Titel is opnieuw Aarnoutse scherpt record aan Hockeyvrouwen Vlissingen gaan onderuit in de Rianka Rentmeester mag naar NK dammen Zestiende plaats voor George van Koeveringe Miniorenploeg Luctor wordt zevende bij speedowedstrijd. Tess van 't Westende pakt zilver op NK judo Valpartij ontsiert eerste trainingsrit Ruim 20 Zeeuwse sjoelers naar NK 't Hooft strandt in halve finales op NK Taekwondoka behoudt titel en coacht daarnaast de jongeren van de club. Rapide blijft na prima overwinning de ranglijst aanvoeren. 30 Maandag 9 maart 2009 PZC UTRECHT - Rianka Rentmeester heeft zich zaterdag in Utrecht ge plaatst voor de finale van het NK dammen voor vrouwen. Een barra ge tussen de speelster uit Nieuw- dorp, Marijke Koers en Laura Tim merman, waarin twee finaletickets te vergeven waren, was al na twee partijen beslist. In de eerste ronde won Koers van Timmerman. Toen ook Rentmeester het talent uit IJs- selstein versloeg, stonden de num mers een en twee vast. Het toer nooi wordt van t tot en met 8 no vember gespeeld. ARENDONK - George van Koeverin ge uit Kapelle is zaterdag op een zestiende plaats geëindigd in een nieuwelingenkoers in het Bel gische Arendonk. Aan de start stonden 125 deelnemers. De ren ner van de ZRTC Theo Middel kamp, woonachtig in Kapelle, reed de gehele wedstrijd in de aanval, maar het peloton liet hem niet gaan. In de sprint haalde hij de 16e plek. Peter Blok (eveneens Theo Middelkamp) reed zijn eerste offi ciële wedstrijd bij de nieuwelingen en finishte in het peloton. MIDDELBURG - De miniorenploeg van Luctor et Emergo uit Middel burg is op de Nederlandse Speedo Club Meet in Nieuwegein als ze vende geëindigd. Hinke Oosterhof, Casper Zwier (beiden eerste op de 100 vrije slag), Nikita van den Ouden (zil ver op de 100 wisselslag) en nog maals Hinke Oosterhof (brons op de 100 wisselslag) zorgden voor in dividueel succes. De zwemmers uit Middelburg haalden wel de originaliteitsprijs binnen. Ze hadden zich het meest DRACHTEN - Tess van 't Westende (SI De Korte) heeft zilver veroverd bij het NK judo onder 17 jaar. De 15-jarige Vlissingse won in Drachten haar eerste twee partijen tijdens het grondvecht met ippon. In de finale moest Van 't Westen de het afleggen tegen Bauke Groot huis. Iris Catsburg uit Oostburg (F. de Boevere) werd vijfde van Neder land in de klasse tot 70 kilo. Tess Cornelius werd zevende in de klas se tot 44 kilo. Sjors Riddersma (SI De Korte) verloor zijn twee par tijen en bleef buiten de top 10. KRUININGEN - Tijdens een val in de slotfase van de eerste trainingsrit van TMZ is Kees de Wijze ernstig geblesseerd geraakt. De wielrenner uit Kapelle raakte in de laatste ron de tijdens een achtervolging op de ontsnapte Jan Meijers naast de weg. Hij probeerde nog te herstel len, maar ging op het asfalt hard onderuit. De Wijze heeft een sleu telbeen gebroken en klaagde voorts over pijn aan ribben, lon gen en de linkerheup. De wed strijd bij de. amateurs 40+ werd ge wonnen door Jan Meijers. ludiek verkleed voor de teampre sentatie en dat leverde een clinic van Hinkelien Schreuder in het Vrijburgbad op. Luctor eindigde met 171 punten als zevende. De winst ging naar De Columbiaan uit Voorhout met 230 punten. Speciaal voor de Zeeuwse ploegen die het nog konden halen had De Stormvogel bij de vijfde ronde van de Zeeuwse hoofdklasse wedstrij den de 4x 50 meter wisselslag aan het programma toegevoegd. Daar hadden de teams van De Schelde en Luctor et Emergo pro fijt van. Drie teams bleven binnen de gestelde limiettijd (1.55,20) voor de Nederlandse sprintkampioen schappen. De Schelde won het on derdeel in 1.51,59. Het tweede GILZE - Tijdens de derde en laatste selectiewedstrijd voor NK indivi dueel sjoelen behaalde twee Zeeuwse deelnemers een eerste