Sport PZC Bekroning voor Hoogerland 25 26 en 27 28 en 29 Zeeuwse renner blijft overeind in slotetappe van Belgische koers. Hoek in gesprek met Human en Bouzambou Speler SPS na kopduel tijdelijk zonder gevoel Lesley Kerkhove boekt zege in Luxemburg AMAHA U heeft nog tot morgenmiddag 13.00 uur om een Staatslot te kopen! Alles kan FC Twente komt in blessuretijd alsnog naast PSV Maandag 9 maart 2009 Shani Davis maakt in Salt Lake show van Amerikanen compleet Tip? sport@pzc.nl P door Frits Bakker ICHTEGEM - Op het podium straal de hij na drie zware dagen van ge luk. Met de beste gangmakers uit de ploeg van Vacansoleil overleef de Johnny Hoogerland gisteren al le aanvallen op zijn positie in de Driedaagse van West-Vlaanderen. De Zeeuw, bezig aan zijn eerste profjaar, bleef fier overeind en haalde een droomzege. „Het is su- permooi om zo'n wedstrijd te win nen." Het secondenspel in de slotetappe, die onder meer over de Kemrnel- berg en andere beklimmingen uit de klassieker Gent-Wevelgem ging, werd bekroond dankzij een voortreffelijk ploegenspel. „Ik heb veel te danken aan mijn ploeggeno ten, want zonder hen had ik het nooit gered", glunderde Hooger land na de finish in Ichtegem, waar Wouter Weyland gisteren in de sprint de derde etappe won. De eindzege kwam in de vier laat ste ronden van tien kilometer niet meer in gevaar. Daarvóór was de klassementsleider nog wel op de proef gesteld. Bij een vlucht op zo'n veertig kilometer van het ein de zaten twee renners met kansen op de eindzege. Thomas Berkhout van Rabobank en Gert Verheyen van Lotto stonden op 27 seconden van Hoogerland, maar reden der tig seconden weg van het peloton. Het eerste deel van het peloton zet te onmiddellijk een jacht in op de leiders. Vacansoleil had vier man voorin: Aart Vierhouten, Gerben Löwik en Frederik Veuchelen, die Hoogerland mee op sleeptouw na men. „Ze hebben fantastisch werk gedaan", verzekerde de Zeeuw. De indrukwekkende trein van de nieuwe ploeg reed ook in de aan loop naar de vier plaatselijke ron den nog eens hard op kop. Op het laatste stuk werden ze geholpen door Quick Step, dat de sprint voorbereidde voor Wouter Wey- landt. De Belgische sprinter, die za terdag na de etappe nog met een Fransman op de vuist ging en een geldboete kreeg, was de snelste voor Napolitano en Sentjens. Johnny Hoogerland zette de bekro ning op een prachtig gereden drie daagse. Zijn ploegleider Hilaire Van Der Schueren had niets dan lof voor zijn jonge renner en ook binnen de ploeg werd de professio nele houding van de renner ge roemd. De eindzege was te danken aan de jump die Hoogerland vrijdag aan het slot van de eerste rit naar Belle- gem plaatste. Daarmee nam hij een voorsprong van vijftien secon den op Kevyn Ista. Zijn ploegmaat Jens Mouris reed zich ook in de top drie van het klassement. Voor Hoogerland was het zijn eer ste zege dit jaar, na zeventien over winningen in zijn vorige seizoen. Ook in de zuidelijke koersen als voorbereiding op het seizoen toon de hij zijn klasse al. Zo werd hij vierde in het eindklassement van de Ster van Bességes. De Driedaagse van West-Vlaande- ren, ook wel bekend als de Johan Museeuw Classic, is een wedstrijd in de categorie van de Delta Tour. Op de erelijst staan veel grote na- pfl Johnny Hoogerland zet de kroon op het werk in de Driedaagse van West-Vlaanderen. Hij blijft overeind in de slotetappe en wordt eindwinnaar. men sinds de wedstrijd tot een driedaagse werd getransformeerd. Bobbie Traksel was vorig jaar eind winnaar, Jimmy Casper won twee jaar geleden, Niko Eeckhout in 2006, Jaan Kirsipuu in 2003 en Erik Dekker in 2002 en 2001, toen Michael Boogerd derde werd in het eindklassement. Vacansoleil heeft met de nieuwe ploeg, waarin onder anderen ook renners als Björn Leukemans, Bor- ut Bozic en Baden Cooke rijden, een vliegende start gemaakt in het profpeloton. De ploeg zal voor de meeste grote klassiekers dan ook zeker een wildcard krijgen. Johnny Hoogerland hoopt daarin een rol van betekenis te kunnen spelen. Hij won als junior ooit de Ronde van Vlaanderen. „Daarin zou ik me als prof ook willen laten zien, al is dat natuurlijk een wedstrijd van een heel ander kaliber." De Zeeuw ging-gisteravond even „lekker relaxen" en rijdt woensdag vermoedelijk in Wanzele, waar hij vorig jaar won. Daarna staat Nok- ere Koerse op zijn programma. „En ik hoop op een plaats in Mil- aan-San Remo", zei hij gisteren in Vlaanderen. HOEK - Arjan Human .wil volgend seizoen het liefst weer in Zeeland voetballen. Dat heeft hij zijn club ASWH laten weten. De uit Middelburg afkomstige spits wil wel terugkeren bij Hoek en heeft al een afspraak met Paul Telussa, die ook al heeft gesproken met Hoessein Bouzambou van RCS. De spits staat ook in de be langstelling van profclubs in Neder land en België. Jeroen van de Broeke keert terug naar Terneuzense Boys. POORTVLIET - SPS-voetballer David van Houte kwam zaterdag in een wedstrijd tegen Unitas'30 na een kopduel zo ongelukkig terecht, dat er een traumahelicopter uit Nijme gen moest komen. De speler had nekklachten en geen gevoel meer in armen en benen. Hij werd later per ambulance naar het Erasmus in Rotterdam afgevoerd. Daar bleek dat hij door een beknelde ze nuw eén tijdelijke dwarslaesie heeft gehad. O www.pzc.nl/video LUXEMBURG - Lesley Kerkhove is sa men met Richel Hogenkamp win naar geworden van het ITF-jeugd- toernooi van de tweede graad in Luxemburg. In de finale won het koppel met 3-6 6-1 en 10-6 in de supertiebreak van Zarina Diyas uit Kazachstan en de Tsjechische Da na Machalkova. In de halve eind strijd waren Kerkhove en Hogen kamp met 6-4 6-4 te sterk voor An- gelique van der Meet ('s-Heer Abtskerke) en Bernice van de Vel de ('s-Gravenpolder). 'j. $r 4 !*»-..tï.- m f. ^"@81 Johnny Hoogerland won de eerste etappe (links), bleef zaterdag leider van het klassement en werd gisteren gehuldigd als eindwinnaar. foto Bart Vandenbroucke Trekking 10 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67