nog altijd op koers Afgroet op verkeerde plaats kost Osse de titel Ondernemer Landau Axel verslaat Terneuzen in derby: 4,5-3,5- PZC Maandag 9 maart 2009 3 1 m Bp Zenna van der Mei in verslaat in de finale concurrente Bistra Dencheva uit België. kansloze achterstand gezet. Voor Olympia scoorden: Gijs Schueler (3x), Ingvar Neve (2x), Eric Leli- veld (2x), Edwin Buijs, Maarten Rikken, Philip Ysebaert en Jan Kruijsse. DDHC-Vlissingen 2-4 (1-2): Het was een moeizame zege voor de Vlissingers. Dat kwam, omdat Vlis- singen nogal wat doelkansen onbe nut liet. Al na negen minuten opende Roland Peekei via een solo de score. Even later schoot hij ook nog eens tegen de paal. De thuis ploeg kwam langszij, maar acht mi nuten voor de pauze zorgde Dem- ko Bakker met een tip in voor 1-2. In de tweede helft liep een beter Vlissingen uit naar 4-1 door tref fers van Sam de Feijter en jeugdspeler Max Dieleman. IJl Rapide blijft koploper in de der- de klasse van de hockeycompeti- tie. De Hulster ploeg wint met duidelijke cijfers van Oirschot: 4-0. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl door Roeland Alders MIDDELBURG - De Zeeuwse schaak teams hebben het zeer goed ge daan in de zesde ronde van de lan delijke schaakcompetitie. Het Wit te Paard sleepte met de drie teams drie overwinningen uit het vuur, terwijl Souburg en Landau uit Axel ook wonnen. Laatstgenoem de greep in de derby tegen Terneu zen de winst. HWP Sas van Gent-Vianen/DVP 6,5-3,5: De Sassenaren wisten weer een team aan de zegekar te binden en liggen nog steeds op ti- telkoers in de eerste klasse. Inval ler Maarten Rademakers leek te gaan winnen, maar zag een tussen- schaak over het hoofd waardoor Het Witte Paard op achterstand kwam. Deze nederlaag werd ruim schoots goedgemaakt door prima overwinningen van Thibout Maen- hout, Tieme Verlinde en topscorer Jom Picue met zes punten uit |j evenveel duels. Nadat Koen Leenhouts en Helmut Cardon de winst grepen, waren de matchpunten binnen. Ondanks de ze overwinning zijn de Zeeuws- Vlamingen er nog niet. De komen de rondes wachten zware beproe vingen. HWP Sas van Gent 2-Oegstgeest '80: Het tweede team van Het Witte Paard draait lekker mee in de twee de klasse. Nu werd knap gewon nen van het niet.slechte Oegst- geest. Met 5-3 werd de tegenstan der naar huis gestuurd. Door deze overwinning staan de reserves van Het Witte Paard knap derde. Souburg-Sliedrecht 5-3: In een duel met de gedeelde koploper werd goed gespeeld door de Sou- burgers. René Tiggelman was snel klaar met zijn tegenstander. Koos Zomer verloor vervolgens nog wel, maar op de rest van de bor den zag het erg plezierig uit. Robin Bosters en de sterk spelen de invaller Henrik Westerweele haalden de matchpunten binnen. Hierdoor staat Souburg nu tweede in de derde klasse. Landau Axel-Terneuzen 4,5-3,5: De Axelaren draaien dit jaar erg goed. Waar vorige keer knap Ber gen op Zoom werd verslagen, was nu Terneuzen de dupe. De Axelse formatie begon aan een achter stand doordat Dennis van Vliet de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Albert-Jan Breukelman verloren had. De onderste borden maakten het verschil. Erik Bolleman had wel wat fortuin met zijn partij te gen Kees Freeke die met een stuk meer niet kon winnen. Bij een 4-3 tussenstand moest Matthieu Freeke namens Terneuzen remise geven aan Johnny Schalkx, het geen de Axelaren de matchpunten opbracht. HWP Sas van Gent 3-Spijkenisse 2: Het derde team van Het Witte Paard haalde flink uit naar het zwakke team uit Spijkenisse. Met maar liefst 7-1 werd er gewonnen en daarmee is lijfsbehoud bijna wel bewerkstelligd. Het krachtsverschil was groot en de overwinning meer dan terecht. Alleen Christophe Gregoir en Ru- di van de Wynkele moesten remi se toestaan.. foto Lex de Meester De Zeeuwse schaakteams doen het goed in de landelijke compe titie. Alle teams van HWP Sas van Gent boeken een overwin ning. Koen Leenhouts door Lucien Roelandt WANROIJ - Maxime Osse behaalde zaterdag op het NK dressuur voor paarden in Wanroij met de ruin Navarro in de klasse Z2 het zilver. Er had voor de combinatie uit Heinkenszand eigenlijk nog wel meer ingezeten. Na een fraai gere den klassieke proef groette de pas veertienjarige amazone op de ver keerde plaats af Hierdoor eindigde de combinatie met 65.10 procent als tweede. In de finale Kür op muziek stuur de Maxime Osse de Jester-zoon met de aansprekende score van 68.08 procent naar de overwin ning. Dit bleek echter net niet vol doende om de in de eerste proef opgelopen achterstand op Kim Vugt met Pik Noir uit Boxel goed te maken. De Zeeuws kampioen kwam vijfhonderdste procent te kort voor de titel. „Ik ben natuur lijk blij met de reservetitel. Vooraf zou ik zelfs voor een tweede plaats hebben getekend, maar nu vind ik het toch wel jammer. Ik groette in de klassieke proef af bij X, terwijl dit had moeten gebeuren bij I. Dat kostte mij zes aftrekpunten en ach teraf bekeken de titel." Evelien de Kesel stuurde de merrie Voules-Vouz met 62.16 procent in de klasse Zi in de eerste proef naar de negende stek. Door een verkeer de galopwissel kwam de amazone uit Watervliet een fractie tekort voor een plaats bij de eerste acht voor de finale. De titel werd hier een prooi voor international Lotje Schoot uit Wormerveer met de merrie Wonda. Met Zoe onder het zadel eindigde Evelien de Kesel met 62.66 procent op de dertiende plaats. Het rood-wit-blauwe kampioenslint ging naar Marleen Glorie uit Eg- mond Binnen met Zipero (68.66 procent).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73