plaats. De laatste wedstrijd werd in Gilze gehouden. Bep Minke (EMSV) werd in Gilze eerste in de G-klasse. Dineke Geer- ligs, die lid is van de Goese Schui vers, veroverde de eerste prijs in de H-klasse. In totaal gaan er 23 Zeeuwen naar het Nederlands kampioenschap sjoelen. Ze komen uit in acht ver schillende klassen. MIDDELBURG - Tafeltennister Kim- berley 't Hooft is bij het enkelspel op het NK in Eindhoven in de tweede ronde gesneuveld. In de eerste ronde won ze met 4-1 van Jevlin Wong, maar in de tweede ronde verloor ze met 4-2 van de sterk spelende Ana Gogorita. In het dubbelspel haalde 't Hooft met haar partner Sabine Larmené de halve finales. Daarin ging ze uit eindelijk onderuit tegen Yana Timina/Gogorita: 3-0. „Toch ben ik tevreden", zei 't Hooft. Ik heb eruit gehaald wat erin zat." team van Luctor et Emergo zette een Zeeuws record tot 19 jaar neer in 1.51,95 en het eerste team van Luctor kwam daar achteraan met 1-54,93. Toby Aarnoutse scherpte het Zeeuwse record op de 100 meter vrije slag nogmaals aan in 51,50 en vooral op de lange afstand, de 800 meter, kwamen er mooie tijden naar voren. Sonny Corré vestigde een ZR voor 16-jarigen in 8.50,40. Jan Brink vestigde met 9.46,71 een ZR voor 45-plussers en Casper Zwier maakte met 10.20,57 indruk als twaalfjarige. Voor de NK in juni kwalificeerden Merel van der Ent, Toby Aarnout se, René van Wallenburg en Rode- riek van Doeselaar zich. door Marlot Hak Middelburg - Zenna van der Mei heeft gisteren op het 8e Deltasafe Open, de Zeeuwse kampioen schappen taekwondo, haar titel op het onderdeel sparren met succes verdedigd. De wedstrijd was de laatste test voor het EK in Beni- dorm dat van 17 tot en met 19 april plaatsvindt. Van der Mei (20) doet al sinds haar achtste aan taekwondo en sinds vier jaar zit ze bij de Neder landse selectie. „Mijn broer heeft mij, toen ik nog heel jong was eens meegenomen naar een taek- wondotraining en ik ben er toen ook op gegaan." Inmiddels heeft ze alle banden gehaald en bezit ze nu de zwarte band, eerste dan. Hoewel ze meervoudig Neder lands kampioene is, heeft ze nog geen prijzen gewonnen op een EK. Vaak werd ze vierde of vijfde. „Mijn doel is Europees en wereld kampioen te worden." Dit jaar is ze positief gestemd en schat ze haar kansen hoog in. „De afgelo pen jaren viel ik vaak net buiten, de prijzen, omdat ik vaak de pech heb gehad dat ik in het begin al te gen een heel sterke tegenstander moest. Meiden waarvan ik makke lijk zou kunnen winnen gingen wel verder en ik lag er in de eerste ronde meteen uit." Voor het EK traint ze nu harder dan ooit. Naast dat ze al drie keer per week op de club traint doet ze ook nog twee keer in de week aan thaiboksen. „Met de thaibokstrain- gen voel ik mezelf' zekerder en weet ik dat ik de kracht heb. Ver der wil in in de aanloop naar het EK ook nog een of twee keer per week gaan cardiofitnessen. Dit om mijn snelheid en conditie te verbe teren. Er staat wel druk op me, om dat veel mensen verwachten dat ik 1*5 Zenna van der Mei wint de Open Zeeuwse kamioenschappen in haar klasse op het onderdeel sparren. De international is in voorbereiding op het EK. hoog ga eindigen, dus daarom wil ik zeker goed voorbereid zijn." Ge lukkig krijgt ze ook alle tijd en ruimte om naar het EK toe te wer ken „Mijn ouders hebben mij al tijd gesteund in deze sport. Sport was net zo belangrijk als school." Steun krijgt ze nu veel van haar vriend, de voetballer Istvan Bakx. „Mijn vriend is ook topsporter, dus we voelen elkaar goed aan." Zelf probeert ze eveneens positie ve kracht mee te geven aan de jon geren van haar club. Zo begeleidde ze gisteren haar clubgenootjes tij dens hun wedstrijden. Tijdens de partijen stak ze zo nu en dan een bemoedigende duim op en