show op 1000 meter SANI-DUMP Margot Boer lichtpuntje op ijs van Salt Lake Contador deelt eerste klap uit in Parijs-Nice Nederlandse biljarters stuiten weer op Korea in kwartfinale van WK MEGA T0ILET-AKTIEÜ! WWW.SANIDUMP.COM Persoonlijk record op 500 meter is goed voor tweede plaats. Joost Posthuma is met zesde plaats beste Nederlander. Zweden verslaat België in finale en wint voor de achtste keer. A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset Iwitl Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zitting Grohe afdekplaat OOO 00 PZC Maandag 9 maart 2009 29 door Eric de Jager SALT LAKE CITY - Verlegen verborg Margot Boer zaterdag in Salt Lake City haar gezicht achter een grote, zilveren schaal. Het serviesgoed was de beloning voor haar tweede plaats in het eindklassement van de World Cup 500 meter. „Ik dacht eigenlijk dat ik het niet meer kon halen." Maar met haar per soonlijk record van 37,66 seconden (slechts 0,12 boven de,nationale toptijd van Andrea Nuyt) schoof ze voorbij haar directe tegenstan der Sang-Hwa Lee uit Zuid-Korea. Boer was een zeldzaam lichtpunt je bij de verder middelmatig schaatsende Nederlandse vrou wen. De DSB-rijdster uit Wou- brugge is in vorm. „In Heerenveen reed ik in de trainingen al 'man- nentijden'. Door het hoogtever schil heb ik wat last van zuurstofte kort, zodat het er net niet hele maal uitkomt, maar het gaat nog steeds niet slecht." Boer veranderde iets aan haar schaatstechniek ('ik wacht langer met mijn afzet') en dat leverde dit seizoen de Nederlandse sprinttitel, World-Cupzeges op de 1000 me ter en de vierde plek op het WK sprint op. En nu dus de zilveren schaal én 9.000 dollar prijzengeld voor het eindklassement op de 500 meter. „Vorig jaar was ik twaalfde, dat was goed voor 100 dollar", zegt Boer lachend. Annette Gerritsen kwam hard ten val in haar race tegen Jenny Wolf De Duitse had gedacht haar we reldrecord van 37,02 aan te vallen, maar ze kwam niet verder dan 37,40 en moest de Chinese Beixing Wang zelfs voor haar dulden. want Amerikanen zijn nu een maal geschikter voor snel ijs. De Olympische Spelen zijn op lang zaam ijs. We zullen het volgende week zien." Jac Orie had genoten van het schouwspel: „Wij hebben Shani gestopt, hij stopt ons nu. Het is een spelletje. Maar hij moet er nu wel mee ophouden." AMILLY - Alberto Contador heeft gisteren de proloog van Parijs-Nice gewonnen. De Spaanse wielrenner was in Amilly zeven seconden sneller dan nummer twee Bradley Wiggins uit Groot-Brittannië. De Nederlander Joost Posthuma eindigde op het parkoers over 9,3 kilometer als zesde. Hij gaf op zijn 28e verjaardag achttien seconden toe op Contador. De winnaar van de Tour in 2007 was verrast door zijn eerste plaats. „Het was een vlak parkoers en er deden specialisten mee. Ik ben ze ker niet de beste tijdrijder ter we reld, maar ik voelde me vandaag wel goed." De Spanjaard van Astana krijgt in de rittenkoers concurrentie van on der anderen zijn landgenoot Luis Leon Sanchez. De coureur van Caisse d'Epargne gaf negen secon den toe en werd derde. Rabo's Spaanse kopman Juan Ma nuel Garate eindigde op de 45e plaats, op 41 seconden van Conta dor. „Het verschil met Contador is groot, maar dat met de andere klas sementsrenners blijft binnen de perken", oordeelde ploegleider Erik Dekker. „Garate is geen super- tijdrijder en helemaal niet op een korte afstand als vandaag." Over Posthuma was Dekker tevre den, hoewel er misschien meer had ingezeten: „Joost heeft pech gehad dat hij in de regen moest rij den. Anders was hij misschien nog iets dichter bij Contador geëin digd. Toen hij de laatste keer op het WK in Salzburg in de regen reed, viel hij. De schrik zat er daar om goed in. In de bochten hebben we seconden laten liggen." door Frits Bakker VIERSEN - Voor de tweede keer wa ren de Koreanen scherprechter over de Nederlandse biljarter op het WK driebanden voor teams in Viersen. Jean Paul de Bruijn en Jean van Erp waren zaterdag na overwinningen op Portugal en Ja pan net als in de voorronden niet opgewassen tegen de Aziatische scoringsmachine. Het Zweedse team, met Torbjörn Blomdahl en Mikael Nilsson als ti telverdediger, werd gistermiddag voor een paar honderd toeschou wers en vooral veel supporters van de Belgen, winnaar van het WK door Eddy Merckx en Roland For- thomme te verslaan. Voor Blomda hl, die het toernooi in 1990 al won met zijn vader Lennart, was het de achtste overwinning op het WK voor landen. Jean Paul de Bruijn en Jean van Erp konden zaterdag toch nog te rugkijken op een geslaagd WK. De valse start tegen Zuid Korea bleek geen maatstaf voor de vorm van de twee Nederlanders. „We heb ben daarna laten zien dat we op dit hoge niveau goed meekun nen", vond De Bruijn, die vooral schitterde in zijn partij tegen de voormalige wereldkampioen Ryuji Umeda. Daarin won de Hulsten aar de sets met 15-6 en 15-4 in zes en in negen beurten. De Japanner was geïmponeerd door de slagvaardigheid van zijn te genstander, die in de twee sets do mineerde en geen moment in ge vaar kwam. En omdat Jean van Erp ook een feilloze partij speelde tegen Tsuyoshi Suzuki, kwam Ne derland als poulewinnaar uit de verliezersronde toch nog bij de bes te acht teams. Via de loting werd Oranje daarin gekoppeld aan twee angstgegners. De Koreanen Kyung-Roul Kim en Kang Dong Gung hadden in de voorronden al koelbloedig afgere kend met de Nederlanders en wer den nu opnieuw als tegenstander gekoppeld aan De Bruijn en Van Erp. De start was nog wel veelbelo vend, want De Bruijn won de eer ste set met 15-7 en Van Erp met 15-7, maar daarna was het vooral de Koreaanse furie die over het bil jart raasde en de Nederlanders niet meer dan één setje gunde. De Zweden versloegen daarna in de halve finale Korea, de Belgen speelden gelijk tegen Spanje, maar haalden op basis van de moyennes de finale. In de eindstrijd was de Zweedse tandem ongrijpbaar met twee keer 3-0. normaal 643,- ONS BESTAAT DE AKT1E-SET UITSLUITEND UIT A-MERKEN Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 -- Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71