gaf ze complimentjes. „Het is vaak de eer ste keer voor ze, dus ik zeg tegen die kleintjes vooral positieve din gen. Dat werkt meestal het beste." Hoewel ze de jonkies zelfverze kerd moed in weet te praten, is ze zelf vaak toch nog zenuwachtig voor een wedstrijd. „Ik neem dan meestal even een moment voor mezelf door ergens apart te gaan zitten en dan concentreer ik me op mijn partij. Ik wil dan liever ook niet gestoord worden." Van der Mei was erg blij met haar winst van gisteren. „Ik was eigen lijk best wel zenuwachtig, omdat ik tegen een meisje van een hoge re klasse moest." Het geeft haar in elk geval extra vertrouwen voor haar volgende toernooi, het EK. Taekwondo in Middelburg Op de 8e Deltasafe Open, ge organiseerd door Taekwondo Middelburg, streden 230 deel nemers, 27 van de thuisclub, in verschillende klassen en leeftij den voor de overwinning. Mano Don (junioren A-klasse, +70 kilo) behield gisteren ook zijn titel. Ook hij bereidt zich voor op het EK in Benidorm. Organisator Nanne Boonstra was blij met het verloop van het toernooi. „We hebben veel prijzen behaald, maar het be langrijkste is dat veel van onze leden voor het eerst mee kon den doen." door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapi de namen de draad uitstekend op na het winterreces. Via een eclatan te 4-0-zege op Oirschot blijft de ploeg met een maximale score de ranglijst aanvoeren in de derde klasse. Naaste belager Prinsenbeek ontsnapte aan puntenverlies bij Vlissingen. Het won onverdiend met 2-1. Het duel Olympia-Tem- po'34 werd afgelast vanwege perso nele problemen bij de bezoekers. In de vierde klasse bij de mannen roerden Olympia en Vlissingen zich. Olympia won maar liefst met 11-2 van Bommelerwaard en Vlis singen versloeg DDHC met '4-2. Een klasse hoger verloor Rapide met 6-2 bij Barendrecht. Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Oirschot 4-0 (1-0): Het duurde tot vijf minuten voor de rust voordat Stephanie van Hape ren vanaf de rand cirkel scoorde. Na de rust oefende de thuisploeg nog meer druk uit en domineerde. Dat resulteerde na twaalf minuten in 2-0 door Tatsjana van den Eyn- de. Even later scoorde Roliene Za- man op aangeven van Charlotte Rijkse zelfs 3-0. Sonja Matena be paalde de eindstand op 4-0. Vlissingen-Prinsenbeek 1-2 (0-0): In de eerste helft waren bei de teams aan elkaar gewaagd. In die periode bleef het doelgevaar be perkt. Na de doelwisseling trok Vlissingen het initiatief naar zich. Dat resulteerde in 1-0 door Merel de Kam. Die voorsprong werd al na twee minuten door Prinsen beek tenietgedaan. Het duel leek in een terecht gelijkspel te zullen eindigen, maar uit een strafcorner, na een spaarzame counter, scoorde Prinsenbeek alsnog 1-2. Mannen. Derde klasse. Barendrecht-Rapide 6-2 (5-0): Een wedstrijd met twee gezichten. Voor de rust liep Rapide achter een in hoog tempo spelend Ba rendrecht aan en werd toen reeds op een kansloze achterstand gezet. Doelman André Paping voor kwam in die periode erger. In de tweede helft deed Rapide goed mee. Via compact aanvalsspel werd het reeds na zes minuten 5-1 door Yannick van Putte, op aange ven van Pieter Verschuren. Na voorbereidend werk van lelie Ing- hels en Egbert de Bakker liet Jo- chem Beaart 5-2 noteren; Daarna was Rapide nog dichtbij 5-3. Vierde klasse Olympia-Bommelerwaard 11-2 (6-0): De eerste ontmoeting tus sen beide teams in deze competi tie eindigde in een 2-1-zege voor Bommelerwaard. Nu was het to taal anders. Een zeer goed combi nerend Olympia walste over de be zoekers heen. In een hoog tempo en via fraaie aanvallen werd Bom melerwaard al voor de pauze op I ttlxste-. Een moment uit de wedstrijd tussen Vlissingen en Prinsenbeek. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72